Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da se razumijemo, ovo sada prelazi u sferu prava i sudovanja i s obzirom na odnose snaga borba će biti iznimno teška.

Ali zahtjev je više nego jasan i u zakonu utemeljen.

A on glasi: manjinski dioničari su zbog djelovanja večinskog vlasnika (Agrokora) u tvrtkama kćerima postali njegovi vjerovnici i kao takvi moraju biti obeštečeni.

To se može izvesti na više načina.

Evo dva:

1. da budu uključeni u vjerovničko vijeće te srazmjeno ostalim uvjetima dobiju dio dionica "novog" Agrokora koji se stvara (Holding)

2. mogu biti izravno obeštećeni od onih koji su navedeni u dopisu iz današnjih objava na ZSE

Ovo je bit svega i na tome treba inzistirati.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Mislim da svaki pravnik će potvrditi ovo što sam napisao.
Druga stvar je kako i od koga se naplatiti i dali to uopće u našoj "pravnoj državi" ima smisla.

Mislim da to nije druga stvar, nego prva. Netko ti ukrade auto. Pronađu krivca. Osude krivca. Presude da ti krivac mora platiti štetu. A auto već davnih dana rastavljen, a novac zapijen.

A ne, ne ide to tako. Nema veze kad ste i što kupili.
Dionice nose svoja prava i obveze i kupnjom dionice vi preuzimate sva prava i obveze od osobe od koje ste kupili. Ovdje je štetnim i kriminalnim djelovanjem umanjen kapital društva u kojem ste dioničar i tu je nastala šteta i zato vi posredno trpite štetu kao dioničar. Imate tu praksu kod nekih drugih situacija npr kod ponuda za preuzimanje. Postoje presude gdje su dioničari dobili spor iako je tuženik isticao da tužitelj nije u trenutku nastanka obveze bio dioničar društva. I niz sličnih sporova.
Mislim da će ako do ovoga uopće ikada dođe da bi se podnijela tužba biti nužno imati dionice da bi mogli postaviti odštetni zahtjev.

No da se razumijemo ja nisam pravnik i nebi se upuštao u ta tumačenja. Možete možda dobiti besplatni pravni savjet od bisakova koji je pravnik. Isto tako nikome ja nebi savjetovao da se upušta u tako nešto ako nema puno živaca i novaca koje je spreman riskirati.
Nažalost ova udruga mi se čini više kao paravan za interese par ljudi nego stvarna želja i namjera da se udruženo nešto napravi. Možda se varam.

Pravi potez bi bio da sazovu skupštinu udruge da se u tijela izaberu i neki ljudi iz “naroda” te da se svi potezi najave članovima i poduzimaju u ime svih članova a ne samo njih par.
Trebali bi prikupiti punomoći svih članova za zastupanje na skupštiama itd itd.
Tada bi to bilo puno bolje.
No to je samo moje mišljenje.

No ne znam zašto sam se upecao ovdje da pišem, idem nazad na svoje hotelijere. Lijepo je gledati kako dionice “rade” i dok su hoteli zatvoreni :))

Nemoj misliti na m2!

nije za zgorega ponoviti 🙂
https://www.ivicatodoric.hr/blog/novosti/satira-o-agrokoru-je-nazalost-istina

https://www.vecernji.hr/vijesti/afera-agrokor-branimir-bunjac-dionice-1215828

a vidi ovog čarobnjaka iz oza – netko masovno otkupljuje. hrvatski narod, hrvatski dobavljali, pogodiovanje, hrvatske mirovine

sačuvaj me bože srpskog junaštva i hrvatske kultur e – krleža

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Vjerujem da ljudi iz Agrama imaju s kim u HDZ-u razgovarat, odnosno mislim da tuzba za naknadu štete treba ici protiv Drzave, a ne protiv Agrokora s obzirom da isti nema iz cega isplatit stetu.
Dokaz da su drzava i Agrokor radili zajedno je poništenje odluke HANFE o obvezi za preuzimanje Belja kojom je receno da rade zajedno.
Jucer je konacno neko javno stao na stranu dionicara (Ratko Boskovic u otvorenom), pa evo da se podsjetimo o problemu naplate stete od Agrokora.https://www.vecernji.hr/premium/ratko-boskovic-agrokor-koncern-njemacka-holding-ivica-todoric-1187583

bunjac ako želi prodavati pamet nek si kupi cd od skdd pa nek onda priča. svaki put me iznenadi kakvi sve stručnjaci sjede u tom saboru ,a da pojma nemaju gdje se dolazi do informacija koje su javno dostupne.

who dares, wins

Just like that
U tri poteza uzmi RH ulagateljima SVE
Prvim potezom Izvanredni povjerenik kupuje obveznice Knighthead-a 200% skuplje nego su plaćene, drugim sklapa roll up ugovor sa istim tim Knighthead-om kojim obvezuje društva da ne smiju pobijati nezakonita i ništava jamstva da bi konačno putem tih istih jamstava obrisao imovinu preko 15.000 ulagača koje predstavlja gotovo 40% kapitala Agrokorovih kompanija.


Mislim da to nije druga stvar, nego prva. Netko ti ukrade auto. Pronađu krivca. Osude krivca. Presude da ti krivac mora platiti štetu. A auto već davnih dana rastavljen, a novac zapijen.

vrlo dobar primjer ali auto nije rastavljen nego kod “Mate” u pravosuđu priča ide ovako
Netko ti ukrade auto. krivac proda auto Mati . Krivca uhvate i osude, Mate mora vratiti auto tebi a krivac mora platiti štetu Mati.
Netko = dioničar
Krivac = Agrokor
Mate = Novi Agrokor
Pitaj pravnike

uostalom nije sebi Ante bez veze sredio osigurnje

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ramljak-si-sredio-menadzersko-osiguranje-nece-platiti-ni-za-jednu-gresku/1007632.aspx

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Paulie, 23.12.2017. u 00:28
KBZ traži od Uprava društava da se skupština sazove do 2. veljače. Uprave bi trebale biti u službi društava a ne jednog vlasnika, no ne pristanu li zatražit će na sudu koji im može dodijeliti povjerenika da provede skupštinu.

Kada bi uspjeli sazvati skupštinu prema članku 293. Zakona o trgovačkim društvima, Agrokor bi mogao biti isključen iz glasanja, jer dioničar ne može glasati kada se odlučuje o zahtjevu prema njemu, niti nitko drugo to može u njegovo ime.

S obzirom na to da je na snazi Lex Agrokor, jasno je da Agrokor u ovome trenutku ne može nikome isplatiti odštetu, no ovdje se radi o početku pravne borbe i podizanju glasa manjinskog dioničara koje je prvo Todorić, a potom i Ramljak tretirao kao da ne postoje.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/jedan-od-najvecih-dionicara-trazi-naknadu-stete-od-agrokora-i-knightheada/1015267.aspx

To sto je postupak najavljen,ne znaci nista.Posebice sto GS nije nadlezno tijelo za utvrdivanje takve vrste odgovornosti.
Takoder,ovdje jedan dionicar,koji je putem repo-poslova dosao do dionica,pokusava braniti svoje interese.Ne vidim kako ce oni pomoci malim dionicarima.
Za sve moze postojati prvi puta,tocno,ali ovdje ja ne vidim sanse za “taj prvi put”!
Na GS nemaju sanse zbog malog udjela u vlasnistvu,a mislim da privremena uprava ima jak pravni tim koji je ,vrlo vjerovatno,proucio dobro svaku odluku ili prijedlog prije stavljanja na dnevni red.


ZTD

Članak 293.

(1) Nitko ne može ostvarivati pravo glasa za sebe ni za nekoga drugoga kada se odlučuje o tome da li da mu se dade razrješnica, o njegovu oslobođenju od odgovornosti ili o zahtjevu kojega društvo ima prema njemu. Za dionice iz kojih dioničar na taj način ne može ostvarivati pravo glasa, to za njega ne mogu učiniti ni druge osobe.

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Sramota…sramota…sramota
Kako je moguće da firme poput Belja sad prikazuju dobit prije nisu?
Zašto bi Belje, Ledo, Jamnica platili troškove samo jednog dioničara?
Zašto se njihove uprave nisu založile za vlastite kompanije (jamstva)?
Zašto Ledo ukoliko mu je Konzum dužan milijardu nema pravo potraživati te novce od Konzuma?
Tko će odgovarati za spržene novce mirovinskih fondova koji su kupovali Ledo po 8000 kn?
Gdje su sada interesi Hrvatske kad se oranice daju u bescjenje stranim kreditorima?(spominjalo se kao svetinja)
Zar nije voda budućnost??? Zašto Jamnicu dajemo strancima?

Zašto su mali dioničari špekulanti kad su kupovali po cijenama prije 5-6 godina, a Knighthead koji je kupovao obveznice i sastajao se s Ramljakom prije toga je dragi kreditor s prvenstvom naplate?
Tko je u upravama i nadzornim odborima dobio pedalu za lažna financijska izvješča?
I dalje isti ljudi s istim autima i malo boljim plaćama sjede na istim mjestima…zašto?

Hrvati dođite pameti.

Žao mi je da jednog dana moje djete živi u društvu gdje nema nikakvih pravila, gdje vlada zakon podobnijeg i bogatijeg.

Plenki je ili jako glu. ili se sad misli nakrasti za sva pokoljenja.
O ovom u Londonu što svisoka gleda Hrvatistan i blagajnice za 3000 kn neću trošiti slovo.

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

New Report

Close