Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

… stra-va na Agro – burzi !!!… rasprodaja k’o na “second hand outletu” (:O€…

netko se jako trudi da pokaže na burzi da ovo stvarno ne vrijedi više od 0 (nula kuna) jedino su prometi malo slabunjavi, nema baš interesa izgubiti 99% prije nego se donase konačno rješenje, koje može doduše donijeti i 100% ali u ovome trenutku prometi to ne pokazuju, nakon svih gnjavaža mislim da je starim dioničarima sada potpuno svejedno da li je 99 ili 100% ili po Gazdinom 99,99%
p.s.

naravno da su mi ruke opet krvave, ali što se može, krvav je ovo posao na ZSE, igre s lopovima nemaju granice

Sa teme LEDO

Ja samo želim otvoriti neke ozbiljne teme za diskusiju. Argumentirano i činjenicama, udruženo i sa par pametnih glava dioničari možda mogu nešto napraviti, iako s obzirom na to gdje smo i kakva smo država nisam neki optimista. Zatrpavati forum sa postovima “je sam vam rekao tada i tada…” i “lopovi, oteto prokleto..” nije baš produktivno i ne vodi nigdje.
Kao prvo ovdje se radi o tvrtkama koje su perjanica hrvatske industrije. Definitivno su to tvrtke koje svojom veličinom, proizvodima, brendovima, znanjem, kadrovima spadaju u sam vrh, a rekao bi da su po mnogo ćemu usporedive i sa konkurencijom izvan zemlje.
Jučer vam je rečeno u otvorenom 2 zanimljive stvari:
1. Ramljaku je posao da umanji vrijednost imovine i otpiše što više dugova u korst novih vlasnika i uspjeha cijelog procesaž
2. Ove tvrtke nisu propale zbog lošeg poslovanja tih tvrtki nego zbog štetnog djelovanja jednog suvlasnika kroz koncern. To štetno djelovanje vjerovatno je rezultat kaznenog dijela jer falcificiranje izvješća što je za sada utvrđeno od strane novih revizira i uprave je kazneno djelo.

Obmanuti su svi. I dobavljači i financijeri i obvezničari i dioničari.
Tko je za to odgovoran?
Uprava koncerna i sam koncern.
Dakle koncern tj Agrokor d.d. je direktno odgovoran za štetu umanjenja dioničkog kapitala ovisnih društava. Ramljak mora priznati tu štetu jer on naravno nije bio tada uprava ali sada je.
On je to zapravo već konstatirao objavljujući nova revidirana izvješća i baš on tvrdi da stvari nisu bile onakve kako su prikazivane.

E sad razlike su tu od društva do društva, i mislim da su najveće nepravilnosti i ble u samom Agrokoru d.d. ali bilo je možda nekih i u ovisnim društvima. Tu onda te uprave i NO nisu smjele dobiti razrješnice i dioničari ih moraju teretiti za štetu. Postoji kaznena odgovorinost ali i odgovornost za nastalu štetu.

E sad što radi Ramljak?
On sada izdvaja imovinu i taj dionički kapital u drugo društvo da bi izbjegao da netko potegne odštetni zahtjev za štetu koju mu je koncern svojim štetnim djelovanjem nanio.

Kakva je razlika između potraživanja neosiguranih dobavljača i dioničara.Kod dioničara mislim samo na štetu koja im je kriminalim djelovanjem nanesena, a ne za kapital jer je evidentno (možda to i nije istina) da kapitala vie nema.

S pravnog stanovišta je nebi trebalo biti.
Mirovinci se nikako nebi smjeli dovesti u situaciju da to oproste.

Da dodamo da su u tom udruženom kriminalnom pothvatu sudjelovali mnogi. Među ostalima i revizorska kuća koja je godinama sudjelovala u obmanjivanju svih.
E pa sad osim kaznene tu treba na to nasloniti i odštetne zahtjeve. Oduzeti im sve što imaju.
Naravno to su sve mrvice, ali i te mrvice nisu njihove.
I tu bi Udruga morala biti predvodnik.

Nemoj misliti na m2!

Ovdje se sad zarađuje 100% u jednom danu i to na vise tickera. Jedini problem je sto ce nasa burzica ostati bez novca za koji mjesec.

Obmanuti su svi. I dobavljači i financijeri i obvezničari i dioničari.
Tko je za to odgovoran?
Uprava koncerna i sam koncern.

Tako je.
Treba im odrati sve i provesti međunarodni pljenidbeni nalog da se plijeni na svakom kutku planeta svaka imovina koja pripada ma i sedmom koljenu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Što mislite o ovom? Kada šteta postaje očita?

Serislav,
Kako da zaboravimo mi koji smo tu ulozili novce, kada nemozes ni ti koji nemas jedne jedine dionice?


Ramljak ima samo jedan pravi put, legalan, čist i svima u procesu prihvatljiv :
Prodavati svaku jedinicu Agrokora zasebno ; posebno udio u Belju, Jamnici…, posebno Tisak, Konzum…., a kupaca tih paketa biti će sasvim dovoljno da se prodaju po fer cjenama.
Na taj način skupiti će i dovoljno novaca da se svi dobavljači i vjerovnici namire 100%

Ostali ste dosljedni do kraja u tvrdoglavosti i neprihvacanju realnosti !
Na vasu zalost,igra je zavrsena,koliko sam ja shvatio.

ovo je predobro… nakon svega, optimisti i dalje kupuju todex 🙂 i opet će im netko drugi biti kriv za prevaru.
ako postojeće dionice vrijede dioničarima, onda vrijede i Todoriću, što bi značilo da je Todorić i dalje gazda. A nije.

Kaže udruga da su dioničari podnijeli zahtjev za izvanrednom GS, ali da društva nisu to objavila jer im Ramljak ne dopušta…

http://www.dionicari-agrokora.hr/uncategorized/ramljak-i-dalje-navodi-uprave-ovisnih-drustava-na-svjesno-krsenje-zakona/


Što mislite o ovom? Kada šteta postaje očita?

Ovdje je šteta nastala kao rezultat kriminalnih radnji.
Osim ako falcificiranje izvješća nije kriminalna radnja.

Nemoj misliti na m2!


Kaže udruga da su dioničari podnijeli zahtjev za izvanrednom GS, ali da društva nisu to objavila jer im Ramljak ne dopušta…

http://www.dionicari-agrokora.hr/uncategorized/ramljak-i-dalje-navodi-uprave-ovisnih-drustava-na-svjesno-krsenje-zakona/

Ovdje treba organizirat , da se svi dioničari skupe , njihove obitelji , svi penzioneri u HR , i izpaznit urede agrokora na fin i kulturan način , ispratiti ramljaka i ekipu , na kulturan način , zaželit im sretne božićne i novogodišnje praznike , njima i njihovim obiteljima ..
I postavit novu upravu…

Jer ovo nema smisla , ovakve bedastoće izjavljivat , nemogu normalni ljudi…

New Report

Close