Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ameri imaju totalno drugačiji sustav kor. upravljanja,otvoren za razliku od našeg gdje nema većinskog dioničarstva te pri izradi nacrta su gledali isključivo definicijski i kroz zaradu.Nisu upoznati sa kompleksnosti odluka i utjecaja na sistematski rizik male zemlje Hrvatske već isključivo kroz svoj interes u profitu.Osigurali su se kroz prvenstva u naplati,žigove i točkom na i u donošenju odluka.Briga njih za male dioničare,Plenkovića i Ramljaka i buduću ulagačku klimu i tako dalje.



Prije mozete osvojiti jack-pot na lotu nego "pobiti" jamstva.
Pitanje nije ozbiljno.

Tu i tamo netko ga ipak dobije zar ne ? Uostalom možda nećemo dobit super sedmicu ali možda izvučemo 6+1 i to nešto vrijedi.
[/quote]
I koje su sanse za to?


Ali mi zato ovdje imamo pravnike koji kažu da je sve jasno i po zakonu.
"To možda nije pravedno, ali je zakonito!"

E to je prava SRAMOTA!

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/medunarodni-investitori-poslali-dramaticno-pismo-ramljaku-ponistite-jamstva-koja-su-izdali-ledo-i-jamnica-da-biste-sacuvali-reputaciju-hrvatske/6196766/

Jamstva su data u okolnostima u kojim su data, a uvođenjem Izvanredne uprave i Vladina povjerenika te okolnosti su se drastično izmjenile.
Sva jamstva za koja su Agrokorove kompanije jamčile prijavljene su u postupku koji se vodi nad Agrokorom. Jamstva su bila vezana uz obveznice i kredite koji dospjevaju 2019. i 2020. godine. Mi sada ne znamo što bi se dogodilo do tada ali je činjenica da se zbog promjenjenih okolnosti jamstva prijavljuju u stečajnom postupku koji se vodi nad Agrokorom.

Mislim da je to dovoljan raskidni razlog za raskid ugovora o jamstvu.



Ali mi zato ovdje imamo pravnike koji kažu da je sve jasno i po zakonu.
"To možda nije pravedno, ali je zakonito!"

E to je prava SRAMOTA!

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/medunarodni-investitori-poslali-dramaticno-pismo-ramljaku-ponistite-jamstva-koja-su-izdali-ledo-i-jamnica-da-biste-sacuvali-reputaciju-hrvatske/6196766/

Jamstva su data u okolnostima u kojim su data, a uvođenjem Izvanredne uprave i Vladina povjerenika te okolnosti su se drastično izmjenile.
Sva jamstva za koja su Agrokorove kompanije jamčile prijavljene su u postupku koji se vodi nad Agrokorom. Jamstva su bila vezana uz obveznice i kredite koji dospjevaju 2019. i 2020. godine. Mi sada ne znamo što bi se dogodilo do tada ali je činjenica da se zbog promjenjenih okolnosti jamstva prijavljuju u stečajnom postupku koji se vodi nad Agrokorom.

Mislim da je to dovoljan raskidni razlog za raskid ugovora o jamstvu.
[/quote]
Pogresno mislite.Pravni sstav tako jednostavno ne funkcionira.Jamstva su vazeca i dospjela i mislim da ste vi tu apsolutno nemocni.

Dao bih se kladit da ce sljedeca Ramljakova izjava biti ovakva…
“Ucinili smo sve kako bi sacuvali Agrokor, medutim s obzirom da se vecina dobavljaca ne slaze oko prijedloga, moramo ici u pojedinacnu prodaju kompanija….”

očito , nema drugog riješenja , povuć jamstva sa tvrtki kćeri , i početi prodavati tvrtku po tvrtku, za belje ima kupca , mađar je već bio dva puta na razgovorima…

Pa nije cilj Agrokor što bolje prodati, upravo suprotno, što povoljnije.
Ramljak je imao prvi zadatak prema Vjerovnicima, što manju vrijednost Agrokora iskazati i iskazao je. Vjerovnici to nazivaju realnom vrijednošću .
Znamo da je samo Konzum u banani, da obveznice i jamstva dospijevajau, 2019-2020, te samo je Kozum trebao u PSN, a ne Agrokor
Kada bi išli prodavati 1:1, svaki posebno, mnogo više novaca bi se uprihodovalo, ali to mnogima ne odgovara. Mnoge tvrtke ovdje vide priliku i sve će napraviti da veoma povoljno kupe djelove Agrokora.

Bilo bi dobro da se Ustavni sud vrati s skijanja i donese odluku .


Dao bih se kladit da ce sljedeca Ramljakova izjava biti ovakva…
"Ucinili smo sve kako bi sacuvali Agrokor, medutim s obzirom da se vecina dobavljaca ne slaze oko prijedloga, moramo ici u pojedinacnu prodaju kompanija…."

znači po tebi će pojedinačno prodavati kompanije koje imaju teret od 20 milijardi kuna solidarnih jamstava?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Pa mislim da odgovor znas…

Ljudi al vlast je rekla da dioničari gube sve i sad mislite da će se tu nešto promjenit?
Pa nama je tu američka veleposlanica izjavljivala da joj je drgao što sudjeluju u “pomaganju” gospodarstva.
Mi ne smijemo zucnut protiv njih.
Jedino što je moguće da se iz proračuna ide u obeštećenje dioničara , mislim ni to nije moguće ali je realnije od toga da se uzme vjerovnicima i da dioničarima.

SDP koji skuplja poene di stigne pa tako i na raznim poluizmišljotina se uopće nije oglasio oko prevare malih dioničara jer vjerovatno znaju da ne smiju pisnut protiv amerikanaca.

Nekom je nesto Ramljak šapnuo s obzirom na otvaranje a ja nista neznam!

@spalato
okruženje Ramljaka šuti kao zaliveno.

New Report

Close