Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Novi Agrokor iz kojeg bi bili istisnuti mali dionicari povezanih drustava i mirovinski fondovi, odnosno hrvatski gradjani buduci umirovljenici suocio bi se s jos jednim problemom. Najmanje 15 tisuca ljudi plus buduci umirivljenici pozivali bi na bojkot novog Agrokora i svih njegovih roba i usluga. Akcije koje bi se provodile dosatno bi otezale poslovanje Agrokora.

Kazu dobavljaci mi imamo robu za ucjenu pa im Ramljak kaze vi ste vlasnici Agrokora. A mali dionicari ce onda reci mi smo konzumenti roba i usluga Agrokora a Ramljak ako ih ne ukljuci nece moci reci pa i vi ste vlasnici. Nece postojat niti jedan razlog ako Ramljak izigra 15000 ljudi plus buduce umirovljenije da se ne krene u veliku akciju bojkota takvog novog Ramljakovog Agrokora, odnosno svih njegovih roba i usluga.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Novi Agrokor iz kojeg bi bili istisnuti mali dionicari povezanih drustava i mirovinski fondovi, odnosno hrvatski gradjani buduci umirovljenici suocio bi se s jos jednim problemom. Najmanje 15 tisuca ljudi plus buduci umirivljenici pozivali bi na bojkot novog Agrokora i svih njegovih roba i usluga. Akcije koje bi se provodile dosatno bi otezale poslovanje Agrokora.

Kazu dobavljaci mi imamo robu za ucjenu pa im Ramljak kaze vi ste vlasnici Agrokora. A mali dionicari ce onda reci mi smo konzumenti roba i usluga Agrokora a Ramljak ako ih ne ukljuci nece moci reci pa i vi ste vlasnici. Nece postojat niti jedan razlog ako Ramljak izigra 15000 ljudi plus buduce umirovljenije da se ne krene u veliku akciju bojkota takvog novog Ramljakovog Agrokora, odnosno svih njegovih roba i usluga.

E upravo to.
15000 obitelji direktno i jos najamnje x10 indirektno.
Mnogi zbog Todorica nisu konzumirali Agrokorove proizvode.
Ovo ce biti puno gore.
Ipak, nadam se da do toga nece doci i da ce ovo okrenuti u neki novi smijer


Novi Agrokor iz kojeg bi bili istisnuti mali dionicari povezanih drustava i mirovinski fondovi, odnosno hrvatski gradjani buduci umirovljenici suocio bi se s jos jednim problemom. Najmanje 15 tisuca ljudi plus buduci umirivljenici pozivali bi na bojkot novog Agrokora i svih njegovih roba i usluga. Akcije koje bi se provodile dosatno bi otezale poslovanje Agrokora.

Kazu dobavljaci mi imamo robu za ucjenu pa im Ramljak kaze vi ste vlasnici Agrokora. A mali dionicari ce onda reci mi smo konzumenti roba i usluga Agrokora a Ramljak ako ih ne ukljuci nece moci reci pa i vi ste vlasnici. Nece postojat niti jedan razlog ako Ramljak izigra 15000 ljudi plus buduce umirovljenije da se ne krene u veliku akciju bojkota takvog novog Ramljakovog Agrokora, odnosno svih njegovih roba i usluga.


Prazne pretnje,po meni.
Za Drzavu je bitnije sacuvati 60.000 radnih mjesta i njihove obitelji,kao i dobavljce i njihove radnike.
“Bivse” dionicare se ionako percipira jao one koji su stvorili problem(zbog Todorica) ili kao spekulante i oni,po meni,nikada nece imati vecu podrsku javnosti ili medija.
Drzava je od 2 “zla” birala manje.

Orešković1

Zanimljiva je tvoja opservacija o datumima i cijenama.

S pozicije pojedinog investitora ovo što govoriš funkcionira.
Nisi odgovran za druge, nego samo za sebe.
Ako ćeš tako gledati, potpisujem što si napisao.

Međutim, prijedlog Ramljaka je puno složeniji.
Ti si, ako je točno što si napisao, nekome prodao na datum koji si rekao.
Netko drugi je prodao tebi prije, a netko je od tebe kupio kasnije.

Međutim, u cjelini, broj dionica kod manjinskih dioničara je konstantan, bez obzira koji je pojedinac iza njih. Ti, ja, Grga, Pero, Mato ili Ankica.

Trenutno je na stolu neselektivan i protuzakonit (osim po Lex Agrokoru – zbog čega je on sam protuzakonit, pa čak i protuustavan) prijedlog brisanja vlasništva.
Ponavljam, sasvim nezavisno tko stoji iza toga manjinskog vlasništva.

Zato, probaj o temi o kojoj pišeš razmisliti šire nego vidiš pred svojim nosom.
Naravno, ti si vani pa ti je to manje bitno.
Ali ti je očito dovoljno zanimljivo kada si se osjetio pozvan ovdje komentirati.

La vita e bella!

Mali dionicari nisu na kontra strani od radnika i njihovih obitelji. Bez obzira sto takvi kao ti to hoce upravo tako prikazati. Iako, nitko ne brani da tih 60 tisuca ljudi od Vardara do Triglava kupuje Agrokorove proizvode i koristi njihove usluge.

60 tisuca ljudi je na nivou konsolidiranog Agrokora svuda po svijetu. Ne znam zasto zakljucujes da bi se HRVATSKA vlada trebala brinuti za radnike u Srbiji ili u Sloveniji. Mozes li to pojasniti.

I da bi joj radnik u Ljubljani ili Beogradu trebao biti vazniji od branitelja kojem je bas drzava dodjelila dionice dionice Belja ili Vupika.

znaci, potpuno si u krivu. U Hrvatskoj nije ni blizu 60 tisuca radnika Agrokora. Ali je 15 tisuca malih dionicara i buduci umirovljenici.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Orešković

Sada izaći iz dionica Agrokora je prava kocka.
Verujete u Ramljaka mi u sebe .


Mali dionicari nisu na kontra strani od radnika i njihovih obitelji. Bez obzira sto takvi kao ti to hoce upravo tako prikazati. Iako, nitko ne brani da tih 60 tisuca ljudi od Vardara do Triglava kupuje Agrokorove proizvode i koristi njihove usluge.

60 tisuca ljudi je na nivou konsolidiranog Agrokora svuda po svijetu. Ne znam zasto zakljucujes da bi se HRVATSKA vlada trebala brinuti za radnike u Srbiji ili u Sloveniji. Mozes li to pojasniti.

I da bi joj radnik u Ljubljani ili Beogradu trebao biti vazniji od branitelja kojem je bas drzava dodjelila dionice dionice Belja ili Vupika.

znaci, potpuno si u krivu. U Hrvatskoj nije ni blizu 60 tisuca radnika Agrokora. Ali je 15 tisuca malih dionicara i buduci umirovljenici.


Nisam napisao da je “netko kontra nekoga”,vec da je Drzavi zanimljivije i bitnije sacuvanje radnih mjesta.Radnicima je ocuvanje radnog mjesta,sigurno bitnije od dionica i dionicara.


Orešković1

Zanimljiva je tvoja opservacija o datumima i cijenama.

S pozicije pojedinog investitora ovo što govoriš funkcionira.
Nisi odgovran za druge, nego samo za sebe.
Ako ćeš tako gledati, potpisujem što si napisao.

Međutim, prijedlog Ramljaka je puno složeniji.
Ti si, ako je točno što si napisao, nekome prodao na datum koji si rekao.
Netko drugi je prodao tebi prije, a netko je od tebe kupio kasnije.

Međutim, u cjelini, broj dionica kod manjinskih dioničara je konstantan, bez obzira koji je pojedinac iza njih. Ti, ja, Grga, Pero, Mato ili Ankica.

Trenutno je na stolu neselektivan i protuzakonit (osim po Lex Agrokoru – zbog čega je on sam protuzakonit, pa čak i protuustavan) prijedlog brisanja vlasništva.
Ponavljam, sasvim nezavisno tko stoji iza toga manjinskog vlasništva.

Zato, probaj o temi o kojoj pišeš razmisliti šire nego vidiš pred svojim nosom.
Naravno, ti si vani pa ti je to manje bitno.
Ali ti je očito dovoljno zanimljivo kada si se osjetio pozvan ovdje komentirati.


“Lex Agrokor” protuustavan i protuzakonit?Otkuda Vam to?Ustavni sud nije donio takvu presudu.
Stecajevi i “brisanja vlasnistva” dionicara su konstanta u Hrvatskoj kada dode do stecaja i kada su obaveze vece od kapitala.I po “Lex Agrokor-u ,primjenjuju se i odredbe Stecajnog zakona.
Ne vjerujem da ce “Lex Agrokor” “pasti” na Ustavnom sudu.


Orešković1

Zanimljiva je tvoja opservacija o datumima i cijenama.

S pozicije pojedinog investitora ovo što govoriš funkcionira.
Nisi odgovran za druge, nego samo za sebe.
Ako ćeš tako gledati, potpisujem što si napisao.

Međutim, prijedlog Ramljaka je puno složeniji.
Ti si, ako je točno što si napisao, nekome prodao na datum koji si rekao.
Netko drugi je prodao tebi prije, a netko je od tebe kupio kasnije.

Međutim, u cjelini, broj dionica kod manjinskih dioničara je konstantan, bez obzira koji je pojedinac iza njih. Ti, ja, Grga, Pero, Mato ili Ankica.

Trenutno je na stolu neselektivan i protuzakonit (osim po Lex Agrokoru – zbog čega je on sam protuzakonit, pa čak i protuustavan) prijedlog brisanja vlasništva.
Ponavljam, sasvim nezavisno tko stoji iza toga manjinskog vlasništva.

Zato, probaj o temi o kojoj pišeš razmisliti šire nego vidiš pred svojim nosom.
Naravno, ti si vani pa ti je to manje bitno.
Ali ti je očito dovoljno zanimljivo kada si se osjetio pozvan ovdje komentirati.


Bravo!
Upravo na to se odnosilo ono moje pitanje koje nije razumio!


Agrokor nema od kuda platiti, tako da ne mislim da je mudro to tražiti od njega.
Možda je to samo međukorak do tužbi prema državi.
Čisto da se poštuje procedura.

Ramljaka osobno nema smisla goniti jer čovjek ima potpisan ugovor od odricanja osobne odgovornosti.
Ima potpisano osiguranje.

Eventualno iz nekih "moralnih" razloga, ali to je besmisleno.


Oni nemogu pljeniti imovinu koja nije njihova.
Prikazivanjem jamstava od kojih kompanije nemaju ništa kako bi se otelo vlasništvo iako kompanije redom posluju s plusom je čista pljačka.
Navedeno je kazneno djelo. Isti taj Ramo je poništavao prebacivanje odgovornosti Ivice i Ante Todorića na Agrokor, a sad trenutno koliko se priča to isto radi za sebe.
Mali dioničari mu nisu potpisali nikakav ugovor o njegovoj odgovornosti kao vlasnici niti mu dali da ih zastupa. Nasmijao sam se kad je na udruzi dioničara pisalo kako se kompanija nada da se jamstva neće aktivirati.Ja se duboko nadam da oni neće morati u zatvor.
Sva ta lova od mirovinskih fondova ako propadne netko treba u bajbukanu.
Selektivne razriješnice nadzornih odbora- pa koga oni farbaju???
Ili su svi u tome ili nije nitko!
Ivica je za ove mala beba.
Dobavljači su zeleni i naivni, ovi će ih oguliti, ali najbitnije da se time ništa nije sredilo jer stari problemi Konzuma i dalje stoje.

Ekipa sretan Božić!

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Bisakovi, jedno je vaše ili moje vjerovanje, a drugo su izvjesni sudski procesi pred nama.
Vi ste slobodni “vjerovati” u što god želite.
Kao i ja.

Bumo vidjeli.

La vita e bella!

Na žalost, pretpostavljam da će mali dioničari izgubiti ako ne 100%, onda 80 ili 90% vrijednosti svoje imovine. Iako više nemam niti jednu dionicu, ne mogu reći da nisam gubitnik u ovoj priči jer je i moj AZ fond vlasnik dionica.
Ovdje me smetaju prvenstveno ove tri stvari:
1. iako je nesumnjivo da je menadžment Agrokora i svih kompanija iz koncerna oštetio ostale dioničare za milijarde kuna, pretpostavljam da nitko neće završiti u zatvoru, nikome neće biti oduzeta imovina. Nevjerojatno da nitko nije bio kompetentan niti odgovoran. Mislim da 100 menadžera završi u zatvoru na 10 ili 20 godina, da mu se oduzme imovina, tada bi se otvorio put za stvaranje pravne države u kojoj će netko dva puta razmisliti prije nego lažira financijsko izvješće ili potpiše jamstvo na milijardu kuna. Iako se iz imovine tih 100 ljudu ni iz bliza ne može namiriti šteta, ovo bi bila poruka svim menadžerima.
2. mirovinski fondovi su na vrijeme prodali dionice i zaradili na ulaganju u Agrokor – čak i ako su zaradili, iako u to ne vjerujem, ne smiju dozvoliti da im olako propada imovina u Agrokoru. Zašto su oni dozvolili ako su imali predstavnike u nadzornim odborima potpisivanje jamstava u iznosima višestruko većim od iznosa koji su ulazili npr. u Ledo. Zašto sada ne reagiraju kada Ramljak kaže da je ulaganje u dionice rizično. Očito je da banke koje upravljaju mirovinskim fondovima spašavaju svoja ulaganja, a na štetu članova mirovinskih fondova.
3. ovdje se stalno priča da su gubitnici 15.000 malih dioničara. Ovdje su gubitnici svi građani RH jer svima nama je ukraden dio mirovine. I ako se sada ništa ne napravi, onda će se Agrokori stalno dešavati, kao što su se već dešavali, ali u manjim firmama i manjim iznosima šteta

Slažem se s Plavim koji kaže da su svi mogli znati kako će završiti, ali ne želim da nitko za to ne odgovara. Ok, netko je napravio štetu tešku milijarde kuna, tih para više nema, ali ne može kazna za to biti pola godine guljenja krumpira u pučkoj kuhinji.

New Report

Close