Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Usporedi situaciju kada smo kupovali po 3500 i ovu sad.
Danasnje stanje sa novim infromacijama je puno gore nego kada je bila ta cijena.Logika nalazu neke stvari.
Inace dionicar sam leda.
Pozz

a po čemu je puno gora što se tiče poslovanja samog LEDA? jer rezultati su im vrlo dobri/odlični, a jamstva će se riješiti velikom nagodbom vjerovnika. zapravo strah od jamstva je jedini razlog zbog kojeg bi netko išao prodavati dionice tvrtki kćeri (osim konzuma koji posluje loše)
[/quote]

Pa upravo zbog jamstava naravno.
A ta velika nagodba neznas kako mozes zavrsit

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/u-igru-oko-agrokora-ubacuju-se-neki-novi-igraci-srpski-kralj-secera-kupio-oko-5-posto-mercatorovih-dugova-a-spominje-se-ulazak-bankarskog-giganta/6677925/

Krenulo je, ima i više nego zainteresiranih igrača, i dugovi su postali lako unovčivi

Prije nekoliko tjedna sam rekao sam, da bi poput Adrisa, Podravke, ……trebao uči još najmanje jedan veliki igrač i evo spominje se jaki bankarski gigant i ako se mene pita nije samo on u redu nego još če tu biti jako puno drugih bankarskih divova i fondova koji razpolaže sa miljardama i njima nije to ništa, kada je u pitanju plati toliko % i idemo napred, dečki znaju di je lova koja če se stvorit u jako kratkom roku, bit če tu još svašta, pa da vidimo, samo trebamo pričekati početak trejdanja sa našim dionicama poput Jamnice, Leda, Zvijezde, Belja,… lp

Zaboravio si napisat i atlantic. Te tri nase firme cekaju Ledo, zvijezdu i jamnicu

Jutros u jutarnji.hr – ide se u debt to equity za sve, i to kažu da idu užurbano

izgleda da će biti baš onako kako je nas par (osim bisakovia, naravno) i pisalo da je najrealnije i najlogičnije rješenje – bez prodaje pojedinačnih tvrtki ili ulaske u pojdinačno vlasništvo tvrtki

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/otkrivamo-ubrzava-se-rasplet-u-agrokoru-proces-ce-ici-znatno-brze-nego-sto-su-mnogi-ocekivali-doznali-smo-kljucnu-novost-za-buducnost-koncerna/6680649/

Najvažnija je novost da se neće ulaziti u parcijalna rješenja, tj. ići na nekakvu prodaju po dijelovima, ili u bilo kakva specifična rješenja po sastavnicama koncerna; nakon nagodbe vjerovnika morat će se krenuti u zamjenu dugova za vlasništvo (debt-equity swap) u Agrokoru kao cjelini, a time će se trajno promijeniti vlasnička struktura Agrokora i stvoriti pravne i financijske predispozicije za nastavak restrukturiranja.

Kalendar je vrlo zgusnut. Doznajemo, naime, da se cijeli proces iniciran Zakonom o postupku izvanredne uprave želi dovršiti najkasnije do sljedećeg ljeta, čime će, nakon postizanja dogovora vjerovnika, isključiv utjecaj na poslovanje koncerna imati vjerovnici, menadžment i tržište.

Lista svih potraživanja

Poznato je da već ovaj tjedan slijedi objava liste svih potraživanja prema Agrokoru, odnosno svim tvrtkama iz sastava koncerna. Nakon toga ići će se u što hitnije formiranje stalnog vjerovničkog vijeća, tijela koje će se formalnopravno moći uhvatiti u koštac s konačnim dogovorom o debt-equity swapu, odnosno izmjeni vlasničke strukture koncerna, te kreiranjem planova daljnjeg restrukturiranja.

Doznajemo da se dogovor vjerovnika u stalnom vjerovničkom vijeću očekuje već do 15. siječnja. To, pak, znači da se vlasnici obveznica i ostali kreditori već sada moraju početi neformalno dogovarati strelovitom brzinom….

Ignore: KressoM, delux

Čestitam.
Bio si u pravu.
Baš sam htio postati, ali ti već jesi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ovo su sve dobre vijesti, iduća godina trebala bi biti dobra na ZSE. Nadamo se.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

do 31.10.17 Objava poslovnog plana od strane Savjetnika
do 30.11.17 Dostava pravnim i financijskim savjetnicima
do 12.01.18 Objava prijedloga od strane Maticnog društva

Pozdrav

svi smo mi Crobex

http://www.index.hr/vijesti/clanak/analiza-ramljak-je-lutka-na-koncu-americki-strvinari-su-potpuno-paralizirali-plenkovica-i-vladu/1003459.aspx
A čemu se ovi čude? Jednog dana će se građani RH probuditi a vlasnici “pečata” RH će biti neki vjerovnici sa hipotekama i založnim pravima na zemlju. Što se sve zadnjih godina potpisivalo samo da bi se zaduživalo i živjelo na visokoj nozi bez osnova za to – ne bi me ni to iznenadilo.


Ovo su sve dobre vijesti, iduća godina trebala bi biti dobra na ZSE. Nadamo se.

Dobre vijesti mozda za vjerovnike i “stalkholdere”.
Za male dionicare bas i ne.
Jasno i nedvosmisleno je cak i u tom clanku napisano da ce se nakon pretvorbe “debt to equity” u Agrokoru stvoriti pretpostavke za DALJNJE AKTIVNOSTI I RESTRUKTURIRANJE TVRTKI KCERI!!!
Dakle,dokapitalizacije i razvodnjavanje kapitala,zar ne?Sto bi moglo biti drugo?
Obzirom da SBERBANK i “neki drugi” vec prilicno uspjesno vrse ovrhe na imovini LEDA,JAMNICE,MERCATORA itd u okruzenju,pitanje je i sto ce ostati za vjerovnike.

Današnji članak http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/izvanredna-uprava-i-dobavljaci-sastaju-se-u-13-sati-jandrokovic-hrvatska-se-nije-odrekla-suvereniteta-vlada-naravno-da-mozemo-smijeniti-ramljaka/6685785/

već mijenja moju konstataciju, baš zato jer su mediji bolesnici veći od našeg sudstva i u svoj toj kakofoniji treba ostati mirne glave dok se ne ustanovi prava istina jer ova žuta glasila (sva su) samo truju medijski prostor. Ne daj bože da se omogući ponovno trgovanje agrokorovim sastavnicama na burzi jer bi opet gledali up and down u kojem bi većina pogubila još novaca uz ovakve naslove. Mediji su gori i od našeg pravosuđa, sve za klik sve za lajk, dno dna.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

New Report

Close