Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

svatko ko je kupio i trgovao agrokorovim dionicama nakon puštanja iz blokade trebao je biti spreman na ovo. ako je bio njega to ne iznenadjuje. onaj tko je igrao veca manja tog mi i nije zao.

nije se ni meni gust naslađivati nitkome, pogotovo jer sam kroz povijest najvise novaca upravo zaradio na jmnc i ledu

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Ramljak citat 20.12.17 …"Da, nažalost, vi znate da su ulaganje u dionice i trgovanje na burzi vrlo rizičan poslovni poduhvat i s tim rizicima se svi dioničari normalno moraju znaju nositi. Sad u ovom trenutku, mislim da je gubitak dionica koji su dioničari imali kod svih naših operativnih kompanija vrlo izvjestan"

20.12.12 ..Ledo "Sukladno Odluci o povećanju temeljnog kapitala Ledo d.d. ("LEDO") tijekom razdoblja upisa novih dionica društva Ledo, koje je trajalo tri radna dana od dana objave Javnog poziva kvalificiranim ulagateljima, odnosno od dana 17. prosinca 2012. do 19. prosinca 2012. u kojem su dionice upisivali kvalificirani ulagatelji, pravne osobe, valjano je upisano i uplaćeno sveukupno 93.750 novih dionica po cijeni od 8.000 kn po dionici, priopćeno je iz Leda.

Krajnji rok za izvršenje uplata istekao je dana 20. prosinca 2012. u 12:00 sati te je utvrđeno da su svi upisnici u navedenom roku izvršili uplatu dionica. Na taj način Ledo je prikupio ukupan iznos od 750.000.000,00 kuna, odnosno izdanje novih dionica društva Ledo provedeno je sa 100-postotnom uspješnošću.
Većinu izdanja upisali su mirovinski fondovi, oko 70% svih upisanih dionica, no povjerenje Ledu i njegovoj poslovnoj strategiji ukazali su i ostali institucionalni investitori: osiguravateljske kuće, investicijski fondovi, brokerske kuće. Zajednički voditelji izdanja novih dionica Leda su Erste&Steiermarkische bank d.d. te Raiffeisenbank Austria d.d."

Volio bi cuti reakciju bilo koga od "institucionalnih investitora " na ovu Ramljakovu izjavu i predlozeni plan nagodbe .
Kako netko to je vlasnik 48 % tvrtke (Agrokor d.d. posjeduje 48,11 % dionica Leda ) postaje 100 % vlasnik "Novog Leda " ..?..Po kojem to zakonu može proc ?..Na kojem to trgovačkom sudu se to moze sprovest..Kako ce to Hanfa ..SKDD..knjizit ?..Naravno u HR je sve moguce..ali bas me zanima kako ce to izvest i hoce li bit reakcije..barem "jedan kamen od nekog iz mase"

Pozdrav

o cemu ti pišeš ?????

mirovincima je to manje od 1 % njihovog NAV-A

a zaradili su i kroz dividendu nešto…brin i se ti za sebe pajdo

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

Ja se iskreno nadam da ovo nece proci.
Posljedice ce biti puno gore nego da je sve otislo k vragu.
Todoric je sve znao, ali su mu obecali slobodu pa je potpisao lex.

Erst i Pbz su vanka oni su jos i spasili nesto za razliku od Az i Rajfajsena

Ja se brinem pajdo za svoju mirovinu. Nemam niti jedne lipe u todoxu, ali su upravo zapalili i u tudji dzep preselili 750 miliona kuna novca iz nasih mirovina.
To je malo ? 1 % nestalo tj 750 000 000 kuna NESTALO i za to ne bi bilo odgovornih ?
Dakle…

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ak se brineš za mirovinu onda si je osiguraj, a ne da ti drugi glavu nosi. Znaš kako kaže ona stara narodna… uzdaj se u se i u svoje kljuse.

Prošla su vremena kad su drugi vodili isključivo brigu o starosti. To je prije svega briga nas samih, a onda svih ostalih, uključujući i mirovince. Dosadašnja situacija ionako nije bila održiva i nametnulo se trenutno rješenje. Ja bih obeštetio dioničare, al imovine je malo, a dugova previše.

Gleda netko DNEVNIK 3?
Ja nista ne kuzim!

Vedriš upravo na HRT 1 govori da postojeći dionicari nece izgubiti

vidakovic na hrtu – kaze danas izletio predosjećajući stvar.

onih 20 na jamnici – to mora da je on bio.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Malim da će ovdje sudovi imati zadnju riječ . Do 10.04.2018 sve je otvoreno.

Ako te PRISILE da uplacujes u fond kojim ravnaju sposobni manageri koji ti pri tome UNIŠTE novce i po tome to opravdavaju EUFEMIZMIMA kako se radi o ” samo 1% NAV “, a u stvarnosti se radi o 750 000 000 kuna samo LEDA i vjerojatno preko MILIJARDE i vise kuna ostalih sastavnica TODEXA potreba je da se to procesuira i ljudi koji su to omogucili ZAVRSE S ODUZETOM IMOVINIM U ZATVORU.
Pri tome PRISILE uplate u takozvane ” mirovinske fondove ” trebaju prestati.
Pa da se samo brinemo o mirovini…Ovo nece tako zavrsiti kako ste mislili…Nije niti Sanaderu

Status Quo: Roll Over Lay Down

Mislim da se Ramljak malo zaletio.
Ovo je nemoguce provesti.
Strpati dionicare svih firmi zajedno u kos sa Todoricem jednostavno nije normalno

New Report

Close