Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Po stečajnom zakonu ovisne firme bi opet odgovarale za jamstva. Drugim riječima, vjerovnicima je u interesu da postignu nagodbu.


Jasno ali bi svi tada bili ravnopravni…i Knight… bi ravnopravno popušio ..kao i svi ostali

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Još jedna bolja opcija prije stečaja je Psn



Po stečajnom zakonu ovisne firme bi opet odgovarale za jamstva. Drugim riječima, vjerovnicima je u interesu da postignu nagodbu.


Jasno ali bi svi tada bili ravnopravni…i Knight… bi ravnopravno popušio ..kao i svi ostali
[/quote]

Ne bi. Imaju ugovor o supersenioritetu. Da nije bilo primjene Lexa onda bi išlo klasično po stečajnom. Sada će imati prednost pri naplati završi li Agrokor u stečaju odnosno ako se nagodba ne sklopi.

Ne zaboravi da su se upisali na žigove, robne marke i brendove. Ne možeš ih nikako zaobići.

Senioriteta nema u stečajnom zakonu, Lex više ne vrijedi po njemu svi dobivaju proporcionalno ovisno o dugu….

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Ali mi zato ovdje imamo pravnike koji kažu da je sve jasno i po zakonu.
“To možda nije pravedno, ali je zakonito!”

E to je prava SRAMOTA!

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/medunarodni-investitori-poslali-dramaticno-pismo-ramljaku-ponistite-jamstva-koja-su-izdali-ledo-i-jamnica-da-biste-sacuvali-reputaciju-hrvatske/6196766/

La vita e bella!

Dramatično upozorenje investitora:
Plačemo nad prolivenim mlijekom. Molimo vas, vratite ga nazad.


Ali mi zato ovdje imamo pravnike koji kažu da je sve jasno i po zakonu.
"To možda nije pravedno, ali je zakonito!"

E to je prava SRAMOTA!

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/medunarodni-investitori-poslali-dramaticno-pismo-ramljaku-ponistite-jamstva-koja-su-izdali-ledo-i-jamnica-da-biste-sacuvali-reputaciju-hrvatske/6196766/

Sjajno!

Pocelo se pričati u medijima o pokusaju neviđene pljačke malih dionicara.

Ako nema dovoljno za vjerovnike i dobavljače koliko očekivate da će ostaviti u nagodbi malim dioničarima nulu ili?

Ako ne bude nagodbe i ako bude stečaj koliko će ostati nalim dioničarima nula ili?

Pozdrav

Sretna nova godina


Senioriteta nema u stečajnom zakonu, Lex više ne vrijedi po njemu svi dobivaju proporcionalno ovisno o dugu….

Al onda nema ni žigova, robnih marki ni brendova. A to je priznat ćeš, najvrednija stvar u prehrambenoj kompaniji odnosno taj koji to ima, drži sve ostale vjerovnike u šaci.

Stečajni zakon poznaje takodjer razne vrste vjerovnika po snazi tražbine. Tako da ne bih unaprijed kalkulirao s time tko i u kojoj mjeri bi u stečaju imao prednost u naplati. Trebalo bi pitati stečajne upravitelje i suce za teoretski i praktični aspekt “najjačih” tražbina.

Vjerovnici koji drže taj dug imaju sami dovoljno glasova za provedbu nagodbe. To bi svakako trebalo imati na umu.

Nagodbe nema bez dobavljača oni čine jednu trećinu duga. Problem dobavljača što nisu svi ravnopravni čak ako imaju istu vrstu tražbine prema dva različita subjekta ( npr konzum ili ledo ) neće jednako proći u nagodbi . Na žalost većina njih je izložena prema Konzumu.. zato je Marica i poderala papire Što se žigova i robnih marki tiče one su bitni ali ne toliko bitni koliko koncesije (Belje i Jamnica) zemlje i vode koje propadaju…žig jamnice bez koncesije ne vrijedi ništa a koncesija bez žiga vrijedi puno

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


Dramatično upozorenje investitora:
Plačemo nad prolivenim mlijekom. Molimo vas, vratite ga nazad.

Pametno moje…kaže se “Da je pameti do kadije ko od kadije………!
Pitaj Maricu i ostale dobavljače.
Bili su u prvim redovima kada su se blokirale pojedine komapnije – valjda su mislili ili im je obećana 100% naplata od LEDO i Jamnica, Zvijezda………………..HA, HA, HA!

I ja bi malo toga!

članak u Jutarnjem objavljen je 07.06.17′

New Report

Close