Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gledao sam neki dan izjavu Ramljaka i nigdej ne mogu nac video cijelog razgovora sa novinarima..bas nigdje..Nigdje nema ni tocno prenesenih pitanja i odgovora..Samo copy /paste ( novinarstvo !)..nadjem cijeli , doslovno , prenesen razgovor na stranicama Agrokora..a zanimalo me zasto ovo nitko ne komentira ?!?

“Što se tiče manjinskih dioničara, a na pitanje “ima li za njih lijeka” ili moraju izgubiti sve, Ramljak je odgovorio da taj lijek možda postoji no kako ga on ne vidi. “Mislim da je to najrizičnija skupina i prema tome oni gube najviše”, dodao je.

Što je s kompanijama izvan Hrvatske, koje nisu sudjelovale u tim jamstvima i ima li potrebe da prođu jednaki tretman sa zrcalnim kompanijama ili ne?
Ne, njihova vlasnička struktura, tj. njihove dionice će se samo prenijet na novu holding kompaniju.

Obraćanje izvanrednog povjerenika medijima

Takodjer i prijedlog da sjediste nove kompanije bude u Nizozemskoj !?!..o tome novinari isto nista ne “kopkaju”..

Znaci dugovi Agrokora se djele samo na komp. u HR .. Samo se dionicarima kompanija u HR sve “oduzima” a onima izvan se dionice prenose u novi holding !??..Halo ..Ili smo svi Agrokor ili nismo !?!?..Halo pravnici koji radite u tvrtkama sto su ulozile u dionice imate li vi tu sta za reci ?!?

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Da je Ramljaku i vladi cilj bio spasiti ovo, mirovinci bi preuzeli dionice Agrokora i uz dokapitalizaciju u pojedinim kompanijama vratili dugove bankama.
Za 10 god cista dobit

Bez obzira na cijenu pojedinih Agrokorovih dionica na burzi, važno je naglasiti da je jasno naglašeno da je vrijednost svih dionica Agrokorovih kompanija jednaka nuli, tj. da one ne vrijede ništa.
Na ovo sam upozoravao i prije nagodbe ali tada je još sve visjelo u zraku. Sada je jasno, ali sam siguran kada krene likvidacija i dionice se povuku sa burze, da će se opet javiti neki da su opljačkani i kriviti za to koga god stignu.
Ljudi moji što prije se riješimo tih smeća, to bolje za burzu.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Gledao sam neki dan izjavu Ramljaka i nigdej ne mogu nac video cijelog razgovora sa novinarima..bas nigdje..Nigdje nema ni tocno prenesenih pitanja i odgovora..Samo copy /paste ( novinarstvo !)..nadjem cijeli , doslovno , prenesen razgovor na stranicama Agrokora..a zanimalo me zasto ovo nitko ne komentira ?!?

"Što se tiče manjinskih dioničara, a na pitanje “ima li za njih lijeka” ili moraju izgubiti sve, Ramljak je odgovorio da taj lijek možda postoji no kako ga on ne vidi. “Mislim da je to najrizičnija skupina i prema tome oni gube najviše”, dodao je.

Što je s kompanijama izvan Hrvatske, koje nisu sudjelovale u tim jamstvima i ima li potrebe da prođu jednaki tretman sa zrcalnim kompanijama ili ne?
Ne, njihova vlasnička struktura, tj. njihove dionice će se samo prenijet na novu holding kompaniju."

Obraćanje izvanrednog povjerenika medijima

Takodjer i prijedlog da sjediste nove kompanije bude u Nizozemskoj !?!..o tome novinari isto nista ne "kopkaju"..

Znaci dugovi Agrokora se djele samo na komp. u HR .. Samo se dionicarima kompanija u HR sve "oduzima" a onima izvan se dionice prenose u novi holding !??..Halo ..Ili smo svi Agrokor ili nismo !?!?..Halo pravnici koji radite u tvrtkama sto su ulozile u dionice imate li vi tu sta za reci ?!?

Pozdrav

to j epoanta – imate članak s početka krize – u srbiji j eisto na frikomu čini mi se gazda htio dati jamstva, ali pbz neki mirovinac nije htio pristati pa je isplaćen, a onda ni zakoni srnbije to nisu dopustili pa an kraju to nije ni proveden

SRBIJA IMA BOLJE ZAKONE KOJE STOTE MALE DIONICARE OD EU RVACKE. Kakva svinjarija.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Inače, upravo sam razgovarao sa kolegom pravnikom u Njemačkoj (Frankfurt).
Naš čovjek koji jse bavi korporativnim pravom.

Doslovno me pitao: je li Ramljak još živ?
Pitam ga kako to misli, a on mi kaže da za ovakav prijedlog nagodbe bi u Njemačkoj dobio dugogodišnju robiju i da mu je potez života bilo osiguranje od odgovornosti.

Radio je s njima pa zna tu ekipu.
Posebno me upozorio na lik i djelo Vladimira Bošnjaka koji Ramljaku sjedi " s desna"

Itekako je živ, jučer ga vidio nasmiješenog, a po izrazu njegovog lica čini mi se kao čovjek kojem je laknulo jer nakon izjave Sberbanka očito je da će nagodba proći. Vjerujem i da će se sa dobavljačima sve dogovoriti.
Još jednom, žao mi je postojećih malih dioničara, ali tko je ostao do ovoga trenutka kockao se – i izgubio.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Bez obzira na cijenu pojedinih Agrokorovih dionica na burzi, važno je naglasiti da je jasno naglašeno da je vrijednost svih dionica Agrokorovih kompanija jednaka nuli, tj. da one ne vrijede ništa.
Na ovo sam upozoravao i prije nagodbe ali tada je još sve visjelo u zraku. Sada je jasno, ali sam siguran kada krene likvidacija i dionice se povuku sa burze, da će se opet javiti neki da su opljačkani i kriviti za to koga god stignu.
Ljudi moji što prije se riješimo tih smeća, to bolje za burzu.

lp


Ti sad pricas kao da su dionicari sami krivi jer nisu prodali. Kome su trebali prodati? Opet drugim dionicarima. Ovo je pljacka

Opljackani ste, da.
I mi ostali kroz pad svega drugoga, kroz ne-rast trecega, a svi zajedno kroz opce bezakonje i muljazu u kojoj zivimo.
Pravni lijek bi bio da se pobiju jamstva u najkracem roku, ako se moze.
Ali to ce staviti u ladicu i izvaditi nikada.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Gledao sam neki dan izjavu Ramljaka i nigdej ne mogu nac video cijelog razgovora sa novinarima..bas nigdje..Nigdje nema ni tocno prenesenih pitanja i odgovora..Samo copy /paste ( novinarstvo !)..nadjem cijeli , doslovno , prenesen razgovor na stranicama Agrokora..a zanimalo me zasto ovo nitko ne komentira ?!?

"Što se tiče manjinskih dioničara, a na pitanje “ima li za njih lijeka” ili moraju izgubiti sve, Ramljak je odgovorio da taj lijek možda postoji no kako ga on ne vidi. “Mislim da je to najrizičnija skupina i prema tome oni gube najviše”, dodao je.

Što je s kompanijama izvan Hrvatske, koje nisu sudjelovale u tim jamstvima i ima li potrebe da prođu jednaki tretman sa zrcalnim kompanijama ili ne?
Ne, njihova vlasnička struktura, tj. njihove dionice će se samo prenijet na novu holding kompaniju."

Obraćanje izvanrednog povjerenika medijima

Takodjer i prijedlog da sjediste nove kompanije bude u Nizozemskoj !?!..o tome novinari isto nista ne "kopkaju"..

Znaci dugovi Agrokora se djele samo na komp. u HR .. Samo se dionicarima kompanija u HR sve "oduzima" a onima izvan se dionice prenose u novi holding !??..Halo ..Ili smo svi Agrokor ili nismo !?!?..Halo pravnici koji radite u tvrtkama sto su ulozile u dionice imate li vi tu sta za reci ?!?

Pozdrav


Pisete,citiram:
Znaci dugovi Agrokora se djele samo na komp. u HR .. Samo se dionicarima kompanija u HR sve “oduzima” a onima izvan se dionice prenose u novi holding !??..Halo ..Ili smo svi Agrokor ili nismo !?!?..Halo pravnici koji radite u tvrtkama sto su ulozile u dionice imate li vi tu sta za reci ?!?

Mislim da je odgovor jednostavan.Tamo se ne primjenjuje novi Zakon tzv : “Lex Agrokor” vec domicilno pravo.

‘U slučaju kada dionice ne vrijede ništa, a što je promovirano koroz Linićev predstečajni zakon, ne gube samo mali doničari, već svi građani jer ni dionice u mirovinskim fondovima ne vrijede ništa’, rekao je, između ostalog, u razgovoru za N1 sudac Trgovačkog suda Mislav Kolakušić.

https://www.vecernji.hr/vijesti/afera-agrokor-branimir-bunjac-dionice-1215828/komentari

Zanimljivi su komentari na ovaj članak.
Dosta sudionika misli da je to rušenje izrezirano s namjerom vrlo jeftine kupnje dionica, odnosno da je poslijedi insiderski deal……a opet, prometi (bar na samom dnu) nisu bili toliko veliki da bi naveli na taj zaključak…..

Prometi na dnu služe da pokrenu krdo

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


Itekako je živ, jučer ga vidio nasmiješenog, a po izrazu njegovog lica čini mi se kao čovjek kojem je laknulo jer nakon izjave Sberbanka očito je da će nagodba proći. Vjerujem i da će se sa dobavljačima sve dogovoriti.
Još jednom, žao mi je postojećih malih dioničara, ali tko je ostao do ovoga trenutka kockao se – i izgubio.
lp

Ne bih se mogao složiti.
Dapače, više nego ikada sam siguran da su dobro napravili jučerašnji kupci.
Kao što znate, i sam sam bio jučer na strani kupnje.

Na temelju čega gajim svoj optimizam?

Prije svega, kako će se stvar točno do kraja odigrati nitko ne zna.
Dakle, po srijedi je pitanje stava, a ne znanja, tvrdnje ili preporuke za djelovanje.

Prema svemu sudeći do nagodbe će doći!
Sjetite se samo dežurnih pesimista, koji su nas tjednima svakodnevno i višestruko obasipali tvrdnjama da do nagodbe neće doći jer nema Sberbanke unutra i da su argumenti na njezinoj strani te će se oni uspješno naplatiti iz imovine izvan Hrvatske. Još su tome hvalodobitno mahali odlukama suda u BiH, Srbiji te Sloveniji da oni neće primijeniti Lex Agrokor. Gle, na čuđenje mnogih (koji naravno sada neće priznati da su tvrdili da do nagodbe neće doći, ali sve piše na ovom forumu crno na bijelo) Sberbank je od jedno shvatio “da su se okolnosti promijenile” . Sud u Londonu je tome, bez sumnje, doprinio.

Prema sadašnjem prijedlogu nagodbe manjinski dioničari su “pobrisani” i to na temelju potopno bizarnog, vrlo plitkog te u svojoj suštini vrlo destruktivnog argumenta.
Naime, Ramljakov je stav “da je ulaganje i trgovanje dionicama na burzi vrlo rizičan posao i da manjinski dioničari moraju biti spremni na mogućnost da ostanu bez ičega”.
Jelda da bi se ovaj isti stav mogao primijeniti i na dobavljače? Jelda da se i njima, docirajući, može uputiti tvrdnja “da je vrlo rizično višemjesečno plasiranje svoje robe bez da vam se ta roba plati”?
Pa gle, njima nije rekao: “Dečki i cure – fajrunt, ostali ste bez robe i novca, dakle bez svega.” A mogao je! Jer je ulog dobavljača u robi jednak ulogu kapitala investitora.

Pritom se, pa čak i na ovom forumu, na temelju načelnog stava da su svi dioničari isti, potpuno krivo poistovjećuje uloga vladajućeg dioničara naspram manjinskih dioničara.
Pokazalo se da su poslovne odluke i potezi bili isključivo u interesu jednog dioničara, a ne svih.
Ovo zorno pokazuje zgoda sa GS Belja kada su dioničari tražili da se makne zastavica samo jednog većinskog dioničara. Ili alternativno da se izvjese fotografije svakog dioničara posebno, jer su svi dioničari isti.
U tom smislu vladajući i manjinski interesi su suprotstavljeni, a ne isti kako se želi implicirati, a što bi sa sobom donijelo da potapanje Todorića istovremeno znači potapanje manjinskih dioničara.

Nastavi čitati sljedeći post…..

La vita e bella!

New Report

Close