Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

e, ovo je perverzija nad perverzijama

1. sokol marić pozajmi agrokoru 140 milja kn

2. Za to dobije mjnicu kao osiguranje naplate

3. Sokol ode do faktoringa i da si isplatit tih 140 milja minus odredena faktroing naknada.

Onda Agrkor rokne. I onda

1, Agrokor ne plati faktoring društvu

2. Faktoring sjedne Sokol mariću na račune

3. Sokol Marić mra platiti 140 milja faktoring društvu za što mora uzeti kredit od 140 milja

4. Usto, Sokol marić mora otpisati najmanje 70 posto koliko potrazuje od Agrokora

Umjesto da dohbije natrag 140 milja kn plus kamate, sokol marić mora platiti faktoringu 140 milja i još otpisati 70 posto od 140 milja prema agrokoru.
Dakle umejsto da u blagajni imaju 140 milja plus kamate, oni u blagajnu imaju rupu od 140 milja plus što će u tu rupu još morati baciti i 70 posto prema agrokoru.

Koja je ovo perverzija, to je nevideno. I sokol Marić je sve to poitpisaoi pristao na to.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Agrokor-ih-je-povukao-u-provaliju-Sokol-Maric-Granolio-Awt-Unex-svi-u-predstecaju.-Tko-je-sljedeci

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


http://www.seebiz.eu/mobius-agrokor-je-dobra-ulagacka-prilika/ar-164436/

Dobra je za lesinarski fond koji je u kombi.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Odlično za Lidl, Kaufland , Billa
Još kada bi sve hotele Jadrana prepustli Bundestagu to bi bilo najbolje za Hrvatsku
A ne laje pas radi sela, nego sebe
https://vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/2736529/slom-agrokora-mogao-bi-biti-koristan-za-hrvatsku-ovo-je-dio-prirodnog-procesa-ciscenja/


e, ovo je perverzija nad perverzijama

1. sokol marić pozajmi agrokoru 140 milja kn

2. Za to dobije mjnicu kao osiguranje naplate

3. Sokol ode do faktoringa i da si isplatit tih 140 milja minus odredena faktroing naknada.

Onda Agrkor rokne. I onda

1, Agrokor ne plati faktoring društvu

2. Faktoring sjedne Sokol mariću na račune

3. Sokol Marić mra platiti 140 milja faktoring društvu za što mora uzeti kredit od 140 milja

4. Usto, Sokol marić mora otpisati najmanje 70 posto koliko potrazuje od Agrokora

Umjesto da dohbije natrag 140 milja kn plus kamate, sokol marić mora platiti faktoringu 140 milja i još otpisati 70 posto od 140 milja prema agrokoru.
Dakle umejsto da u blagajni imaju 140 milja plus kamate, oni u blagajnu imaju rupu od 140 milja plus što će u tu rupu još morati baciti i 70 posto prema agrokoru.

Koja je ovo perverzija, to je nevideno. I sokol Marić je sve to poitpisaoi pristao na to.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Agrokor-ih-je-povukao-u-provaliju-Sokol-Maric-Granolio-Awt-Unex-svi-u-predstecaju.-Tko-je-sljedeci

A tko ga je tjerao pozajmicu davati Agrokoru ? Jeste ga vi tjerali kolega ? Ne , pohlepa za monopolom ga je natjerala. Velikim poslom gdje će pregaziti konkurenciju na nepošten način. Zašto nepošten, pa zato jer svaki vid finacijskih aranžmana prema zakonima ove zemlje mogu vršiti isključivo autorizirane od HNBa finacijske institucije.
Naravno da se malo tko toga pridržava, a Porezna je iste po potrebi i nečijoj želji selektivno kažnjavala.
Pogledajte nesklad prihoda, dobiti i prosječne plaća toga Marića, čovjek je gradio sreću na tuđoj muci i priroda je poravnala ravntežu.

Ono što se Todoriću mora skinuti kapa do poda je odlična psiho manipulacija svih zainteresiranih strana.
Odlično je detektirao primitivne, jeftine i jedonkratne potrebe političara i to max unovčio. Ulica kao Marić i manji dobavljači su još i gori, kao i političarima bitan im je sat na ruci, automobil i dobar mobitel, pa cijenu takovih ljudi lako je odrediti, samo se pitao da li da ih kupim jeftino ili jeftinije.

Problem je što osim Todorića ove niske i jednokratne “usluge” našim političarima znaju i strani diplomati ili investitori, a koji i dalje rovare po našoj zemlji gore nego po svojim odlagalištima otpada.
Hrvatska u svijetu kotira kao zemlja za odmar, ne i biznis, ako nije monopol u pitanju , a cijena lokalnih graskih šerifa ili političara u cijelini, na štetu cijele države, je za njih zanemarima.
Divide et impera ( podjeli pa vladaj ) je prva miso svakog stranca u mislima na Hrvatsku, ali i Todorić je to dobro znao



e, ovo je perverzija nad perverzijama

1. sokol marić pozajmi agrokoru 140 milja kn

2. Za to dobije mjnicu kao osiguranje naplate

3. Sokol ode do faktoringa i da si isplatit tih 140 milja minus odredena faktroing naknada.

Onda Agrkor rokne. I onda

1, Agrokor ne plati faktoring društvu

2. Faktoring sjedne Sokol mariću na račune

3. Sokol Marić mra platiti 140 milja faktoring društvu za što mora uzeti kredit od 140 milja

4. Usto, Sokol marić mora otpisati najmanje 70 posto koliko potrazuje od Agrokora

Umjesto da dohbije natrag 140 milja kn plus kamate, sokol marić mora platiti faktoringu 140 milja i još otpisati 70 posto od 140 milja prema agrokoru.
Dakle umejsto da u blagajni imaju 140 milja plus kamate, oni u blagajnu imaju rupu od 140 milja plus što će u tu rupu još morati baciti i 70 posto prema agrokoru.

Koja je ovo perverzija, to je nevideno. I sokol Marić je sve to poitpisaoi pristao na to.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Agrokor-ih-je-povukao-u-provaliju-Sokol-Maric-Granolio-Awt-Unex-svi-u-predstecaju.-Tko-je-sljedeci

A tko ga je tjerao pozajmicu davati Agrokoru ? Jeste ga vi tjerali kolega ? Ne , pohlepa za monopolom ga je natjerala. Velikim poslom gdje će pregaziti konkurenciju na nepošten način. Zašto nepošten, pa zato jer svaki vid finacijskih aranžmana prema zakonima ove zemlje mogu vršiti isključivo autorizirane od HNBa finacijske institucije.
Naravno da se malo tko toga pridržava, a Porezna je iste po potrebi i nečijoj želji selektivno kažnjavala.
Pogledajte nesklad prihoda, dobiti i prosječne plaća toga Marića, čovjek je gradio sreću na tuđoj muci i priroda je poravnala ravntežu.
[/quote]

ne žalim ja marića, neće on ostati kruha gladan, mene brine činjenica da je takva svinjarija uopče mogla nastai i da u tih 186 dobavljača ima jako puno dobrih tvrtki i puno radnika koji ne zaslužuju propasti jer su se njihovi menadzeri malo zaigrali

Kako lijepo reče roglić – i meni su ponudili te mjenice. pa po tome ispada da sam ja nekome duzan, aa ne agrokor meni. rekao samo ne, hvala.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Turudić u Otvorenom kaže da se prve nepravomoćne presude u vezi Agrokora ako procesa uopće i bude mogu očekivati u najboljem slučaju tek za 10 godina a pravomoćno netko može biti osuđen u roku od otprilike 20 godina.

to ni meni nije jasno. koji k imas 20g vodit proces. I zbilja sta kaze taj nobilo o dorhu. zasto idu na tako veliku kolicinu. Ima tamo stvari iz revizije koje su sigurno najtvrdje i dokazive, skoncentriraj se na to, osudi ga i zavrsi postupak za godinu dana. Pa taman da ne odgovarao za sve. pa ne pricamo o ubojstvu.
Za takvu vrstu kriminala je dovoljna kazna i od nekoliko godina, sa gubitkom vlasnistva, okaljanim ugledom i npr 5g lepoglave.

ovako to stvarno gubi smisao. pa on nece ni zivit jos 20g. A onda ako ga i osude ce bit da zbog starosti vise nema smisla sluzit kaznu.

Ma i ta zenska iz dorha koju gledam juce (ljubicic) mi djeluje totalno bezveze i nekompetentno.
Na tren mi je sinulo kao da namjerno salju losiji kadar samo da izgube. Ne volim teorije zavjere al ovo do sad mi se cini sve bezveze i amaterski odradjeno.
[/quote]
Ta zenska iz Dorha (Ljubicic) ima oca koji je godinama svercao cigarete za politicare u HRV. Nesto kao i onaj crnogorac Djukanovic. Sve vase rasprave ovdje su smjesne jer sudstvo u HRV ne postoji a DORH radi 100% sto mu politika naredi. DORHu je glavni zadatak odrzavanje poslova vlasti bez sankcioniranja.
Druga stvar je jos sto u HRV nema covjeka koji moze korektno obaviti taj posao. Ako se netko i pojavi dobije cveger s porukom “ne talasaj”. Pitajte Hasanbegovica nek vam objasni “deep state”.

https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/crna-kronika/clanak/id/513022/raspisana-meunarodna-tjeralica-za-ivicom-todoricem

sada mu mogu staviti soli na rep a moglo je i drugačije

7.4.2017 tema:danas sam ponosan čovjek
predao državi opustošenu i opljačkanu firmu da porezni obveznici saniraju njegovu “režiju”
tako se je i jedan ivo premijer oprostio a ono što je sljedilo je za anale od stoljeća sedmog?
a ovo?
teško da neće biti nadmašenje svega do sada viđenog.
možda i griješim,nebi bilo….
u svakoj normalnoj državi bi mu za početak uzeli putovnicu dok se ne rasčiste neke stvari.
ipak su tu “nestale” opasne mlrd-e ako ne griješim
ili nam škola sa sanaderom nije bila dovoljna?
možda Petrov nešto poduzme po tom pitanju?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/bih-dobila-svoj-lex-agrokor-nakon-ovrhe-sberbanke-foto-20171019

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/ante-ramljak-pozdravio-donosenje-lex-agrokora-u-bih-20171020

Jurkotić nazvao ‘Todorića’: “Pitajte Pirušku koliku je plaću imala, oni su banda koja radi protiv mene”

http://www.seebiz.eu/gref-nastavit-cemo-konzultacije-kako-bismo-pronasli-prihvatljivije-rjesenje-za-agrokor/ar-164447/

U hrvatskim je medijima, naime, bilo preneseno da je rekao da “mjere koje je usvojila hrvatska Vlada vrlo ozbiljno ograničavaju prava vjerovnika”, no nije bilo poznato da je odmah u sljedećoj rečenici Gref dodao i ovo:
– I sad se vode konzultacije, u ovom slučaju pri susretu s predsjednicom Hrvatske, o tome kako možemo izmijeniti postojeću situaciju kako bi se pronašao prihvatljiviji oblik naših odnosa, koji bi možda još učinkovitije dosegao cilj koji i vlada RH i kreditori imaju pred sobom: to je produljenje rada kompanije, uspostavljanje njezine platežne sposobnosti i postupni povrat dugova.

Serija,
upravo sam htio napisati ovo što si stavio na forum, tako da mislim, da če se i Sberbank malo smiriti i da će napokon kada dobijemo rezultate izvješča i sve što piše Alix…. krenuti sa trgovanjem,….sa večim optimizmom za budučnost barem što se tiče perjanica,….biti če tu svašta, ja mislim, da ljudi čekaju u kolonima da bi pokupili Jamnicu, Ledo, Zvijezdu, Belje,….a isto tako trebamo sačekati da prođe nagodba, koja po meni bude sigurno uspješna sa visokom razinom optimizma jer sa druge strane šta im ostaje, samo da ide sve u p…..m……..lp

New Report

Close