Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A tko je to zalozio zigove?

To s mirovincima ce se tek vidjeti. Predstoji svasta. Ovo je pocetak…

Status Quo: Roll Over Lay Down

Zar ne bi Solidarni jamci trebali jamčiti za dio duga koji dužnik ne može platiti ?

Ovdje imamo situaciju da se dug od Agrokora ni ne pokušava naplatiti.
Nema pretvaranja duga u kapital Agrokor ili dokapitalizacija, samo otuđenje Solidarnih jamaca u novi Agrokor 2 koji će Vjerovnici biti 100% vlasnici.
Izgleda da i nije cilj vratiti novac Vjerovnicima, nego uzeti Solidarne jamce.

Ukupan dug Agrokora od 56 mlrd.. Vrijednost Agrokora 42 mlrd. Razlika 14 mlrd. Kuna, a vrijednost Solidarnih jamaca 18,8 mlrd..

I Hanfa i Sud će morati napisati svoje.

Pa naravno, cilje je da saveznici dobiju sve bez puno pitanja.


Zar ne bi Solidarni jamci trebali jamčiti za dio duga koji dužnik ne može platiti ?

Unbelievable..
Jel ti to Grga opet pokusavas biti pravnik?

Osim toga niti jedna sastavnica agrokora se nece moci prodati. Bez suglasja sa Sberbank.
Npr tko ce kupiti ledo ? A bez sugkasja Sberbanka. Nestle ? Riskirati trziste Ruske federacije ? Nece.
Dakle bez pristanka Sbera niti jedna sastavnica Agrokora nece u prodaju.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Kolega Dunlop… “Agrokor ima krem de la krem odvjetnicku elitu koju skupo placa i koja radi i proucava slucaj vec punih 8mj sa svim mogucim dostupnim podacima “..Zza predlozit ovakav “plan ” ne trebate bit krem de la krem odvjetnik…prije nesto drugo. Nema sta originalan plan su smislili.

Pozdrav

svi smo mi Crobex



Zar ne bi Solidarni jamci trebali jamčiti za dio duga koji dužnik ne može platiti ?

Ovdje imamo situaciju da se dug od Agrokora ni ne pokušava naplatiti.
Nema pretvaranja duga u kapital Agrokor ili dokapitalizacija, samo otuđenje Solidarnih jamaca u novi Agrokor 2 koji će Vjerovnici biti 100% vlasnici.
Izgleda da i nije cilj vratiti novac Vjerovnicima, nego uzeti Solidarne jamce.

Ukupan dug Agrokora od 56 mlrd.. Vrijednost Agrokora 42 mlrd. Razlika 14 mlrd. Kuna, a vrijednost Solidarnih jamaca 18,8 mlrd..

I Hanfa i Sud će morati napisati svoje.

Unbelievable..
Jel ti to Grga opet pokusavas biti pravnik?
[/quote]

Ja sam odlučio biti strpljiv i čekati odluku Hanfe i Suda.
Poduzeo sam što sam mogao, za sada.

Imate danas vrlo vrlo zanimljivu izjavu Ramljaka koja kaže ;
Iako su međusobna potraživanja kocerna prva nastala, ona su “stavljena zadnja u redu naplate”.

Kada bi bila prva, kao što su i nastala, Nagodba bi danas bila koretno predložena.


Kolega Dunlop… "Agrokor ima krem de la krem odvjetnicku elitu koju skupo placa i koja radi i proucava slucaj vec punih 8mj sa svim mogucim dostupnim podacima "..Zza predlozit ovakav "plan " ne trebate bit krem de la krem odvjetnik…prije nesto drugo. Nema sta originalan plan su smislili.

Ti mislis da su oni to isisali iz palca ne prouceci do zadnjeg slova pravnu situaciju?
Ja upravo mislim da za taj prijedlog moras imati itekakvo pravno znanje, poznavati slicne slucajeve, sudsku praksu itd. itd..

Nazalost..da su to neki bezveznjaci gajio bi neku nadu da tu sad Hanfa moze odrezat neku ponudu za preuzimanje..Ali mislim da nisu takvi amateri da su se u to uvukli..to bi bio predobar scenarij za nas koji nazalost vrlo vjerovatno necemo gledati.


Ja sam odlučio biti strpljiv i čekati odluku Hanfe i Suda.

Grga, ama bas nista na ovom svijetu ti i nije preostalo…
Sutra na kupnji nece biti nikog..Bilo bi cudno da npr. belje ne padne debelo ispod 3 kn. Pouceni slucajem viadukt koji se vrtio oko 3kn a bio u stecaju i delistiran sa burze, moguce da i ovdje padne do 2 pa levitira izmedju 2 i 3 kn ali sta to nama koristi. Dali ces biti u gubitku 98 ili 99% vise manje isti vrag.

Znam da je ljepse sanjariti i nadati se jos nekom nemogucem scenariju nego prihvatiti ovu strahotu. I sam cu tako.

Dunlop, postoji sansa da se cijene napumpaju od strane velikih, sjeti se Dioki

@Dunlop

dupustite Udruzi dioničara i ostalima ( meni i sl. ) da se obrate sudu i Hanfi.
Gotovo je kada je gotovo, do tada borba !

Pa skoro bi se dao kladiti kako će do 10.04.2018 izači još novih prijedloga Nagodbe.
Ni krivi ni dužni dobili smo saveznike, Todorića i Ruse.

New Report

Close