Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Osim toga, preuzimanjem Mercatora nastala su im brojna dupliranja trgovina na bliskim lokacijama i jasno je će tu morati biti jačih rezova jer jedni drugima uzimaju kupce a rade pod istim brandom.

Oprosti, ali u kojoj ti drzavi zivis? Mercator u Hrvatskoj ne posluje otkad ih je Agrokor preuzeo… Svi bivsi Mercatorovi ducani su sada Konzumi ako nisi primjetio… Sa druge strane, prilicno sam siguran da u Sloveniji nema Konzuma, nego samo Mercatori… Dakle nitko nikome ne oduzima kupce…


Turudić u Otvorenom kaže da se prve nepravomoćne presude u vezi Agrokora ako procesa uopće i bude mogu očekivati u najboljem slučaju tek za 10 godina a pravomoćno netko može biti osuđen u roku od otprilike 20 godina.

to ni meni nije jasno. koji k imas 20g vodit proces. I zbilja sta kaze taj nobilo o dorhu. zasto idu na tako veliku kolicinu. Ima tamo stvari iz revizije koje su sigurno najtvrdje i dokazive, skoncentriraj se na to, osudi ga i zavrsi postupak za godinu dana. Pa taman da ne odgovarao za sve. pa ne pricamo o ubojstvu.
Za takvu vrstu kriminala je dovoljna kazna i od nekoliko godina, sa gubitkom vlasnistva, okaljanim ugledom i npr 5g lepoglave.

ovako to stvarno gubi smisao. pa on nece ni zivit jos 20g. A onda ako ga i osude ce bit da zbog starosti vise nema smisla sluzit kaznu.

Ma i ta zenska iz dorha koju gledam juce (ljubicic) mi djeluje totalno bezveze i nekompetentno.
Na tren mi je sinulo kao da namjerno salju losiji kadar samo da izgube. Ne volim teorije zavjere al ovo do sad mi se cini sve bezveze i amaterski odradjeno.

A i prosto je nevjerovatno da medved zaposli 50 uhljeba u svoje ministarstvo branitelja jer kaze da bez njih nemogu funkcionirati. Istovremeno Cvitan kumi i moli u saboru da nemaju maltene uredskog materijala, nemaju gdje stavit spise (po podovima). potkapacitirani su debelo. Evo i Zagrebacki sud nema gdje sa papirima. al to sve nema veze. i to za ustanovu koja bi trebala biti srce svakog drustva.
Ocito se ne zeli neke stvari popravit.

Tim djelatnicima dorha bi trebalo povecat place, status i bolje radne uvjete. Sta ce ta jadna ljubicic koja radi u dorhu protiv kreme hr odvjetnistva. pa da ista vrijedi bila bi privatnik a ne radila za placicu u drzavnoj sluzbi.

Inace kad je preuzimao vlast onda je antun zorislav petrovic branio cvitana da ga osobno pozna i ima vjere u njega. Ja sam mu kontrirao da je bio zamjenik bajica i da mi to nije bas neki epitet.
On je rekao:”nigdje u nijednom poslu nije isto biti voditelj ili zamjenik”..
Slazem se s tom tezom. Ali otkako je cvitan preuzeo, broj kaznenih progona se smanjio a i taj mali broj dozivljava prilican debakl (od bandica, mamica pa sad do ovog)..ne uljeva bas povjerenje.

Ono što sam napisao ranije. Svi su u vlasti toliko povezani da je nemoguće osuditi bilo koga jer su svi interesni prijatelji. Više čak ni ne rade predstavu nego su sve poslali kući.

THE END


pričalo se i o agrokoru, vidjet ćemo kakve će upute dobiti sada sberbank
https://www.vecernji.hr/vijesti/s-putinom-sam-razgovarala-o-agrokoru-pojasnila-sam-mu-hrvatske-stavove-1202083

Ovi nasi ” pokrovitelji ” Amerikanci su za Ruse kao djeca u djecijem vrticu u usporedbi sa lukavim odraslim ljudima. Uz udbu i sirinu u koju su Rusi u hrvatsko gospodarstvo i drustvo Ameri su se pogubili.

Status Quo: Roll Over Lay Down

“Jutarnjem je potvrđeno da je Vladimir Putin u jednom trenutku tijekom radnog ručka, na kojem je bio i glavni direktor Sberbanka Herman Gref, upitao direktora koliko iznosi dug Agrokora prema ruskim bankama i dobio odgovor da je riječ o 1,1 milijardi eura. “A koliko godišnje zarađuje Sberbank?”, pitao je Putin Grefa, koji mu je odgovorio da je riječ o 12 do 13 milijardi eura. Putin se na to nasmijao i rekao: “Koja škrtica, a problem mu je jedna milijarda”. Nakon toga se obratio hrvatskom i ruskom izaslanstvu: “Pa u čemu je problem, riješite to odmah”.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/detalji-s-predsjednicinog-radnog-rucka-u-rusiji-putin-se-izravno-obratio-direktoru-sberbanka-agrokor-nam-duguje-milijardu-pa-skrtico-rijesi-to/6665490/

Ignore: KressoM, delux

To boldano ne znači ništa.
Može značit da će sa tih milijardu dolara kontrirat amerikancima jer koliko vidim Kolinda možda počinje shvaćat da amerikanci nikad nikom ništa nisu donijeli dobrog, smanjenje američkog utjecaja sa 1 miljardom je za njih nikakva cijena. A opet možda se samo pravi važan jer i nakon toga Gref je izjavio da Hrvatska koči kreditore u naplati.

Lako bi oni da je samo problem ta jedna milijarda !

“Progovorio je o tome i glavni državni odvjetnik Cvitan, kako neslužbeno doznajemo, i to za svečanim ručkom gdje je otvoreno rekao da je ta priča u kriminalističkoj obradi, da se očekuje da će biti otvoren kazneni postupak.

On je iznio tri mogućnosti u kojima obrada ide, od kojih je jedna, čak ne najmalignija, ona koju sam već spominjala, a pretpostavlja se, odnosno sumnja se, ali to se sve skupa treba dokazati, da je riječ o klasičnom pranju novca, točnije da Sberbanka nije pozajmila Todoriću milijardu i sedamsto milijuna eura, nego je pozajmila puno više. Spekulira se s cifrom oko pet milijardi te da je na taj način novac koji nije bio čist ubacila u financijski sustav Republike Hrvatske putem Agrokora, da bi Todorić Sberbanci vratio 60 posto tog opranog novca, a milijaradu i petsto, odnosno milijardu i sedamsto, koliko se procjenjuje, trebalo je ostati njemu.

Kad je došlo stani-pani, on je ponudio svoje dionice u zamjenu za to što je, kako znamo, spriječio Lex Agrokor. To bi bila najcjelovitija informacija, prema neslužbenim informacijama koje smo dobili iz tima bliskog Predsjednici Republike. Dakle, priča oko Agrokora zasigurno je otvorena. ”

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/na-rucku-s-putinom-sto-su-kolinda-grabar-kitarovic-i-dinko-cvitan-rekli-ruskom-predsjedniku—493040.html

Pozdrav

svi smo mi Crobex

a ma?!?
http://100posto.hr/news/fanovi-mu-salju-poruke-podrske-vi-ste-moj-gazda-cuvajte-se-na-raspolaganju-smo-vam-ako-bilo-sto-trebate

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

“No, mjere koje je usvojila hrvatska vlada vrlo ozbiljno ograničavaju prava kreditora – i nas i svih drugih kreditora. I sad se vode konzultacije, u ovom slučaju s predsjednicom Hrvatske, o tome kako možemo izmijeniti postojeću situaciju da bi se pronašao prihvatljiviji oblik naših odnosa, koji bi možda još učinkovitije dosegao cilj koji i hrvatska vlada i kreditori imaju pred sobom, a to je produljenje rada kompanije, uspostavljanje njezine platežne sposobnosti i postupni povrat dugova”, rekao je Gref.

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

http://www.seebiz.eu/mobius-agrokor-je-dobra-ulagacka-prilika/ar-164436/

New Report

Close