Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Planovi o rekonstrukciji su bitni za agrokor isto kao i oce li DDJH dokapitalizirat il PTKM prodat pa se obe trguju.

pa naravno. slazem se. sve je to slicno i nalazimo se u 50 nijansi sive. Mozda bi i trgovanje ddjh trebalo zblokirati kad je izasla obvezujuca ponuda. Bilo bi sve puno manje sokantno. Lavina je pocela nakon te objave i rast sa 27kn do cca 42. U medjuvremenu je omoguceno mnogima da npr. insajd informacijama dobro zarade na racun nas ovaca koje nemamo nikakav info.
Npr. mogao si samo poznavati nekog u zagrebackoj banci (gdje je cini mi se otvoren racun za uplatu) i da ti neko prisapne jesu pare sjele ili ne. Ili nekog iz djure. Pa ne mislimo valjda da takve informacije ne izlaze van. Kad je netko kod nas nastradao zbog toga?

Da se to zblokiralo pred mjesec dana do okoncanja postupka zaobisli bi te moguce malverzacije i sisanje razlicite vrste. Ovako smo mi posrani a neko zadovoljno trlja ruke.

besmisleno bi bilo produžavati blokadu zbog čekanja nagodbe vjerovnika ili zbog nekog xy događaja jer su firme nešto živo i dinamično i stalno dolaze razne vijesti koje utječu na njih i cijenu dionica, ali se zbog toga ne blokira trgovanje, pogotovo ne na 6 mjeseci ili duže. u protivnom se sa 90% firmi na burzi ne bi nikad ni trgovalo nego bi stalno bile na snazi nekakve blokade u iščekivanju “nečega”.
todex firme trebaju napraviti ono što je traženo od HANFE: objava revid. FI za 2016.(napravljeno) i objava FI za prvi kvartal ove godine (čeka se). Nakon toga čeka se 1 dan i onda treba krenuti trgovanje na ZSE bez posebne odluke HANFE.
Svako daljnje odgađanje bila bi zloupotreba položaja HANFE jer njihova je uloga omogućiti trgovanje, a ne ga odgađati u nedogled.
zato se nadajmo da će ovaj puta biti dovoljno pameti kod HANFE da ne ponove prijašnje greške

Ignore: KressoM, delux

Moze link za tu presicu danas

Sutra znaci ide objava za prva dva kvartala i ako ne bude iznenadjenja iz Hanfe..trgovanje bi moglo počet 03.11.17.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=80354

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Inace Ramljak je najavio FI u zakonskom roku, sta znaci danas. Ja isto tako vjerujem da ce se trgovanje nastaviti vrlo brzo iako kao sto rekoh meni uopce nebi smetala odgoda dok sve ne bude poznato.

Ispravljam sam sebe. mislio sam da je danas zadnji dan u mjesecu. Znaci izvjesca izlaze sutra ali samo za 2 kvartala. za treci im jos treba vremena..

Ekipa pominje planove restrukturiranja i poslovanje za 2021. godinu…..
Pa oni ne misle valjda nikada ukinuti prinudnu upravu.
Trebali bi imati planove kako da pretvore dug u udjele i ende.



Inace Ramljak je najavio FI u zakonskom roku, sta znaci danas. Ja isto tako vjerujem da ce se trgovanje nastaviti vrlo brzo iako kao sto rekoh meni uopce nebi smetala odgoda dok sve ne bude poznato.

Ispravljam sam sebe. mislio sam da je danas zadnji dan u mjesecu. Znaci izvjesca izlaze sutra ali samo za 2 kvartala. za treci im jos treba vremena..
[/quote]

I sta sad se ocekiva.Ako smo bez treceg dali moze se nastaviti trgovanje ili ne

Vila Castello, objekt u vlasništvu Agrokora koji je obitelj Todorić koristila za odmor, prodana je za 8,1 milijuna eura (plus porezi) slovačkom investitoru. To je današnja odluka privremenog vijeća vjerovnika, objavili su u Agrokoru.


Ekipa pominje planove restrukturiranja i poslovanje za 2021. godinu…..
Pa oni ne misle valjda nikada ukinuti prinudnu upravu.
Trebali bi imati planove kako da pretvore dug u udjele i ende.

pa ovo što rade je upravo na tragu toga jer zašto bi inače pretvarali dugove u udjele u Agrokoru, ako taj koncern nema planova za budućnost? ovime što je danas prezentirano, pokazano je da agrokor ima budućnost, da može biti profitabilan i da će se vjerovnicima isplatiti pretvaranje potraživanja u udjele i kad se to dogodi prinudna uprava prestaje s radom, a preuzimaju novi vlasnici! sad slijedi upravo to-dogovor vjerovnika koliko će se otpisati, koliko otplatiti kroz neki period, a koliko će se pretvoriti u udjele u agrokoru.

Ignore: KressoM, delux

Agrokoru u fokusu profit, najdublje promjene u trgovini

dobar članak, dosta podataka bitnih za budućnost holdinga i tvrtki kćeri

Ignore: KressoM, delux

evo krenula su Q1 izvješća, prva zvijezda d.d.
Jos ispravaka DI 85 miljuna tako da je gubitak popriličan…

Koliko shvaćam, nije to još ispravaka, već su to oni ispravci koji su već elaborirani na onoj presici… ovo je ipak Q1 i Q2… Znači prva polovica godine…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close