Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Bisakovi
Dugovi su 56 milijardi kn s internim međusobnim potraživanjima
Dugovi prema van su 30 milijardi Kn + SBER bank,
Dobavljači su poslovali s extra profitima i sigurno bi se prilagodili nekom predstečajnom okviru za Konzum, naime u RH je postjao i stečajni i predstečajni Zakon, a i Kazneni.

SBER je nudio kompletno dodatno financiranje, ali je Buzin to odbio i odigrao ovako kako je.

Ovaj model vodopada u kojem sam ja shvatio prema prezentaciji na str. 19 je da su dionicari 2,5% ako opet prije i novi sustav ne ode u stecaj.

Mi dionicari smo svoj reket SAD-u i NATO-u protib Rusa platili, nadam se da jos nece usljijedit i poziv u vojsku.


Dobro poslušajte Boškovića na 22:43 pa na dalje!

Ovo je sukus svega!!!

https://hrti.hrt.hr/video/show/4185058/otvoreno-21-prosinca-2017

Začepio je gubicu i notornom Kardumu.
Pogledajte kako se on sam nije snašao nego je ostao ko tele…..

Ima pravo čovjek ..treba TRAŽITI NAKNADU ŠTETE KAO VJEROVNICI ako izvedu ovu prevaru i svakako trebamo tako djelovati kroz udrugu ..ZAJEDNO sa mirovincima …

Serislave…polizao sam ja od 2007 ..puno više i nebu ni sad bio problem…atpl mi je donijela sada 10 puta više , ali ovdje je na LEDU, samo , PLJAČKA vlasnika 51,89 % !!! u planu ….i treba pokazati zube lišinarima i Ramljaku ..

@bisakovi

u 3 mjesecu nije bilo Lexa, a tekuci problem je bio 200 milijuna EUR-a, a ne 5,5 milijardi.

za 200 milijuna su mogli napravit dokap i siguran sam da bi se našli investitori bez Agrokora i uplatiti
tih 200 milijuna u roku odmah (slucaj Dalekovod)

Dionicarstvo i služi za prikupljanje kapitala ili to u RH ne vrijedi





Cijela ova konstrukcija otimačine počiva samo na AKTIVIRANIM JAMSTVIMA
Jamstva su aktivirana točno na vrijeme i po dogovoru
Dogovor je ulazio u finale još dok je Todorić sjedio u Tornju, a Ramljak ( HDZ) pregovarao s ovim lešinarskim fondom po EU lokacijama pa i Londonu
London je Expresso, a što je iznimka sa GB, priznao Lex Agrokor, znajući dobit lešinara u post prodaji jamaca.
Jamci su izdali nezakonito jamstvo, to i sami priznaju, ali DORH je na skijanju . Služba sigurnosti ove zemlje mirno promatra otimačinu privrede zemlje u strane ruke .
Strane ruke vjerojatno u planu imaju uzeti i Konzum i Tisak, a onda će DOBAVLJAČI Makedoniji prodavati Ledo, Jamnica i Belje proizvode.

Mislim da je jedina nada Udruga dioničara Agrokor na čelu s Agramom. Ako sruše jamstva , sve dolazi na svoje. Nisam siguran kako Agram igra, nisam siguran hoće li im HDZ ponuditi obeštećenja da mirno promatraju i ostele nategnu ? Nadam se da će ipak rušiti jamstva, a time i HDZ.

Čekaj malo, zar ti misliš da bi Agrokor dobio i lipe kredita ikada da nije jamčio imovinom koja zaradjuje?
[/quote]

Protuzakonito je jamcit za nekoliko puta veci iznos od iznosa kapitala bez odluke glavne skupstine. Onaj tko je takve stvari radio MORA zavrsit u zatvoru i SVA mu imovina MORA biti oduzeta.
[/quote]

Sve što je Todorić radio je bilo ilu protuzakonito ili na rubu zakona, to je njegov zaštitni znak.

i ŠTO SAD – koliko ima smisla pobijati jamstva. Sud to i može poništiti, za jedno 10 godina. Svinjarija je velika, ali je joše veća svinjarija militi sebi i uvjeravati druge kako jamstva ne igraju ulogu i da će biti poništena. To je razmišljanje nedostojno ozbiljna čovjeka.
[/quote]

Zašto bi za pobijanje jamstava trebalo 10 godina?
Zato jer će to HR pravosuđe toliko godina držati u ladici.
Inače nema drugih razloga.

Zna se pod kojim su uvjetima jamstva valjana.
I za ustanovljenje valjanosti sposobnom sucu ne treba više od pola sata.
Sve preko toga je zavlačenje.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ramljak ima samo jedan pravi put, legalan, čist i svima u procesu prihvatljiv :
Prodavati svaku jedinicu Agrokora zasebno ; posebno udio u Belju, Jamnici…, posebno Tisak, Konzum…., a kupaca tih paketa biti će sasvim dovoljno da se prodaju po fer cjenama.
Na taj način skupiti će i dovoljno novaca da se svi dobavljači i vjerovnici namire 100%

Izdavatelj nadalje navodi da će sve zaprimljene nove informacije procijeniti i posljedično o tome
obavijestiti investicijsku javnost. Razumijevanje Izdavatelja je da je gore navedeni dokument samo nacrt
nagodbe, te da nikakav dokument još nije dogovoren niti prihvaćen. Informaciju o učincima dokumenta
koji bude prihvaćen dostavit će Zagrebačkoj burzi čim isti budu identificirani i konkretizirani.

Danas će izgleda uslijediti najprije egzodus iz todex dionica, a onda i masovni egzodus ulagača sa ZSE na ino burze…

Ignore: KressoM, delux

Sjecate se izjave Dalicke da nam samo sv.
Ante moze pomoci???
Sve se radilo damo kako bi se max. Obezvrijedilo sve i uzelo za sitnu lovu

sad samo treba da ovi lesinari i drugi pocnu kupovat dionice na burzi. Pa onda opet prodavat kad dode neka evetualno bolja vijest. Nisu trebali otvarat trgovanje sve dok se TOCNO nece znat kako ce stvari izgledat.

Problem je sto nesmijes pucat iz topa a lavina samo sto nije
Ako prodas i po 1 kn, netko je kupio i problem dionicara ostaje.

Ili se cijena rusi do prihvatljive za predaju javne ponude.

Gledajte ljudi, tko god je pametno ulagao i zarizikao 5% u Ledo, Belje, Jamnica… taj ce lagano podnijeti gubitak.

🙂
https://www.ivicatodoric.hr/blog/novosti/satira-o-agrokoru-je-nazalost-istina

New Report

Close