Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nadam se da ćemo kroz djelovanje Udruge i odluke pravosudnih tijela ostvariti svoja prava. U tom smislu pozovimo sve dioničare Agrokorovih tvrtki da pristupe Udruzi. Jer što je Udruga brojnija članstvom to je snažnija. Htio bih pred Vas staviti još dva momenta ovog našeg slučaja. Prvo, što je s tim novcima koje je Agrokor uzeo na osnovu jamstava? Gdje su ti novci završili? U koje akvizicije? Zar to što je uloženo, uzmimo za širenje tvrtke, kupnju Mercatora npr., zar ta imovina ne vrijedi ni približno više onoliko koliko je plaćena, pa se sada ne može zamijeniti za dug prema kreditorima? Evo, to je jedno moje pitanje. Drugo, ova naša neugodna situacija nastala objavom nacrta Nagodbe, Ramljakovom namjerom da nas razvlasti tek tako, mogla bi se riješiti na jedan zadovoljavajući način, i prije pravorijeka o pravovaljanosti jamstava i cjelokupnog takozavnog Lex Agrokora, objavom Hanfe da je Knighthead prema Zakonu o preuzimanju dioničkih društava dužan dati obvezujuću ponudu, budući se isti subjekt ponaša kao da stvarno posjeduje više od 25 % operativnih tvrtki Agrokora. Prema tome neka taj Knighthead ponudi recimo nekih barem 200 mil.eura za otkup dionica i stvar bi mogla biti riješena. Zakonito. I to njemu ne bi značilo nešto. I ukupno zardio bi. Isplatilo bi mu se. Ali bi sve bilo zakonito. Makar ne znam kakav je status Sberbanka koji je dao i veće novce od Amerikanaca i kako će se Sberbank uključiti u proces kojeg mu je očito oteo Knighthead putem tog Lex Agrokora. Da Ramljak, dakle, kao Hrvat štiti hrvatske ulagače rekao bi Knightheadu: Ako hoćeš dionice malih dioničara, plati im ih i stvar riješena. Hanfa je na potezu. Hanfa ima priliku pokazati da je zaista Hanfa, Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga.

Ustavni sud? Hahahahaahaaaaa!!!
Pa to ide u ladicu i vadi se 2068.
Trgovacki sud slicno.
Naprosto o te.nece odlucivati ili ce odbaciti kao neosnovano pod nekom fintom i to je to.
A za koju godinu kad niceg vise ne bude to je neciji tudji problem.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Službujući

Je li to ona Hanfa što je odlučivala za Belje prije par godina, javno je dostupno i poznato kako je završilo za male dioničare.

Poker dobro je HANFA odlučila ali je Slavko naredio da se poništi prvostupanjska presuda.


Drugo, ova naša neugodna situacija nastala objavom nacrta Nagodbe, Ramljakovom namjerom da nas razvlasti tek tako, mogla bi se riješiti na jedan zadovoljavajući način, i prije pravorijeka o pravovaljanosti jamstava i cjelokupnog takozavnog Lex Agrokora, objavom Hanfe da je Knighthead prema Zakonu o preuzimanju dioničkih društava dužan dati obvezujuću ponudu, budući se isti subjekt ponaša kao da stvarno posjeduje više od 25 % operativnih tvrtki Agrokora. Prema tome neka taj Knighthead ponudi recimo nekih barem 200 mil.eura za otkup dionica i stvar bi mogla biti riješena.

Prema Lexu nije duzan dati obvezujucu ponudu

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Dao Bog da se jamstva pobiju i da pobijedi pravda, jer svi znamo o cemu se tu radi.

A što ako jamstva i budu pobijena – pa sva imovina je ili pod zalogom otprije ili sad u sklopu rolapa. Pa rolaperi su sjeli na oko 350 milja eura imovine – dakle toliko još nije bilo zahvaćeno starijim zalozima.

Da bi dioničari nešto dobili, prvo moraju rolaperi i razlučni vjerovnici sebe namiriti – bilo kroz ngaodbu, bilo kroz stečaj. u oba slučaja, dioničarima ne ostane ništa.

Ili netko misli pobijati i hipoteke – to bi doist abio šlag na torti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ukoliko se ruše Jamstva, Solidarni jamci su slobodni od Agrokor dugova
U tom slučaju za dugove jamči samo Agrokor svojom imovinom i sve će biti kako bi trebalo i biti.

Vidim ovdje neki i dalje hoće kupovati iako svi upućeni kažu da trenutno sav Todex vrijedi 0 kn??
Ili svi guraju glavu u pijesak ili …?

Agrokor je vrstio trziste kapitala 10 godina unatrag. Pogledajte sto se dogodilo PBZ Investu (euronovcani ako se ne varam), svim mirovincima i dionickim fondovima. Povjerenje vise nece imati, a mozda neki fond menageri zavrse u zatvoru. Tko ce vise ikad dati Agrokoru novac? Tko ce vjerovati politicarima koji ovo dozvoljavaju?

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

A sto, trebali smo okretati glavu u stranu još 10 godina i sanirati situaciju iz proračuna? Bicikl se kretao dok su se pedale vrtjele, kad je pedaliranje stalo utrka je iznenada završena. Ja isto smatram da to sto je bilo je stvar pregovora i nagodbe, i da poslije nje treba nastaviti novim smjerom.

Propast Agrokora treba gledati kao pouku neodrživosti takvog sustava u uvjetima nultog rasta i bujanja duga. Radilo se o kombinaciji loše poslovne strategije, političkog i interesnog pogodovanja i čuvanja statusa-quo. Da li je nagodba pravedna? Vjerojatno ne, ali je bolja od stečaja koji bi napravio mnogo vise štete za gospodarstvo, ali i burzu. Tako da, ne treba na slučaj Agrokor gledati isključivo negativno, nego kao novu stranicu koju je ova država trebala okrenuti da bi u budućnosti postala bolja zemlja za ljude koji obitavaju na njezinom tlu.

Agrokoru će svatko dati novac kad uvidi da se radi o staroj kompaniji na novim temeljima opredjeljenoj rastu i razvoju i stvaranju nove vrijednosti svojim dioničarima. Nažalost, kako sada stvari stoje, ne i onim izvornima odnosno postojećima.

Izvod iz izvješća Jamnice: Potraživanja Agrokora od 14 milijardi Eura od Jamnice na temlju ugovora – pogledajte datum

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

VauVau,
Ja ipak mislim da ovim šikaniranjem malih dioničara bit će veće štete za burzu čak i u oblicima PSN ima nada za dioničare primjer Dlkv
Tak da mislim da bez imalo pozitivnijeg raspleta oko Todexa za dioničare naše tržište kapitala teško će povratiti povjerenje .Pogledajte samo likvidnost
Neki fondovi gotovo su prepolovili imovinu a bez dobre investicijske klime nema rasta na burzi

New Report

Close