Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako te PRISILE da uplacujes u fond kojim ravnaju sposobni manageri koji ti pri tome UNIŠTE novce i po tome to opravdavaju EUFEMIZMIMA kako se radi o " samo 1% NAV ", a u stvarnosti se radi o 750 000 000 kuna samo LEDA i vjerojatno preko MILIJARDE i vise kuna ostalih sastavnica TODEXA potreba je da se to procesuira i ljudi koji su to omogucili ZAVRSE S ODUZETOM IMOVINIM U ZATVORU.
Pri tome PRISILE uplate u takozvane " mirovinske fondove " trebaju prestati.
Pa da se samo brinemo o mirovini…Ovo nece tako zavrsiti kako ste mislili…Nije niti Sanaderu

Ajd ti prvo pobroji sve udjele i ne pisi napamet. Čisto da budemo informativno korektni.

Mićo Jurjević, predsjednik Udruge, nedavno je u intervjuu za Index pojasnio zašto smatra da su jamstva Agrokorovih kompanija protuzakonita.

“Protuzakonita su jer kompanija ne može jamčiti za dugove jednog dioničara ni plaćati njegove dugove, niti mu davati lovu, pa makar on bio i najveći. Konkretno, na nedavnom primjeru poslovnog tornja ste sve vidjeli. Agrokor d.d. je većinski vlasnik poslovnog tornja Cibona s učešćem u vlasništvu od 76,03 % i raspolaže s 5.905,16 m² uredskog prostora. Ne može cijeli toranj dati u zalog za kredit, je li tako? E, tako je i u kompanijama u kojima je Agrokor vlasnik – najveći jest, ali ne može raspolagati parama tih kompanija. Može raspolagati samo sa svojim dionicama u tim kompanijama i tu priča staje”, rekao je Jurjević.

U Dalmaciji ima izreka SAD REKO SAD POREKO
Ko ja?

A da budemo korektni hoces reci da mirovinci u todexu imaju manje od MILIJARDU kuna ?
Prije raspada Agrokora tj u 12 / 2016 godine koliko su imali ?
Necemo brojati udjele sada. Kada je belje 4 kune, a ledo 700 kuna. I to kolicina koje u ostale nakon sumanute rasprodaje.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Igra emocija
Tko sad ne bi pristao na ponudu za preuzimanje po današnjoj cijeni ili cak i nesto nizoj?
Tako trguje dobar trgovac, pogotovo kad u rukama ima debelu batinu (ZAKON o ….)
Ili je stvarno GAME OVER.


A da budemo korektni hoces reci da mirovinci u todexu imaju manje od MILIJARDU kuna ?
Prije raspada Agrokora tj u 12 / 2016 godine koliko su imali ?
Necemo brojati udjele sada. Kada je belje 4 kune, a ledo 700 kuna. I to kolicina koje u ostale nakon sumanute rasprodaje.

Da, trenutno imaju puno, puno manje od milijarde kuna, čak i po cijenama stjecanja tih dionica. Po današnjim cijenama imaju zanemarivo malo.

U Belju nemaju niti jedne dionice. Mislim da nisu ni imali. Imaju uglavnom u Jamnici i Ledu. Ostalim se očito nisu bavili. Provjeri sama.

Tesko mi se oteti dojmu da idu na ovu varijantu upravo da todoricu ne ostane niti tih ne tako simbolicnih par postotaka ako bi se islo na dokap agrokora. Taman da mu ostane i ispod jedan posto to bi godisnje bila milijunska zarada njemu u dzep. Ovim rjesenjem (iako da budem iskren uopce ga ne razumijem. Ramljak najavljuje nulu a Vedris i Munjiza vise od nule) najavljuju potpuno cijedjenje.

Previse je ovo pravno i ekonomski komplicirano da bi netko od nas tu razmio situaciju. Agrokor ima krem de la krem odvjetnicku elitu koju skupo placa i koja radi i proucava slucaj vec punih 8mj sa svim mogucim dostupnim podacima.
Ostale su slamcice kao nada…

Cak i ovi koji su najavljivali ovu situaciju (na logickoj razini i meni je bila daleko najizglednija) se donekle nisu pokazali u pravu jer eto jos jednog scenarija koji mi nismo mogli ni zamisliti. Osjetilo se da pricaju vise manje napamet prosipavajuci nekakvo toboze pravo ali osim te logike koja je ovdje zapravo jedina bila neki argument, svi smo ispali totalne neznalice sta i jesmo.

A jesam se gluposti tu nacitao, nisam ni sam siguran jel to mazohizam, dosada, moja glupost ili nesto cetvrto.


Tesko mi se oteti dojmu da idu na ovu varijantu upravo da todoricu ne ostane niti tih ne tako simbolicnih par postotaka ako bi se islo na dokap agrokora. Taman da mu ostane i ispod jedan posto to bi godisnje bila milijunska zarada njemu u dzep. Ovim rjesenjem (iako da budem iskren uopce ga ne razumijem. Ramljak najavljuje nulu a Vedris i Munjiza vise od nule) najavljuju potpuno cijedjenje.

Previse je ovo pravno i ekonomski komplicirano da bi netko od nas tu razmio situaciju. Agrokor ima krem de la krem odvjetnicku elitu koju skupo placa i koja radi i proucava slucaj vec punih 8mj sa svim mogucim dostupnim podacima.
Ostale su slamcice…

Cak i ovi koji su najavljivali ovu situaciju (na logickoj razini i meni je bila daleko najizglednija) se donekle nisu pokazali u pravu jer eto jos jednog scenarija koji mi nismo mogli ni zamisliti. Osjetilo se da pricaju vise manje napamet prosipavajuci nekakvo toboze pravo ali osim te logike koja je ovdje zapravo jedina bila neki argument, svi smo ispali totalne neznalice sta i jesmo.

A jesam se gluposti tu nacitao, nisam ni sam siguran jel to mazohizam, dosada, moja glupost ili nesto cetvrto.

Vedris nije ništa najavio. On je pričao o novim dioničarima, a ne postojećim. I korektno je naveo da se okrenula nova stranica i da će na temeljima starog, nastaviti poslovati novi koncern s novim dioničarima i profesionalnom upravom koja će ako bude dobro upravljala, stvoriti novu vrijednost sadašnjim vjerovnicima odnosno budućim dioničarima.

Apsolutno se slazem s vauvauom da su mirovinski nazovi menađeri unistili od 12 / 2016 do danas preko milijardu kuna, a vrlo vjerojatno i visestruko0 vise novaca buducih umirovljenika.
Kradja na agrokoru je puno veca nego sto na prvi pogled izgleda. Definitivno ugrozava povjerenje u RH i sve njene institicije.
Sanader je za puno.manje zavrsio u zatvoru. Ovdje se prica tek pocela pricati. 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

Evo i mene u udruzi. Sada se mozemo samo nadati da nas ima dovoljno da sprijecimo ovu pljacku


Apsolutno se slazem s vauvauom da su mirovinski nazovi menađeri unistili od 12 / 2016 do danas preko milijardu kuna, a vrlo vjerojatno i visestruko0 vise novaca buducih umirovljenika.
Kradja na agrokoru je puno veca nego sto na prvi pogled izgleda. Definitivno ugrozava povjerenje u RH i sve njene institicije.
Sanader je za puno.manje zavrsio u zatvoru. Ovdje se prica tek pocela pricati. 🙂

Mirovinci au Agrokorom korektno odigrali i nisu mogli u 12/2016, a ni ranije nikome prodati svoj udjel. Oni su pomogli Agrokoru i Todoricu oko Mercatora i ostalih kompanija, no losa strategija i upravaljanje te temeljenje rasta i širenja kao i tekućeg poslovanja na dugu, došli su glave upravljače i sustav se urušio i raspao. Mirovinci su dosta i zaradili i na Mercatoru i na obveznicama tako da neto efekt nije toliko poguban za njihove rezultate, a još manje za buduće mirovine.


Kako netko to je vlasnik 48 % tvrtke (Agrokor d.d. posjeduje 48,11 % dionica Leda ) postaje 100 % vlasnik "Novog Leda " ..?..Po kojem to zakonu može proc ?..Na kojem to trgovačkom sudu se to moze sprovest..Kako ce to Hanfa ..SKDD..knjizit ?..Naravno u HR je sve moguce..ali bas me zanima kako ce to izvest i hoce li bit reakcije..barem "jedan kamen od nekog iz mase"

U Ledu je sve založeno, od tvornica do žigova. Vlasnici imovine su vjerovnici i oni mogu s njom raditi što žele. Izgleda da će je u nagodbi prebaciti u novu tvrtku. SKDD nema s tim veze. Ledo d.d. će vjerojatno i još neko vrijeme postojati samo što će biti prazna ljuštura. Nije to hrvatska izmišljotina. Imate u SAD-u primjer s General Motorsom iz 2009.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

New Report

Close