Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Isti oni koji su nas pokrali tj todoric i stupovi drustva su to isporucili ( za dobru lovu ) NEBITNO kome..Rusima ili Amerima. Onome tko njima, stupovima drustva, strpa lovu u dzep.
Ovu rundu su dobili Ameri. Rusima za sada nije uspjelo. Moralne vertikale i stupovi se odlucili za Amere.
Gubtnci su uvijek gradjani Hrvatske i ova jadna zemlja.
Pravi dobitnici su vertikale i stupovi ovog drustva kao npr Todoric et al.
Rusi i Ameri se snalaze. Oni to jos nesto i plate.
Malo, ali plate. Mi smo uvijek pokradeni.

Status Quo: Roll Over Lay Down

http://www.dionicari-agrokora.hr/
Idemo dioničari….svi u udrugu , nošta vas ne košta.

Znači priča ide ovako: Agrokor u proteklim godinama diže kredite za koje su jamci LEDO,JMNC,BLJE,VPIK,ZVZD i drugi.
Jamstva se samo povećavaju onako potiho iz godine u godinu. i svi ih ignoriramo jer nismo štetni njihove štete.
Agrokor početkom 2017 zapada u ozbiljne probleme i mogućnost aktiviranja jamstva je sve veča i navedenim dionicama počinje padat cijena.
Agrokor u očaju pokušava dovest nekog španjolca da popravi stvar, ali “naši” pišu zakon kojim miču tog španjolca i uvode “naše” Ramljaka i ekipu.
HANFA blokira trgovanje (prekasno). “Naši” aktiviraju jamstva i putem ROLL-UP kredita zalažu brendove i žigove koji bi se trebali naplatit prije jamaca (to sve dok je trgovanje zblokirano).
Sada se kroz taj ROLL-UP želi Uzet(ukrast) vrijednost firme (brendovi ,žigovi, strojevi i ostalo).
A mi dioničari smo ovce za šišanje . I KAO SAMI SMO SI KRIVI ŠTO SMO KUPOVALI NAVEDENE DIONICE PRIJE BLOKADE!

tako je darac, ovo je bila perfidno smišljena pljačka malih ulagača u sprezi vlasti i vjerovnika

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Pa da. Očito je da se nije razmišljalo o brojnim rizicima niti se željelo prihvatiti da u Agrokoru nema vrijednosti. Pa nije Ivica slučajno još davnih dana odustao od IPO-a. Bilo je signala koliko voliš. Al nas narod uvijek pati od bipolarnog poremećaja. Ili je u euforiji kad treba biti u depresiji ili skroz suprotno. Vrijeme da se počnemo ponašati normalno i uvažavati sve rizike prilikom ulaganja. Ne radja se čovjek sa investitorskim znanjima. Pored talenta, treba neki vrag i naučiti, sto iz knjige, a još vise iskustvom.

@vauvau
ti pišeš kao da su do krize todex firme bile nekakav šrot, a bile su top kompanije na ZSE s odličnim FI…no svatko tko je vjerovao u ta FI sada će biti oderan i opljačkan….i tome više neće biti ni na kraj pameti ulagati na ovu burzu

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Tako je udruga se treba udružiti s Rusima.
Na kraju ako nam ne uspije ispisujem se iz branitelja i mijenjam državljanstvo.


Nemoj misliti da provociram, ali što si ti iz ovog naučio i koju si pouku izvukao?

Jedino što ja mogu zaključiti iz ove cijele priče je da u stvari ne možeš vjerovati Upravama tvrtki, da izvješća tvrtki ne moraju biti istinita i cijelovita i da nema nikakvog nadzora nad muljatorima, odnosno da je ulaganje na hrvatsko tržište kapitala zapravo čisto kockanje i lutirja, a da se muljanje isplati i svi prođu dobro osim onih koji vjeruju u izvješća.

Pa i ovo je životna pouka, zar ne?

Ali neke stvari smo znali od uvijek.
Još od vremena najave IPO-a Agrokora (tamo negdje 2014.) napisao sam više puta da je najveći rizik kod Belja (a vrijedi i za ostali Todex), ne poslovanje nego većinski vlasnik.
Znali smo kakav je prema dobavljačima.
Znali smo kakav je prema manjinskim dioničarima.
Znali smo da je opteretio firme jamstvima. To je bio javni podatak.

Sve smo to znali.

Ja i onda i sada znam što me privuklo ulaganju u Belje:
1. povećanje prihoda od prodaje s daljnjim potencijalom nakon kupnje Merkatora
2. mala tržišna kapitalizacija s obzirom na BV
3. smanjeni financijski troškovi nakon provedene dokapitalizacije
4. odlične robne marke koje su prepoznate kod potrošača
5. postojani kanal prodaje kroz Agrokor kao vertikalno osmišljenu kompaniju

Ovo su odlične stvari koje će preko čiste bilance Belja 2 dobit neki novi vlasnik za male pare.
Moja ideja pri investiranju je bila sudjelovati u tom ekonomskom rastu i to sa vlastitim kapitalom.
To je općenito moja vizija razloga za investiranje na tržištu kapitala.
Sam se pobrinuti za vlastitu mirovinu, a ne ju čekati iz državnog prvog stupa međugeneracijske solidarnosti i uzajamnosti.

Sada su me na Belju u tome spriječili.
I ne samo mene.

La vita e bella!

Jel netko zna kako bi Sberbanka prošla u ovome. Jeb..o te još će Sberbanka Todorić i mali dioničari biti na istoj strani koja ironija

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Inteligencija krda je u pravu…ljudi napustaju zemlju…ubrzano…neki prodaju imovinu Sloveniji i sele se u Sloveniju tj preuzimaju njihovo drzavljanstvo..tek toliko sto ljudi misle o ovoj drzavici

Status Quo: Roll Over Lay Down


Gledam Munjiza govori na HRT da dionicari ce izvuci lovu kroz dividende u budućnosti.

Dioničari, ali ne sadašnji, nego budući. Kao što se radilo kod Peveca. Bivši “dioničari” bili su Zdravko i Višnja, a budući su bili vjerovnici. Ti vjerovnici su za 100 kuna potraživanja dobili cca 17 kuna u dionicama Peveca. Dividenda se nije isplaćivala, na početku su te dionice bile čak i po 50 kuna, nominala je bila 100 ako se dobro sjećam, a sad su 200 ili koliko već. Dakle, teoretski, ti vjerovnici su sada na kojih 34 kune svojih potraživanja.

Tako će i ovdje bit. Dakako, ovisi o tome koliko će netko uopće moći voditi uspješno Konzum uz konkurenciju u vidu Lidla i sličnih. Pevec baš i nema nekakvu preveliku konkurenciju, ako ne računaš na online tržite, a bio je vodeći u smeđoj tehnici, ne znam kako je sada.

S tim da vjerovnici postaju prisilni dioničari. Oni nikad nisu željeli vlasničke udjele, njima je to opterećenje, a ne korist. Kao kad te poslodavac isplati u bonovima umjesto u lovi pa kupuješ gluposti samo da se tih bonova riješiš. E, tako će se i vjerovnici rješavati “novog” Leda i ostalih perjanica.

Dakle, u jednom trenutku svakako će se isplatiti uletjeti u “novi” Ledo i “novu” Jamnicu i slično. Ali taj trenutak je jako, jako daleko.

New Report

Close