Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@VAU

Tu je cijelo vrijeme bilo od Vlade rečeno da treba spriječiti da Agrokor propadne jer su u njemu i naše mirovine.

Hoćeš reći da je Vlada lagala i da mirovinski fondovi uopće nisu izloženi u Agrokoru i da je Agrokor mogao propasti prema zakonima tržišta.

A da li su FONDOVI ulagali u dobavljače Agrokora (na neviđeno jer su ovi isporučivali robu gratis) i banke koje su davale lovu Agrokoru i njegovim dobavljačima u NEOGRANIČENIM KOLIČINAMA?

A sto ti mene pitas te stvari?

Zna se da su bili izloženi, al nisu bili jako izloženi.

Možda da se za detalje i neodgovorena pitanja obratiš direktno vladi i mirovinskim fondovima?

Vjerujem da će oni odgovoriti na sva tvoja pitanja u kratkome roku.

A zasto mirovinci nisu prije onih famoznih sberbank upisa i jamstava preuzeli od agrokora neku od perjanica npr ledo ili jamnicu i prodali to nekome.
Samo mi nemojte reci da zbog zakona nisu mogli. Kako su mogli napisati lex agrokor tako se moglo i to.
To drustvo treba potjerati.

Status Quo: Roll Over Lay Down


A zasto mirovinci nisu prije onih famoznih sberbank upisa i jamstava preuzeli od agrokora neku od perjanica npr ledo ili jamnicu i prodali to nekome.
Samo mi nemojte reci da zbog zakona nisu mogli. Kako su mogli napisati lex agrokor tako se moglo i to.
To drustvo treba potjerati.

Pa podnesi prijedlog Vladi ili barem pokreni faceback revoluciju. Kladim se da će ti Pernar i njegovi ‘domaći’ pomoći i dati potporu. Možda ne bi bilo loše da se vežeš lancem oko rasvjetnog stupa u blizini nekog od naših mirovinaca. Čisto da osjetiš kako izgleda milicijska intervencija i prisilno odvajanje od (bes)predmetne stative.

Mislim da bi se uhljebici trebali vise brinuti. 🙂
Mene ovo vise zanima kao predmet proucavanja jer ne ovisim o tome 🙂
Npr ako imas veze sa mirovinskim fondovima ili si uhljebic koji radi s njima mislim da je za tebe pernar buducnost.
Mi neupitno propadamo. Jos samo struja i vode. Oko 20 godina ? A onda :).
Postoje struke u kojoma sto je stuacija gora njima bolje. 🙂 ako si uhljebic tvoja nije takva. Nekima cvjeta cvijece u njihovo preduzeće 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down

Kaže g. Pucar, da bi Podravka mogla voditi preuzimanje djelova ili kompanija Agrokora, a ja osobno mislim, da je na Prvom mijestu g. Vlahovič – Adris, to je g. Pucar zaboravio, a sigurno su tu i mirovnici koji neče dozvoliti da ide cijena dolje nego če je braniti,…..možda sam u krivu, vidjet čemo uskoro, a trženje na vanskoj burzi, pogledajte dečki, lp

[/quote]
Bisakovi kaže: “Pretvaranje potrazivanja u udjele u Agrokoru ,je po meni realno nepostojeca varijanta jer na nju,po meni,nitko od vjerovnika ne bi pristao!…”
[/quote]

Znači, ta opcija je, kako kažete “realno nepostojeća”. Meni izgleda logično da je to jedina moguća varijanta pretvaranja duga u vlasništvo. Objasnite mi na koju foru vjerovnik pravne osobe Agrokor može pretvoriti taj dug u vlasništvo pravne osobe nazovimo je “XYZ”? Naime, ako taj “XYZ” nema vjerovnika (osim u slučaju aktivacije jamstva koja je dao za dug Agrokora) onda mi tzv. “debt to equity” u “XYZ” nema logičan temelj (ponavljam, osim naravno u slučaju aktivacije jamstva, što mi opet nema smisla jer bi pretvorbom Agrokorova duga u kapital nestao dug, a time i jamstvo). Molim vas pojašnjenje jer vidim da ste upućeni.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

Ma sto ce morovinci braniti ? Zar ne vidite o kome se to radi ? To je drustvo neznalica i sirotinje kojoj je 1,5 do 2 milijarde kuna u nekoliko mjeseci nista. Pis of kejk.
Svakako treba ubrzati propadanje ove socijalisticko kleptokratskre tvorevine zvane Rvatska.
Svi ce oni docekati Pernara na ulici kako ravna interventnom policijom. Kao nedavno vidjeno u zemlji na Balkanu.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Svakako treba ubrzati propadanje ove socijalisticko kleptokratskre tvorevine zvane Rvatska.

🙂



Bisakovi kaže: "Pretvaranje potrazivanja u udjele u Agrokoru ,je po meni realno nepostojeca varijanta jer na nju,po meni,nitko od vjerovnika ne bi pristao!…"
[/quote]

Znači, ta opcija je, kako kažete "realno nepostojeća". Meni izgleda logično da je to jedina moguća varijanta pretvaranja duga u vlasništvo. Objasnite mi na koju foru vjerovnik pravne osobe Agrokor može pretvoriti taj dug u vlasništvo pravne osobe nazovimo je "XYZ"? Naime, ako taj "XYZ" nema vjerovnika (osim u slučaju aktivacije jamstva koja je dao za dug Agrokora) onda mi tzv. "debt to equity" u "XYZ" nema logičan temelj (ponavljam, osim naravno u slučaju aktivacije jamstva, što mi opet nema smisla jer bi pretvorbom Agrokorova duga u kapital nestao dug, a time i jamstvo). Molim vas pojašnjenje jer vidim da ste upućeni.
[/quote]
Evo ukratko ,zasto smatram da je ta opcija najmanje izgledna.
Kreditori su dali kredite-novac ,prije svega,jer su imali jamstva tvrki kceri za ista,dakle solidarna jamstva i-ili zaloge na cijelom drustvu i kod zaloga,zaloge na pojedinim djelovima imovine ili hipoteke.
Kada bi prihvatili udjele samo u Agrokoru i brisali jamstva,ostali bi bez velikog dijela imovine-vlasnistva na CJELOKUPNOM imovinom tvrtki-kceri,LEDA,JAMNICE,BELJA,ZVIJEZDE etc.
Dakle ,odrekli bi se solidarnih i drugih jamstava na osnovu kojih su i dali novce.Sumnjam da ce to itko,barem od vecih vjerovnika pristati.
Puno je,po meni izvjesnije(ako do nagodbe uopce dode) da se nagodbom utvde omjeri-postotci potrazivanja svih vjerovnika i da se onda na osnovu toga izvrse dokapitalizacije u SVIM tvrtkama -kcerima i solidarnim jamcima i u svakoj tvrtki da svaki vjerovnik dobije odredeni postotak dionica odnosno vlasnistva.Ne sumnjam da bi na izvanrednim skupstinama svako drustvo izglasalo takve dokapitalizacije.
To je ,po meni,vjerovatni modus po kojemu ce se pokusati spasiti firme od bankrota i nastaviti rad sa novim vlasnicima i bitno drugacijom vlasnickom strukturom.

Renči to sa mir. fondovima kod nas je sprdačina … visoke plaće onima koji su se ubacili u društva za upravljanje … malo insajderskog trgovanja po potrebi … za pokrivanje priče trpanje u obveznice RH (ziher je ziher) … a kad treba učiniti uslugu politici onda se pokrivaju ušima (Podravka i sl.) …. znači pojedinac umjesto da je uplatio u I. stup prisiljen je na ulaganje u II.stup (biraš između 4 podjednako loša ili dobra) u kojem se neki još dobro ogrebu i još daješ alibi za “tržišnu ekonomiju” …. to što su oni spržili neke pare nikog od njih ne briga jer se nastavlja i dalje po starom … red politike red tuđih para … ideje naše gorivo vaše


A zasto mirovinci nisu prije onih famoznih sberbank upisa i jamstava preuzeli od agrokora neku od perjanica npr ledo ili jamnicu i prodali to nekome.
Samo mi nemojte reci da zbog zakona nisu mogli. Kako su mogli napisati lex agrokor tako se moglo i to.
To drustvo treba potjerati.

Ideje naše benzin Vaš!

Ako Todoric ne laze i ima dokaze za ovo sto prica, pogotovo oko ovih prijetnji Dalićke i Ramljaka, majke mi ako ovo sve nije neki interes uskog kruga ljudi oko M. Dalic, A. Ramljaka, i Knighthead fonda…

P.s. Ante Ramljak, koji je prije toga radio u Krasu, jedino je Krasu platio sva dugovanja, dok je ostalima placeno samo 40%…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Ako Todoric ne laze i ima dokaze za ovo sto prica, pogotovo oko ovih prijetnji Dalićke i Ramljaka, majke mi ako ovo sve nije neki interes uskog kruga ljudi oko M. Dalic, A. Ramljaka, i Knighthead fonda…

P.s. Ante Ramljak, koji je prije toga radio u Krasu, jedino je Krasu platio sva dugovanja, dok je ostalima placeno samo 40%…

Mogao je Todorić plaćati fakture pa ne bi sve izgubio! Nego je reketario i kamatario dobavljače, banke, obveznicare i došao je do države.

Potpuno legitimno država mu je zatvorila vrata i rekla, “a sad Jacksone odjebi”! Trebalo je to davno učiniti.

Imao si prilike postaviti stvari na mjestu, zauzdati troškove i ekspanziju, no propustio si priliku i sad ćeš platiti.

Ja mislim da je Todorić vanserijski poduzetnik, ali isto tako mislim da ga treba izuti iz cipela i sve one koji su vjerovali u vječnost tog modela. Uključujući i špekulante koji su se uključili u terminalnoj fazi raspada Agrokora.

New Report

Close