Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Na žalost, nije tako kako kažeš.

Belje je od 20 milijardi kuna jamstava dobilo 15 milijuna kuna. Mali nesrazmjer jel da?
Uz to, Belje (a to se odnosi i na sve ostale firme) su matici PLAČALE kamatu za financijska sredstva, što je potvrdila i uprava na prošloj GS. Kao da su otišle u banku po kredit. U slučaju Belja je ta kamata bila 10% Vlasnik je kamatario vlastita poduzeća! O tome sam pisao još prije tri godine.
Dakle, ta sredstva nisu bila besplatna.

Nisu tvrtke kćeri NIŠTA dobile i nije bilo protučinidbe.
A niti su SVI dioničari pitani žele li ova jamstva na jedinom mjestu gdje se to pravno može pitati. Na GS.

I nema naknadne pameti.


BELJE je investiralo milijarde kuna u razvoj.Od kuda?
Odnos koncerna i tvrtki-kceri i sve ovo sto navodite je zakasnjelo i sada nebitno.
Jamcilo se previse.Dug je veci od kapitala(po dospjelim jamstvima) i dionicari ce biti razvlasteni.Nema tu neke velike mudrosti.

Agrokor je dokapitalizirao Belje i za to dobio 94 % vlasništva u jednom momentu. Novac za vlasništvo.
A jamstva su višak.

Argument “jamstva su tempi passati” (prošla vremena) na sudu ne može proći!

Ili možda u Hrvatskoj može. Kao i sinkopa.

P.S.
Za danas sam Over and Out.
Laku noć.

La vita e bella!


Agrokor je dokapitalizirao Belje i za to dobio 94 % vlasništva u jednom momentu. Novac za vlasništvo.
A jamstva su višak.

Argument "jamstva su tempi passati" (prošla vremena) na sudu ne može proći!

Ili možda u Hrvatskoj može. Kao i sinkopa.

P.S.
Za danas sam Over and Out.
Laku noć.


Upravo obrnuto,jamstva su dospjela i sada ocito i aktivirana i ocito ne postoji mogucnost retroaktivnog ukidanja istih.Nijedan sud to nece,uvjeren sam uciiniti.Ne mozete tako retroaktivno nakon tko zna koliko vremena nesto ukidati,a na osnovu toga ste dobili novac.
Ukidanja jamstava nitko vise niti ne spominje kao realnu mogucnost.
Uostalom za jamstva nije niti nadlezan hrvatski sud ako su vjerovnici stranci.

Dragi Bisakovi
politika je jos rizicnija stvar nego investiranje na zse
Ramljak je moguce izazvao mnostvo poziva ljutih članova stranke
Pomalo prijatelju
Pogledaj malo knjige dionicara, ima i nesto ljudi iz politike


Na žalost, nije tako kako kažeš.

Belje je od 20 milijardi kuna jamstava dobilo 15 milijuna kuna. Mali nesrazmjer jel da?
Uz to, Belje (a to se odnosi i na sve ostale firme) su matici PLAČALE kamatu za financijska sredstva, što je potvrdila i uprava na prošloj GS. Kao da su otišle u banku po kredit. U slučaju Belja je ta kamata bila 10% Vlasnik je kamatario vlastita poduzeća! O tome sam pisao još prije tri godine.
Dakle, ta sredstva nisu bila besplatna.

Nisu tvrtke kćeri NIŠTA dobile i nije bilo protučinidbe.
A niti su SVI dioničari pitani žele li ova jamstva na jedinom mjestu gdje se to pravno može pitati. Na GS.

I nema naknadne pameti.

Pa da se i pitalo dioničare opet to nema veze.
Kako nitko ne uzima u obzir da su bilance lažirane ???
To je kazneno djelo, zar ne?
Na temelju tih lažiranih bilanci koje je netko sastavio, netko potpisao i netko revidirao tvrtka je uzela kredit kao koncern i za to su uprave po nalogu vladajućeg društva izdale jamstva.
Radi se o kaznenom djelu ljudi moji, ne o nekom previdu, grešci ili lošoj poslovnoj odluci.
Tko snosi odgovornost za ta izvješća?
Taj koji snosi kaznenu odgovornost i tko je odgovoran ne kao osoba nego odgovorna osoba i društvo osim kazneno snose i odgovornost za štetu koja je tim kaznenim djelom prouzročena.
Znači svi u lancu odgovornosti koji su tu sudjelovali moraju nadoknaditi štetu koju su prouzročili.

Dodatno tu je pitanje i revizora. Nažalost nekako sumnjam da će se od revizora puno netko okorisitit ali opet treba im uzeti sve što imaju, i sve na koliko su osigurani.

Nemoj misliti na m2!

Kaže bisakov da to kazneno djelo treba dokazati.
Ok, mislim da to neće baš biti tako teško, a i baš bi volio vidjeti koji će to sudac presuditi da Todorić nije počinio kazneno djelo. Ok, super kao nije, onda zašto je uopće uvedena prinudna uprava? Jer po starim bilancama sve je bilo ok. Tvrtka je imala pozitivan kapital i milijardu kuna dobiti.

Nemoj misliti na m2!

Bisakovi…… sve nastranu bilo točno ili ne…. al ko je ramo da kaže zdravi dio ide u novi holding a dugovi dioničarima , tko su dobavljači – svete krave( redom im želim propast) sto su davali sulude količine robe i to dug na dug s suludim maržama – oni su davno se namirili svojim cijenama i najmanje su na gubitku … tko je on da obećaje nekome ti ćeš biti prvi u redu naplate … dobro je netko tu rekao tj pitao jel još živ… još na sve to čovjek se osigura od odgovornosti…
Ako treba neka bude klasični stečaj i čao… pa makar propalo xxx pokraj njega… a ne ovako samo netko koga on odabere…. nemojte država je morala intervenirati…. je zato jer su davali kredite HABOR a znali dobro debelo sto je i doveli i pridonjeli svemu ovome da se sve razj… , al isto tako stvarali su privid da je sve ok stitili i odobravali izvješča, revizorske kuće itd.
Ovime samo kamufliramo gov… i odugovlačimo da se razvodni sve….
Ma smješan je i tajming objave prijedloga – kada je pola ljudi zaokupljeno poklonima a konačni nacrt oko uskrsa…
A ako je išao s tim da se netko nakupi tj. da se ljudi poplaše a netko natrpa dionicama onda stvarno živi na slobodi već dva dana previše

pepe7


Kaže bisakov da to kazneno djelo treba dokazati.
Ok, mislim da to neće baš biti tako teško, a i baš bi volio vidjeti koji će to sudac presuditi da Todorić nije počinio kazneno djelo. Ok, super kao nije, onda zašto je uopće uvedena prinudna uprava? Jer po starim bilancama sve je bilo ok. Tvrtka je imala pozitivan kapital i milijardu kuna dobiti.


Naravno da treba dokazati.Svatko je nevin dok de ne dokaze suprotno.I sto i da teoretski dokazete da je pocinio kazneno djelo?Kakvu cete korist imati od toga kao dionicar?Naplatiti se od Agrokora ,koga nece vise biti ili mozda od njega koji ce ostati bez imovine?Da li kao dionicar uopce imate pravo na naknadu stete zbog gubitka vrijednosti dionica ili udjela u vlasnistvu?
Olako se ovdje osuduju ljudi i “vode parnice”.Nitko nista nije pokrenuo,a mnogi se “groze”!


Čisto sumnjam da je teško dokazati da je opteretiti društvo kćer sa jamstvom koje je 10x veće od njegove imovine ekstremni prikaz nesavjesnog vođenja poslovanja.

Ali, možda ste u pravu.

Ipak mi živimo u Hrvatskoj.

Zakon je dvojben kad se radi o štetnom djelovanju u odnosu na ovisno društvo, no ovdje je na stvari nešto sasvim drugo. Šteta je prouzročena kriminalnim radnjama i to je sasvim drugi par rukava.
Nije to previd, pogrešna poslovna politika ili odluka. Krivotvorenje blanci koje je već potvrdila nova uprava i neovisni revizor je kazneno djelo i to počinjeno u svrhu pribavljanja znatne materijalne koristi i na štetu drugih. Tu spadaju financijeri, dobavljači ali i dioničari. Svima je nanesena šteta. Uprava i društvo su odgovorni za sastavljanje izvješća. Oni snose i eventualnu kaznenu odgovornst, ali nakon toga i materijalnu u slučaju da je tim kaznenim djelom nekom nanesena šteta.

Mislim da svaki pravnik će potvrditi ovo što sam napisao.
Druga stvar je kako i od koga se naplatiti i dali to uopće u našoj “pravnoj državi” ima smisla.

Nemoj misliti na m2!

Tko je išta pitao dioničare Kamenskog, Atlasa, Visa i da ne nabrajam firme koje su otišle u stečaj dionice su postale BEZVRIJEDNE. Ako bi dioničari agrokorovih tvrtki prošli drukčije onda mi dioničari ostalih firmi koje su prošle stečaj trebamo tužiti država zašto da samo mi ostanemo bez svega?

Ljudi , nakon nedavnih događaja, pokušajte sagledat vjerojatniji scenarij. Car je gol. Objektivno koliko je moguće više jer znam nije lako kad si unutra.Makniti se sa strane i staviti na papir ako treba.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Kaže bisakov da to kazneno djelo treba dokazati.
Ok, mislim da to neće baš biti tako teško, a i baš bi volio vidjeti koji će to sudac presuditi da Todorić nije počinio kazneno djelo. Ok, super kao nije, onda zašto je uopće uvedena prinudna uprava? Jer po starim bilancama sve je bilo ok. Tvrtka je imala pozitivan kapital i milijardu kuna dobiti.

To da je Toda zamračio milijarde i prevario mnoge to znam. I to vrijedi za one koji su kupili prije 10 travnja. Oni koji su kupili poslije , apogotovo nakon revizije i rolapa – na temelju čehga su utemeljili tu svoju kupnju – NA TEMELJU VJERE U HR PRAVOSUDE ?!!!

Kako se može braniti invest odluka o kupnji dionica poduzeća koji ima dug nekoliko puta veći od kapitala. Koji argument moze postojati za to.

Lijepo je ramljak izdao revidirano oizvjesce, lijepo su uprave izdale prioćenje upozoravajući da su jamstva aktivna – i onda netko dode i kupi dionice . Vjerujuću u što – u hr pravosude? U bolju budućnost ? U dobrodušnost zajmdvaca zvanih lešinari?

Unatrag godfinu dana svaka objava iz lrhc značila je korak naprijed -bolji prihodi, bolja marza, bolje najave. Unatrag godine dana svaka objava iz Agrokor značila je rupu još malo crnju i još malo veću.

Tko je šepekulirao pa okrenuo nešto na tom toboganu, u redu. Ali tko je mislio da tu ima nade za male doničare, taj je izgubio smisao za realnost.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close