Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kako god okreneš, ovo je pljačka malih dioničara gdje će biti otete/spaljene dionice 15.000 malih todex dioničara u vrijednosti od par milijardi kuna….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Kak par milijardi kuna?

To je vrijednost od oko 50-tak milijuna eura +/- 10% po trenutnim cijenama. Trebali su jedno 100-150 milijuna eura pronaći i za njih i isplatiti ih da vuk bude sit, a sve ovce na broju. No, očito su u startu prekriženi. Kao i Todorić.

Ja sam tu često pisao i mogućim modelima. I zakonskim ograničenjima. Malo vas je slušalo i pokušalo razumjeti i prihvatiti činjenice, koliko god one bile kontra pravde i logike. Istaknuo sam i model novog Agrokora odnosno Leda 2, Jamnice 2 i ostalih… kao moguć model. Nažalost, obistinilo se. No, proces nagodbe tek počinje i trebat će pokusati učiniti sto je u granicama mogućeg i raspoloživog da se barem pokušaju zaštiti interesi manjinskih dionicara. Sretno!

Ljudi nemojte se zavaravati mislim da neće biti velikih promjena što se nas malih tiče u nagodbi …. jedini način je glave na kup pa probati nešto napraviti ..

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Upravo sam se učlanio u udrugu dioničara Agrokora. Predlažem svima.

Pongy, rekao je postojeći dionicari. Pogledaj hrt tema dana

Dali ste primjetili kako Ramljak i Vjerovnici vrednuju 30 bisera, Ledo, Jamnica, Belje…
Zajedno im vrijede 18,8 mlrd Kuna i Vjerovnici su na to pristali
Znači gleda se BVPS, napr. Ledo 5198 po dionici, Jamnica 66060 po dioinici…….., a nas izjednačuje s Todorićem i želi izbaciti .

Da su išli na dokap Agrokora, pa i Solidarnih jamaca, prolongirli dug i napaltu iz dobiti…., sve bi držalo vodu, ali ovako je čista otimačina bez da stvarno riješe problem, od početka gledaju oteti .
Zanimljivo je i da, iako su prva nastala, muđusobna potraživanja tvrtki unutar koncerna, stavili su zadnje u naplati i time otvorili put ovoga što rade .


Imate novu objavu na stranici Udruge manjinskih dioničara.

Kažu da za njih, pravna bitka tek počinje.

http://www.dionicari-agrokora.hr/

Uclanite se ako vec niste. Besplatno je. Bitno je da nas je sto vise tako da imaju sto veci legitimitet.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Bez usvojene nagodbe od strane vjerovnika, odobrenoj od strane suda, u tijeku postupka osporavanja jamstava, izvanredni povjerenik ističe jednu skupinu, manjinske dioničare, koji gube sve! Udruga manjinskih dioničara traži zaštitu Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga. Model zasnivan na ništavim jamstvima podlogom je za otimanje preko 4 milijarde kuna 15.000 gradjana od strane Knighteada!

Za dionice u vlasništvu manjinskih dioničara tek se treba utvrditi obveza javne ponude za Knightead i savjetnike koji zajednički djeluju i preuzeli su Agrokor! Članovi nadzornih odbora koji su jamstva legalizirali nagragdjeni su razrješnicama a istim je jamstvima oteta imovina hrvatskim gradjanima.

Udruga manjinskih dioničara Agrokora svim će raspoloživim sredstvima zaštititi imovinu hrvatskih ulagatelja.




Ovo je zapravo kraj ZSE jer tko će više ulagati na ovu burzu kad će deseci tisuća manjinskih dioničara tvrtki kćeri biti legalno opljačkani i nikome ništa!?!?!? Pa sve ove tvrtke kčeri bile su perjanice i blue chipovi na ZSE?!?
TKO NORMALAN ĆE OVDJE NAKON OVOGA ULOŽITI I 1 KUNU????

nitko nije opljačkan….svi ste naivni
[/quote]

Neka smo i naivni…ali objasni kako nismo opljačkani?
Je li Todorić radio što je htio i kršio brojne propise, a država se pravila da ništa ne vidi? JEST!
Je li gazda na ZSE i na ino burze dostavljao lažirana FI, a država se pravila da ništa ne vidi? JEST!
Je li država dozvolila da tvrtke kćeri izdaju jamstva teška 20 milijardi kuna bez suglasnosti skupština, a država nije ništa poduzela da to poništi? JEST!
Je li država donijela zakonski okvir i omogućila sklapanje pljačkaške nagodbe kojima će male ni krive ni dužne oderati do gole kože? JEST!

[/quote]

Slažem se s kolegom Avaxom. Ja za razliku od njega nikad nisam ni bio optimističan da će mali dioničari išta dobiti.

Ipak se tu radi o HDZ-u, a znamo da firme kroz koje prođe HDZ ostanu opljačkane i na kraju propadnu.

Znači stvarno nema više smisla ulagati u ZSE jer umjesto da lo.povi koji su izdavali izvještaje, i ljudi koji su ih morali kontrolirati (HANFA i ZSE) završe u zatvoru na dugogodišnjim robijama, ispada da su mali dioničari krivi što su vjerovali u krivotvorena izvješća.
Mirovinski fondovi su vjerovali valjda u djeda mraza.

Hoću reći, ovdje Vas svaki lo.pov može na 100 načina opljačkati…………………..

I nikom ništa. Više šanse imam kod pljačke banke ili pošte da zadržim svoj novac.

Zatim jako je upitan onaj roll up kredit. Tko je dao novac, tko stoji iza tih fondova koji su dali novac, i tko je pisac LEX Agrokora.
Jer ako se iza LEX Agrokora nalazi kao pisac netko iz HDZ-a ili ulagača (da se radi o Ramljaku onda je to katastrofa).

Znači gospodin Ramljak će morati objasniti zašto je baš američkim fondovima dopustio da ulože u Agrokor, a Ledu i Jamnici na osnovu čega su dali jamstva na nove kredite ako su već bila prezadužena.

Kako je sve nas koji smo kupovali dionice na osnovu krivotvorenih izvještaja nazvao kockarima,
onda kako se naziva čovjek koji daje prednost nekim fondovima nakon njihovog dogovora.

Todorić bi ga nazvao kriminalcem.

I na kraju da se vidi da sve to smrdi, tu je i HANFA.

Očito se znalo na kakvu se nagodbu ide.

Čim je došel Španjolski Jodler trebalo je prekinuti trgovinu Agrokorom i više ne nastavljati sa njom jer očito tko hebe male dioničare.

Moje osobno mišljenje je da je ovo Ramljak odigrao zajedno s Ivicom Todorićem i vrhom HDZ-a.

Uopće me neće čuditi što se Todorić napokon riješio malih dioničara (koje su visočanstvu smetali), ostavio dugove hrvatskoj državi i privredi, a iza tih raznih fondova kriju se ti stvarni vlasnici Agrokora koji će sada mirno s lijepo očišćenom bilancom i bez dugova moći dalje poslovati dok se ponovno nakon 20 godina ne prezaduže.

I naravno i dalje mogu nesmetano izvlačiti novce iz hrvatskog gospodarstva.

Ja bi predložio malim dioničarima da se udruže s SBerbankom protiv Ramljaka.

Mislim da s Rusima koji će doći do svoje love (ovako ili onako) imate puno više zajedničkih interesa nego s ovom lopovskom državom (koja sigurno nije Hrvatska).

Zato Hrvati i odlaze iz Hrvatske. Ovo nije njihova država koja brani njihovo pravo na dostojanstveni život, i još gore, ne štiti njihovo privatno vlasništvo.

Zato nitko i ne ulaže u ovu bananko državu.

Nema tu zaštite, zapadni “saveznici” stoje iza toga i to je gotovo.

Sad je jasno da ne može jasnije pokazano zašto ovakve “spasiteljske” ulagačke fondove zovu lešinarski fondovi. Oglodat će svu imovinu do gole kosti i to će ostaviti malim dioničarima!

Ignore: KressoM, delux


Eto, doživjeli smo i ovo.

Smatram da je ovakva odluka po svojoj suštini kriva i nepravedna, ali to to više nije važno.
Očekujem da će Udruga pokrenutu neke procese, a i to je na dugom štapu.

Škola je plaćena. Pouka dobivena.

Nemoj misliti da provociram, ali što si ti iz ovog naučio i koju si pouku izvukao?

Jedino što ja mogu zaključiti iz ove cijele priče je da u stvari ne možeš vjerovati Upravama tvrtki, da izvješća tvrtki ne moraju biti istinita i cijelovita i da nema nikakvog nadzora nad muljatorima, odnosno da je ulaganje na hrvatsko tržište kapitala zapravo čisto kockanje i lutirja, a da se muljanje isplati i svi prođu dobro osim onih koji vjeruju u izvješća.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close