Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E moj Grga tako sam se i ja tješio na Transadriji. Nada umire posljednja ali na kraju umre. Preboli ovo ne zavaravaj se više, izvuci neke pouke i u budućnosti čuvaj svaku kunu, lipari, nedaj nikome ni kune, čekaj korekcije, ne stoji nikada prvi na bidu, 10 – 15 mjesto čak i kod onih dionica za koje misliš da su “puno pale”. Sa aska nikada ne kupuj ako nitko drugi ne kupuje, zapravo ne mete, više slušaj i čitaj one koji pišu kontra tvoga ulaganja a ne one koji ti povlađuju i možda na kraju nešto i zaradiš ali na ovoj burzi sumnjam.
Ovaj prijedlog nagodbe najviše ide na ruku financijskim institucijama i zato će biti i usvojen. Nije Ramljak postavljen od dioničara da zastupa njihove interese nego od financijskih institucija zapravo od lešinara da zastupa njihove interese a ne Vaše.



Ja sam odlučio biti strpljiv i čekati odluku Hanfe i Suda.

Grga, ama bas nista na ovom svijetu ti i nije preostalo…
Sutra na kupnji nece biti nikog..Bilo bi cudno da npr. belje ne padne debelo ispod 3 kn. Pouceni slucajem viadukt koji se vrtio oko 3kn a bio u stecaju i delistiran sa burze, moguce da i ovdje padne do 2 pa levitira izmedju 2 i 3 kn ali sta to nama koristi. Dali ces biti u gubitku 98 ili 99% vise manje isti vrag.

Znam da je ljepse sanjariti i nadati se jos nekom nemogucem scenariju nego prihvatiti ovu strahotu. I sam cu tako.
[/quote]

bit će ramljakova ekipa ne brini , zbog toga i je današnja izjava, u biti nerazumijem da ste se svi tako uneredili sa komentarima , navedene osobe koja gradiči sa mentalnom ludošću, i koji je spreman za hospitalizaciju…

ovo što je on danas izjavio može samo neuračunjiva i neubrojiva osoba izjavit, stoga ako želite nešto reći , za to ima službena adresa u vladi Hr i zatražit smjenu dotičnog gospodina i udaljit ga sa odgovornog mjesta, kako njega tako i cjeli tim , jer je očito da se ovdje radi o pokušaju pljačke privatnog kapitala i dioničara od strane kriminalne uprave na čelu sa gospodinom sijedim na čelu…

ovdje treba udruga dioničara odmah u jutro podnijet kaznenu prijavu i protiv uprave i protiv odgovornih u hanfi i HNB-u…

zbog pokušaja krađe ..

Slazem se s tobom u potpunosti!
Njegova izjava boli vise od bilo kojeg gubitka.
Ulaganje u dionice je rizicno.
Naravno da je ako se mogu opljackati!
Nitko mi nemoze reci da je normalno da dionicari Tiska, Konzuma, Belja, Leda i Jamnice mogu proci isto.
Pa nije to ista firma


Osim toga niti jedna sastavnica agrokora se nece moci prodati. Bez suglasja sa Sberbank.
Npr tko ce kupiti ledo ? A bez sugkasja Sberbanka. Nestle ? Riskirati trziste Ruske federacije ? Nece.
Dakle bez pristanka Sbera niti jedna sastavnica Agrokora nece u prodaju.

Kako Agrokor uopce moze prodati LEDO, ako imaju 48% vlasnistva? Ako je tako, onda i ja mogu prodati cijeli LEDO Nestleu jer imam nesto malo dionica… 🙂 Agrokor moze prodati svoj udio Nestleu (hipotetska situacija), pri cemu bi onda Nestle morao objaviti ponudu za preuzimanje, no to je onda skroz drugi par rukava…

Nisu mi jasni Ramljak i ekipa… Ne vidim kako mogu uopce raspolagati sa LEDO kada nemaju vecinu…

Nije mi jasno kako misle “progutati ” TISAK u novi holding tvrtka nema jamstava a kapital je veći od dugova

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

“Ulaganje u dionice je kocka”, jel on čuo da u Americi skoro svi štede za mirovinu tako što ulažu u dionice i nitko to ne smatra kockom. U kojem svijetu taj čovjek živi i kako je uopće došao na ovu poziciju.

Čini mi se da su i dioničari Tiska u istom sosu iako Tisak nije davao jamstva?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

@Sokolic
“Tisak je drustvo u sastavu Agrokora,a takoder i mnoga druga drustva koja nisu jamci pa se i na njih odnosi “Lex Agrokor”!

tu bi se slozio sa J.waynmom Bat je drugi vecinski i oni svakako ovo nece progutati sam BAT moze pomesti cijeli Agrokor u treptaju oka bas me interesira njihova reakcija

Bisakovi, hrv. Mr. Doom!

šalu na stranu, bilo je i više kolega koji su upozoravali na drugačiji scenarij…
no ne mogu se oteti dojmu da je ovo, kratko i jasno, pljačka postojećih dioničara!

što je s nepovredivim pravom vlasništva? što je s nejednakim tretmanom svih dioničara? što s (očito je sada zašto) prevelikim otpisima imovinskih stavaka u društvima? zar su sva društva radila jednako loše pa od danas sva vrijede 0 kn? zašto onda mirovinci nisu ulagali i u VPIK i BLJE kad su podjednako bila dobra (ili loša)? i ne samo da se dioničari ne tretiraju jednako, već i vjerovnici, s jedne strane Sber, banke i dobavljači negdje u sredini, Knighthead s druge?

zapitajte se svi, bez obzira imali ili ne dionice sastavnice Agrokora, u kakvoj državi ulažemo novac? kakvo nam je pravo i pravna država? kakvi su to ljudi, nekolicina koja će radi vlastite dobiti nasukati možda nekog profesora ili domara ili nukl. inženjera koji je odlučio višak staviti u dionice, za vlastitu starost? što možemo očekivati i od mirovina ako će fondovi ulagati na ovakvom, prije svega pravno nesigurnom, tržištu kapitala? bez obzira koja opcija lijeva ili desna, prvo PSN-ovi pa im ni to nije bilo dovoljno već su pod okriljem mraka kreirali Lex, PSN svih PSN-ova…

dragi moji, čuvajte novac…


vidakovic na hrtu – kaze danas izletio predosjećajući stvar.

onih 20 na jamnici – to mora da je on bio.

i kao nije znao kakav će biti sadržaj nagodbe i da će male ošišati na 0 nego mu je samo tako došlo da proda??! pa kako HANFA i institucije ne reagiraju na ovo!?!?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

je je reagirati će HANFA obustavom trgovanja danas, oš’ se kladit’?
to im jedino ide… ili oni ili ZSE, netko mora zaustaviti konvergenciju ka ‘0’

New Report

Close