Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanimljiva ova NAKNADNA odluka suda preko praznika , plijeni im čak 2000 KN gotovine, valjda su im milijune Eura ostavili za kupnju klona Agrokora ?

Blokirani računi i imovina obitelji Todorić i ostalih osumnjičenika

Imao sam pametnijeg posla nego raspravljati o kr.iminalu, pa nakon što sam pročitao zadnjih 20 stranica evo mog gledišta.
@ bisakovi
Ovo što ste napisali sa svime se slažem i to bi bilo u redu, ali Vi polazite od krive premise.
Da je sve bilo po zakonu.
E pa nije, radi se o klasičnoj prevari.
Znači radi se o izvlačenju novca od naivnih ulagača (malih dioničara), lijenih dobavljača, i pohlepnih bankara.
Morate znati da se novac nikad ni je ni mislio vratiti, a samo se čekao pogodan trenutak (velika kriza) da se pobjegne iz vlasništva.
I to se ne događa prvi put, imamo primjer Diokija gdje je modus operandi potpuno isti a država nije napravila ništa da zaštiti vlasništvo malih dioničara nakon prevare.

E sad tu se država mora uplesti. Svi koji su sudjelovali u toj prijevari i oni koji su je omogućili moraju završiti u zatvoru, a sva njihova imovina koja je prenesena na njih ili bližu i daljnju rodbinu treba biti oduzeta.
To je polovica priče.

Druga polovica je da nitko ne može biti oštećen zbog prijevare na tržištu kapitala.
Ili će svi sve izgubiti, ili će svi nešto dobiti ovisno o uloženom novcu.

Po meni je neprihvatljivo da roll uperi dobivaju sve, kupci obveznica, banke, dobavljači (upitno je što dobivaju dobavljači jer je vidljivo da cijeli Agrokor nije u stanju funkcionirati i da će i novoosnovane tvrtke raditi gubitke), a mali dioničari ništa.

Ako Hrvatska država dozvoli da se nakon prevare, i dalje varaju mali dioničari mislim da se hrvatska burza kapitala može komotno zatvoriti.

Nitko neće ulagati u zemlju, u dionica tvrtki gdje država dozvoljava prevare na tržištu kapitala.

Danas Agrokor, sutra RIVP, ADPL, ERNT, HT, ADRIS, ATGR…….

Da li imate ikakve garancije da se to neće ponoviti?
Kad vidimo korupciju u našim općinama, gradovima i županijama, kao i korupciju u sudstvu svakome je jasno zašto NITKO ne želi ulagati u Hrvatsku, osim špekulativnog kapitala kojem Hrvatska služi samo za pranje novca. Oni nisu izbirljivi.

Naravno problem i je država koja se potpuno krivo uključila u sam proces.

I odgovornost za to očekujem za ministricu Dalić, ministra Marića i premijera Plenkovića.

Pa i osobnom imovinom.
Da samo male dioničare ne bi nazivali špekulantima.

I tko je Ante Ramljak.

Koliko ja znam on predstavlja hrvatsku vladu.
Povjerenik hrvatske vlade bi morao znati da je davanje izjava koje mogu izazvati promjenu cijene na ZSE kazneno djelo.
A mislim da je vrlo lako dokazati da je svojim izjavama izravno utjecao na kretanje cijene agrokorovih dionica u petak.

Ljudi moji nagodba još nije postignuta, sam kaže da su pregovori tek počeli, a izjavi da vrijedenost vlasništva malih dioničara npr. Leda gdje Agrokor ima manje od 50 % vrijedi nula kuna.

Pa koji je Ramljak faktor da to izjavi?

Još jedna stvar koji neki zaboravljaju.
Ivica Todorić je sve dionice, odnosno vlasništvo u Agrokoru poklonio Hrvatskoj državi.
To je bio uvjet da na snagu uopće stupi LEX Agrokor.

Znači tu se ne radi samo o dionicama mirovinskih fondova već je država postala vlasnik cijelog Agrokora.

Povjerenik je dužan da štiti prvenstveno interese Hrvatske države a ne tamo nekakvih ROLL upera.

I tu dolazimo do tih 400 miliona eura ROLL UP kredita.

Ako je točno što tu neki pišu da je cijeli Agrokor zadužen nekoliko puta više od svoje vrijednosti, može mi netko objasniti kako su opet Agrokorke dali jamstva za taj kredit.
Po meni je i to bila prevara jer ne postoji način da se taj kredit vrati jer nema iz čega.

Jedini je način da se prevari već postojeće dioničare, vjerovnike i dobavljače Agrokora.

Već smo savladali gradivo ako je nešto napravljeno prijevarom, onda je to pravno ništavno.

Tako da smatram da se obaveze iz Roll up kredita mogu pobijati, a razlog više je što takvo nešto ne postoji u Lex Agrokoru.

Hrvatska država si je sama zakomplicirala život jer se miješala tamo gdje se nije trebala.

Sada se očekuje od Hrvatske države da svi prevareni ulagači nadoknade bar dio štete koje je Ivica Todorić i nečinjene hrvatske države uzrokovalo.

Ne mogu se napravljene prijevare ispravljati novim kr.iminalom i prijevarama.

Inače možete zaboraviti ne samo ulaganje u Hrvatsku državu već Hrvatsku državu u cjelini.

Jer po ovome Hrvatska država koja će štititi prvenstveno Hrvate, pa onda i ostale građane i strance ne postoji.

Sramota.

Ovaj tjedan sam osobno bio u razgovoru s osobom koja je u ime banke supotpisnik ranžiranja kredita za Mercator. Zadnja investicija Agrokora. Čovjek se ne može načuditi negativnoj bilanci Agrokora, obzirom da ju je i sam provjeravao prije kredita. Smatra ukoliko su izvješća i bila frizirana da se može govoriti do nekoliko milijardi Kuna, ali ove izjave Ramljaka, a koje nije PCW želio potpisati smatra teškom manipulacijom stvarnoga stanja.


Svu imovinu treba iznjeti iz ove zemljice. Firme i poslove pokretati negdje drugdje. Npr u Sloveniji ili Slovačkoj. U ovoj zemljici imati samo nuzni smještaj. Ukoliko ovdje ne bude u skoro vrijeme zatvora i kaznenih prijava protiv vodecih ljudi tzv institucija rvatsku treba napustati. Ovo ce biti guatemala / honduras.
Nakon sudova hrvtaskih ide se na Strazbur. Ujedno potrazivanja od rvatske se mogu ponuditi i drugim zainteresiranim financijskim institucijama.

Pišete gluosti. Nitko vas nije tjerao da kupite ili ostanete u todomoru nakon objave rev izvješća i nakon obavijesti podružnica o zalozima za rolap – svakom pismenom je tada bilo jasno koliko agrokor vrijedi dioničarima – 0 kn

Čak i vjerovnicima vijedi pola kune ili čak i 30 lipa na svaku uloženu knu, a kamlolid a nešto vrijedi dioničarima

I sad vam je netko kriv – bitii dioničar viadukata u stečaju, to nitko neće, ali biti dioničar leda ili belaj u stečaju – e tu svi hrle kao da je dzabe. i jest dazbe jer vrijedi 0 kn.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ljudi,odakle vam teza da se jamstva sada mogu “pobiti”???
Ugovora o kreditiranju sa pripadajucim jamstvima je veliki broj unazad 10 godina i vise.
Ne jedan ,puno nih! Osim toga imate vise vrsta jamstava,suduznistvo,a imate i zaloge,hipoteke ,itd! Ugovori ne bi bili sklapani da nije bilo jamstava i novac ne bi bio dan koncernu i posljedicno drustvima u sastavu.Za ugovore o kreditiranju od stranih pravnih osoba, predvidena je i nadleznost stranog suda.
Jasno je navedeno od strane privremene uprave kod zadnjeg roll-up kredita da je njime zalozena zadnja preostala nezalozena imovina.
Dakle,sve ove teze “rusenja jamstava” su gotovo nemoguce i neprovedive.Teoretski ,cak i da “srusite” solidarna jamstva(o tome se i pise i spekulira),sto je ,po meni nemoguce,barem za vecinu istih,ostaju vam hipoteke i zalozi!
Da li je netko od vas ikada cuo ili procitao da je netko ponistio nekome jamstva za novac koji je dobio nakon 2-3-5-10 godina? Mozda u Venezueli,Kubi ili za oktobarske revolucije ili 45 godine u bivsoj Jugi nekakvim dekretima nove drzave.

Da postoji svjetsko natjecanje u pisanju gluposti ovaj dio foruma na Poslovnom.hr i ove teme vezane uz Agrokor, bile bi vjerojatno najizgledniji kandidati za neku opskurnu nagradu.

U agrokoru nemam niti jedne jedine lipe. Vec dugo vremena.
Ovu zemlju treba napustiti. I to je cinjenica, a ne glupost. Samo uhljebi i raznorazni paradrzavni cinovnici mogu ovdje opstati.
Za investimira ne znam, ali za Vauvau znam da je paradrzavni cinovnik. Moze opstati samo u ovoj zemljici. On nikako ne moze napustiti zemlju, jer nema gdje i nema sto tamo raditi. Ostali, tj oni koji mogu stvoriti kakvu dodanu vrijednost – k i d a j t e…

Status Quo: Roll Over Lay Down

Eto npr da bi se napunili fondovi i isplatile mirovine i popunile kase koje trose svi paraziti ukljucujuci i razne ” fondmanagere ” pa razne paradzavne kleptokratske firme poput agrokora i ostalih uhljebnickih firmi te trositelja hbor kredita i vinovnika neplacanja i otudjivanja dobavljacke imovine mora se imati sustav pdv 25 % sa dodatnim paradrzavnim nametima. Niza kasta, koja radi u realnom sektoru, puni proracun da bi se gore navedena vladajuca kasta namirila. Ne postoji suvisao posao sa dodanom vrijednosti koji moze prezivjeti taj porezni sustav, porezni sustav koji je prilagodjen Todoricu i vauvau :). Oni to niti ne razumiju, kao sto niti ne razumiju vezu izmedju neuspjeha i propadanja ove drzave, te agrokora i mirovinskih fondova i pdv- a.
Ova zemlja je totalni neuspjeh i vjerojatno ce takva i ostati.
Nemam dionice agrokora i ne preporucam kupovinu istih nikome.

Status Quo: Roll Over Lay Down

nakon objave nacrta nagodbe, jasno je da će postojeće dionice leda, jmnc, belja zvzd, vpik, tisk, ztnj na kraju vrijediti 0, tj. da će njihovi imaoci izgubiti sve ono što sad plaćaju po 4000 kn (jmnc), ledo (300 kn), blje (3 kn), zvzd (35 kn) itd.
zato pamet u glavu, kome se špekulira dok glazba još (kratko) svira to je OK, samo pazite da vam na ostanu na kraju papirići u ruci kad svirka prestane kao nedavno na VDKT koji je završio u stečaju i kojeg više nema na burzi

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ovo s novim Agrokorom je zapravo samo sjasi Kurta da uzjasi Murta.
Odlazi Toda da sjednu KHCM i Marica.
Samo je pitanje vremena kad ce opet krenuti hvalospjevi o “stozernoj” hrvatskoj firmi, omerta o svemu ostalom te produljeni rokovi placanja.
Jedan od razloga zasto je Most morao otici jer je trazio da se to cudoviste razmontira za sva vremena. I s time dirnuo u sustinu stvari: samo preko tako neceg drzava moze presudno utjecati na ekonomiju i ostvarivati moc. Kad rasprodas preko privatnika ne moze nista.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@ zorangutan
Ako je to što pišete istina, onda je prodaja tih dionica na ZSE prevara i regulator bi trebao zaustaviti trgovanje jer će se naknada tražiti od njega.

Ako pak to nije točno već se pogoduje insajderima da jeftino kupe dionice Agrokora, onda je to opet kr.iminal i država bi trebala zaustaviti rasprodaju dionica koje su u vlasništvu mirovinskih fondova i Hrvatske države (Todorić sve dionice tvrtaka poklonio Hrvatskoj državi).

New Report

Close