Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što se može očekivan od nastavka trgovanja ako ono bude početkom 11.mjeseca.
Potpuni potop cijene?


Što se može očekivan od nastavka trgovanja ako ono bude početkom 11.mjeseca.
Potpuni potop cijene?

ne mora biti, podaci koji dolaze kroz FI pokazuju da divizije prehrana i poljoprivreda rade jako dobro i profitabilno pa tko se razumije u FI sigurno neće rasprodavati te dionice na dnu….no treba vidjeti u kom pravcu će ići nagodba vjerovnika jer i taj segment je bitan za tvrtke kćeri zbog jamstava

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Što se može očekivan od nastavka trgovanja ako ono bude početkom 11.mjeseca.
Potpuni potop cijene?

ne mora biti, podaci koji dolaze kroz FI pokazuju da divizije prehrana i poljoprivreda rade jako dobro i profitabilno pa tko se razumije u FI sigurno neće rasprodavati te dionice na dnu….no treba vidjeti u kom pravcu će ići nagodba vjerovnika jer i taj segment je bitan za tvrtke kćeri zbog jamstava
[/quote]

Jasno je sve to.Al ipak dosta ljudi je ostalo nesvojom voljom zatocenu tu pa bi mogla biti rasprodaja.

Plates,

Zašto potop cijena, zato što če biti izvješče jako dobro, zato što če biti sigurno dosegnut cilj nagodbe, ili možda zato, da se stvori negativni segment za kupnju po još nižjim cijenama ili samo zato što ti tako misliš i tako mora biti, to je samo tvoje mišljenje a mislim da si u krivu pravcu što se tiče otvaranja i cijene koja če biti uskoro, sačekajmo Ramljaka šta če on reči a več je rekao da če biti sve pozitivno oko poslovanja tvrtki,…..ja vidim samo pozitivno u tome a netko suprotno pa da vidimo uskoro, lp


Plates,

Zašto potop cijena, zato što če biti izvješče jako dobro, zato što če biti sigurno dosegnut cilj nagodbe, ili možda zato, da se stvori negativni segment za kupnju po još nižjim cijenama ili samo zato što ti tako misliš i tako mora biti, to je samo tvoje mišljenje a mislim da si u krivu pravcu što se tiče otvaranja i cijene koja če biti uskoro, sačekajmo Ramljaka šta če on reči a več je rekao da če biti sve pozitivno oko poslovanja tvrtki,…..ja vidim samo pozitivno u tome a netko suprotno pa da vidimo uskoro, lp

Usporedi situaciju kada smo kupovali po 3500 i ovu sad.
Danasnje stanje sa novim infromacijama je puno gore nego kada je bila ta cijena.Logika nalazu neke stvari.
Inace dionicar sam leda.
Pozz


Usporedi situaciju kada smo kupovali po 3500 i ovu sad.
Danasnje stanje sa novim infromacijama je puno gore nego kada je bila ta cijena.Logika nalazu neke stvari.
Inace dionicar sam leda.
Pozz

a po čemu je puno gora što se tiče poslovanja samog LEDA? jer rezultati su im vrlo dobri/odlični, a jamstva će se riješiti velikom nagodbom vjerovnika. zapravo strah od jamstva je jedini razlog zbog kojeg bi netko išao prodavati dionice tvrtki kćeri (osim konzuma koji posluje loše)

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Plates,

Zašto potop cijena, zato što če biti izvješče jako dobro, zato što če biti sigurno dosegnut cilj nagodbe, ili možda zato, da se stvori negativni segment za kupnju po još nižjim cijenama ili samo zato što ti tako misliš i tako mora biti, to je samo tvoje mišljenje a mislim da si u krivu pravcu što se tiče otvaranja i cijene koja če biti uskoro, sačekajmo Ramljaka šta če on reči a več je rekao da če biti sve pozitivno oko poslovanja tvrtki,…..ja vidim samo pozitivno u tome a netko suprotno pa da vidimo uskoro, lp


Ne razumijem iz cega “crpite” svoj nicim utemeljeni optimizam?
Kapital je negativan,znaci vise se duguje nego sto imovina vrijedi i to znacajno vise!
Nagodba je sve,samo ne sigurna i biti ce je vrlo tesko ostvariti (iako ne nemoguce).
Vjerovnici odlucuju ,shvatite to vec jednom,ne Ramljak i ne Drzava.
Cjelovito stanje ce se znati objavom izvjesca za 3 Q 2017 godine,ali je jasno da ce obaveze i dugovi biti znacajno veci.
Mogucnost stecaja jos nije izbjegnuta iako ja mislim da ce u slucaju suradnje sa SBERBANK i VTB sanse za ostvarenje odrzive nagodbe biti daleko vece.
Apsurdno je ocekivati u ovim uvjetima rast dionica ,a i pitanje je kada ce HANFA uopce otvoriti trgovanje,zar ne?

Fižulić ekskluzivno: je li Agrokor pod Ramljakom kupio vlastite obveznice za 100 milijuna eura?

http://www.telegram.hr/price/fizulic-ekskluzivno-je-li-agrokor-pod-ramljakom-kupio-vlastite-obveznice-za-100-milijuna-eura/

Ako je ovo istina, ovo je za zatvor!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Lokalni idioti veli Fižulić i nije u krivu. Kome oni objašnjavaju da su nešto spasili , a nakon predstečaja Sokola i Granolia?


e, ovo je perverzija nad perverzijama

1. sokol marić pozajmi agrokoru 140 milja kn

2. Za to dobije mjnicu kao osiguranje naplate

3. Sokol ode do faktoringa i da si isplatit tih 140 milja minus odredena faktroing naknada.

Onda Agrkor rokne. I onda

1, Agrokor ne plati faktoring društvu

2. Faktoring sjedne Sokol mariću na račune

3. Sokol Marić mra platiti 140 milja faktoring društvu za što mora uzeti kredit od 140 milja

4. Usto, Sokol marić mora otpisati najmanje 70 posto koliko potrazuje od Agrokora

Umjesto da dohbije natrag 140 milja kn plus kamate, sokol marić mora platiti faktoringu 140 milja i još otpisati 70 posto od 140 milja prema agrokoru.
Dakle umejsto da u blagajni imaju 140 milja plus kamate, oni u blagajnu imaju rupu od 140 milja plus što će u tu rupu još morati baciti i 70 posto prema agrokoru.

Koja je ovo perverzija, to je nevideno. I sokol Marić je sve to poitpisaoi pristao na to.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Agrokor-ih-je-povukao-u-provaliju-Sokol-Maric-Granolio-Awt-Unex-svi-u-predstecaju.-Tko-je-sljedeci


Krivo. U koraku tri (“3. Sokol ode do faktoringa i da si isplatit tih 140 milja minus odredena faktroing naknada.”) je on već vratio veći dio love koju je posudio Agrokoru.
Znači popušio je:
– faktoring naknadu za eskontiranje mjenice (ovisi o kamati, roku dospijeća i sl.) – ajmo reći da je to cca 10 mio kn troška
– 70-ak% od cjelokupnog iznosa (pošto Agrokor nije platio faktoring društvu po dospijeću mjenice, faktoring društvo ima regresno pravo prema Sokol Mariću (cjelokupnih 140 mio kn), a Sokol Marić ima regresno pravo prema Agrokoru) – dakle 100 mio kn potraživanja koje neće vidjeti.
Dakle ukupno cca 110 mio kn.
I ja ne bi previše žalio za Sokol Marićem jer će on tih 140 mio kn koje duguje faktoring društvu po regresnom pravu većinom otpisati kroz PSN. Tako da su najveći luzeri u ovoj priči ego Sokola Marića koji teško još nekog može uvjeriti u svoje menadžerske ili intelektualne kapacitete, te banka koja je financirala faktoring društvo jer ono sigurno nije radilo sa vlastitim novcima. I naravno dobavljači koji će morati otpisati dobar dio potraživanja te radnici kojima će vjerojatno prodati priču o rezanju plaća i ostalih troškova zbog općeg dobra i zajedničkog interesa.

Ramljak je američkim strvinarima osigurao brzu zaradu

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ramljak-je-americkim-strvinarima-osigurao-brzu-zaradu-/1002771.aspx

Znači, zadužili se da bi pola odmah vratili… ja ne vjerujem da ovaj Knighthead nije imao inside info…

Ovaj Ramljak mi se čini umočen do grla…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Agrokor je otkrio da su kupili obveznice za 268,8 milijuna eura. Zašto im je za to trebao članak u Telegramu?

http://www.telegram.hr/politika-kriminal/agrokor-je-otkrio-kupnju-obveznica-za-2688-milijuna-eura-zasto-im-je-za-objavu-kljucnog-podatka-trebao-clanak-u-telegramu/

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close