Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Davanje jamstava je bio prijetnja za male dioničare,ali vlasnici dionica su smatrali da se ta jamstva neće
realizirati.Vjerovalo se u tatu i njegove kćerke pa su cijene dionica kotirale prema njihovoj ljepoti.
Štetni događaj još nije nastupio jer jamstva još nisu aktivirana iako Ramljakovi istupi i porijedlozi nagodbe ukazuju da će se to napraviti.Izjave gosp.Ramljaka su srozali cijene dionica na ove razine.Pa nije za to dobio mandat.
Ako ovakva nagodba prođe tek u tom trenutku nastupa stvarna šteta za vlasnike dionica i pokreće se odštetni zahtjev.Dakle,za pokretanje odštetnog zahtjeva je prerano a mi koji ćemo biti vlasnici dionica
ćemo taj odštetni zahtjev i pokrenuti,nadam se preko udruge.pa bi se na strani tužitelja mogla naći i neki poznati odvjetnici.Istina u ovom djelu korporativno -kapitalističkog sudovanja hrvatski odvjetnici nemaju iskustva pa će nas možda zastupati i neko poznato društvo iz inozemstva.Pa tko će to platiti.Dio koji naplate ćemo morati ustupiti njima pa će stari dioničari nešto izgubiti,a mi finiš dođoši višestruko zaraditi.
Nadam se da shvaćate što želim reći.Ono što imam Todexa ,ne prodajem ,ako padne dokupljujem,ako raste moram prodavatida ne budem previše izložen.
gospodo:”serislave” “investimir” “bisakovi”ne spamajte,ne bljujte otrov,priključite se trejdeskoj zajednici
i zarađujte.Ovakve prilike se ne propuštaju.Vjerovali ili ne najbolja trejderska poziciija u 2017mi je Todex a igra se zahuktava.
Važna napomena forumskoj zajednici.Ne izlažite se previše jer Todex je visokorizičnas pozicija.
Od sada ću svako pisanje na Todexu završiti sa poznatim citatom:Ceterum cenzeo Kartaginem esse
delendam!/uostalom smatram da Kartagu treba razoriti/
u prevodu:
Uostalom smatram da jamstva treba poništiti,a njihove potpisnike tužiti sa ciljem da gule kumpire i da im se oduzme imovina.
Toliko njih bi trebalo čistiti krompire da bi se uskoro mogla pojaviti nestašica te važne namirnice u Hrvatskoj.

@Lopina
Kolega ,nije dobro davati bez valjanog osnova previse nade dionicarima da ce spor,koji spominjete dobiti???

Ovdje treba uci s većom količinom jer ove cijene koje sada vrijede su poklon od Ramljaka koji je nesvjesnom izjavom u srijedu nama dopustio kupovati nisko.

Razmišljam samo dali da disperziram rizik i malo smanjim pozicije Leda u Blje i Jamnicu ili ne ?
Ledo je pao najviše , Belje najmanje, a opet Jamnica raste najbrže ….

Dal je bila kakva slicna situacija u svijetu kao ovo s agrokorom? Mislim na jamstva, dug i kako su prosli dionicari?
Ovo ovdje prate i investitori , firme iz svijeta, rasplest ce se kako je obicaj, nista bolje ni losije.
Nemam ni jednu todex dionicu a ne navijam ni za jednu stranu.

Grga po meni je Belje najskuplje po ovoj cijeni a nejjeftinija je Jmnc i Zvzd.

Dodao bi jos da sutra ne ocekujem veliki obujam jer je većina na godišnjem.

SeRija
ovakve situacije nemaju veze sa godišnjim odmorima.

Koliko je izbora ostalo?

Papiri sadašnji nula?

Stečaj?

Ili što?


Ali nesto mi govori da ce to zavrsiti u dubokoj ladici i otegnuti se deset godina. Mozda iskustvo?
Postavljeno je na razinu vrhovnog drzavnog interesa, sto god to znacilo, da nagodba prodje. I sve ce se upregnuti da to tako i bude. Pa zar vam ne mirisi na to?
Mada bih osobno volio da stavite kajlu svima i pobijete jamstva ako su izdana nezakonito, tj. mimo propisane procedure.


Neka traje i 20 godina barem ce mi djeca moći uzivati u tatinoj gluposti i lakovjernosti.

Nego ako je netko pravnik da mi malo pomogne.Da li negdje pise da takve stvari (jamstva) mora odobriti glavna skupština ili ne . Samo konkretne odgovore molim.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Od novog Agrokora procitaj moje postove u zadnjih 10 strana tu sam napisao i po kojoj osnovi

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


Nema veze sto nije pravni slijednik, taj sljednik je kupio robu (halu, stroj , zgradu tekucu vrpcu…..) na osnovu potraživanja ne novcem od stare jamnice ili Leda. Recimo da su osporena potrazivaja na sudu na osnovu čega su onda su kupili staru firmu ? Zraka? Da Ramljaka treba goniti sudski za milju eura kredita roll up kredita bez obziran na policu, svak polica ima maksimalni iznos do kojeg isplacuj a devet nula ne pokriva sigurno uostalom sta nas briga tko ce dati novce Ramljak ili Croatia Osiguranje

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

(Nesmjenjivi) Povjerenik kaže za sebe: “Ja sam samo Administrator”
Da je uspostavljeno zajedničko djelovanje određenih zajmodavaca po roll-up ugovoru, savjetnika i izvanrednog povjerenika sugerira i njegova izjava o vlastitom položaju nakon “dramatičnog” sastanka s dobavljačima prošli četvrtak. U okviru grupe koja djeluje zajednički Povjerenik čija su prava i dužnosti vrlo široko propisane čl 12. ZPIUTD, kao i u slučaju odricanja od osporavanja jamstava roll-up ugovorom, ponovno se samostalno odriče svojih dužnosti na način da se naziva “samo Administratorom”.

Sve u svemu, “Administrator Ramljak” u okviru grupe koja djeluje zajednički provodi i administrira ono što mu se naloži od strane grupe vjerovnika koja je roll-up ugovorom stekla kontrolu nad Agrokorom i ovisnim društvima čime je nastala obveza ponude za preuzimanje manjinjinskih udjela.
http://www.dionicari-agrokora.hr/uncategorized/nesmjenjivi-povjerenik-kaze-za-sebe-ja-sam-samo-administrator/

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.

New Report

Close