Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

serija, pa agrokor je pao – pao je 10 travnja. sada je pitanje da li će otpis biti 50 ili 60 ili 70 posto.

Kakve veze Agrokor ima s turistima, tpng, vlen ili jdgt – to je kao da cijena šećera padne zato što su jabuke dobro rodile. Apsurd.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Agrokor je NULA.
Nema ničega.
Sve što ima je pod dugom, i još fali.

SeRija:
Umjesto da se nadate nekoj lovi iz Todexa bilo bi zapravo pravednije da sudjelujete u namirenju vjerovnika s još novca. Jer ste zapravo kao suvlasnik jednaki kao Todorić. I vi također ste taj koji duguje i kojem se otpisuje 50 ili 70% duga. Dobro ste prošli.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


serija, pa agrokor je pao – pao je 10 travnja. sada je pitanje da li će otpis biti 50 ili 60 ili 70 posto.

Kakve veze Agrokor ima s turistima, tpng, vlen ili jdgt – to je kao da cijena šećera padne zato što su jabuke dobro rodile. Apsurd.

Padom Agrokora padaju redom:

Adris, atgr, podr, medika, saponija, secerane a to je velik dio burzovnog kolaca + uzmite u obzir negativan sentiment koji ce za sobom u ponor povuci i dionice koje nemaju nikakve veze s Agrokorom.

@serija
naravno da ako uslijedi jači pad todex dionica, da će to potpuno urušiti ZSE i to iz bar 3 razloga:
1. dobar dio ulagača će kupovati todex dionice špekulativno u očekivanju odbijanca pa će radi toga prodavati druge dionice da dođu do keša
2. negativan sentiment zbog pada todex dionica potaknut će rasprodaju drugih dionica, prelazak u keš i potpuno napuštanje ulaganja na ZSE od dijela ulagača
3. potpuno će se urušiti povjerenje ulagača u dionice tvrtki izlistanih na ZSE i njihova FI jer ako se to dogodilo na dionicama LEDA, JMNC itd, koje su slovile kao perjanice, vrlo lako se može dogoditi i s bilo kojom drugom dionicom…evo zadnji primjer VDKT, u kratko vrijeme sa 400 na 16 kn

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Padom Agrokora padaju redom:

Adris, atgr, podr, medika, saponija, secerane a to je velik dio burzovnog kolaca + uzmite u obzir negativan sentiment koji ce za sobom u ponor povuci i dionice koje nemaju nikakve veze s Agrokorom.

Imate pravo n as voje mišljenje, ali ovo što pišete je totalna NEISTINA.

ADRIS ima preko 3 milijarde novca i obveznica, svih 900 milja oni mogu otpisati. Bolno, ali mogu
Atgr – apsolutna budalastina – imate njihove bilance i izjavu tedeschija da mogu podnijeti cjelkupan otpisa . a dobili su vec 40 posto kao i svi veliki
Podr – dobila je 40 psoto, a ostali otpis ce je gurnuti u guibitak. gubitak u jednoj gdoini nije isto sto i propast

saponiaj – j eizlozena oko 100 milja , dio su vec otplatili sami, 40 psoto će i oni dobiti ili su vec i dobili. citajte malo izvjesca prije nego sto pocnete pucati iz kubure

Vito – vira uopće nema medu vjerovnicima agrokora koj su poitpisali memorandum o mjenicama. razlog tome sto viro 80 psoto svoje proizbdonje prodaje u vrećama od 50 kg za ind potrosace. citajt emalo izvjesca

ipkk – sigurno imaju potrazivanja, ali i oni su dobili 40 posto

Mogu i ja napisati recimo – TRump napao Kima , spašavaj se tko moze. Ali lupetanje i laganje ne bi trebalo imati mjesta na ovom forumu.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Padom Agrokora padaju redom:

Adris, atgr, podr, medika, saponija, secerane a to je velik dio burzovnog kolaca + uzmite u obzir negativan sentiment koji ce za sobom u ponor povuci i dionice koje nemaju nikakve veze s Agrokorom.

Imate pravo n as voje mišljenje, ali ovo što pišete je totalna NEISTINA.

ADRIS ima preko 3 milijarde novca i obveznica, svih 900 milja oni mogu otpisati. Bolno, ali mogu
Atgr – apsolutna budalastina – imate njihove bilance i izjavu tedeschija da mogu podnijeti cjelkupan otpisa . a dobili su vec 40 posto kao i svi veliki
Podr – dobila je 40 psoto, a ostali otpis ce je gurnuti u guibitak. gubitak u jednoj gdoini nije isto sto i propast

saponiaj – j eizlozena oko 100 milja , dio su vec otplatili sami, 40 psoto će i oni dobiti ili su vec i dobili. citajte malo izvjesca prije nego sto pocnete pucati iz kubure

Vito – vira uopće nema medu vjerovnicima agrokora koj su poitpisali memorandum o mjenicama. razlog tome sto viro 80 psoto svoje proizbdonje prodaje u vrećama od 50 kg za ind potrosace. citajt emalo izvjesca

ipkk – sigurno imaju potrazivanja, ali i oni su dobili 40 posto

Mogu i ja napisati recimo – TRump napao Kima , spašavaj se tko moze. Ali lupetanje i laganje ne bi trebalo imati mjesta na ovom forumu.

Točno. I to pogotovo zato jer je netko evo nasjeo i opalio po bidu Viro i srokao ga 7%.
A bez ikakvog Božjeg razloga, kao što sami kažete.
Iznošenje mišljenja je jedna stvar, ali očigledno namjerno laganje je druga.
To je za krivične prijave.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

viro se nalazi na shjebanom trzsitu i ima problem suše i ima problem niskih cijena secera. kad to zbrojite, dobijete loš sentiment

Ali lupetati kako će atgr ili viro ili saponiaj propasti zbig agrokora je zlonamjerno baljezganje. nisam cak siguran da je to namjerno, mozda on tako i misli jer mnogi uopče ne misle, ali je totalna budalastina, to je kao da ja napisem – duro dakovic dobiuo posao u kuvajtu. svi znaju da je to u ovom trenutku laz, ali meni nitko ne brani da ja tako napisem. jedino zdrav razum i neka pristojnosto.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Svakome je njegov križ najteži.
Popušili ljudi pare na Todexu pa misle da se oko toga vrti cijeli svijet.
Ja recimo u tome ne vidim nikakav problem. Dapače ljut sam jer mi je THNK izgubila 40-50% na cijeni ne zbog svojih rezultata, jer takvi su bili i prije, sad su čak i bolji, nego baš zbog Todexa.
Čak ne ni zbog mjenica, to su izgleda zarolali nekako s bankama, nego baš zbog sentimenta za koji mi nije uopće jasno otkud dolazi i zašto se perpetuira.
Ti novci su izgubljeni i više ih nema. I nitko i ništa ih neće vratiti. Jer nitko pod sa zdravom pameti za dionicu Leda ne bi dao ni 10 kn dok se ne riješi nagodba. A oni koji bi možda mogli / htjeli (čitaj mirovonski fondovi) će se suočiti s mojom kaznenom prijavom ako vidim da moju penziju trpaju u nešto što ima službeni NAV jednak nuli. Nesumnjivo. PAZITE ŠTO RADITE.

Treba gubitak prekrižiti i krenuti dalje.
A ne ovdje imamo jadne ljude koji se spremaju utući još svojih novaca da smanje prosjek gubitka po dionici. A povećaju gubitak sam.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Padom Agrokora padaju redom:

Adris, atgr, podr, medika, saponija, secerane a to je velik dio burzovnog kolaca + uzmite u obzir negativan sentiment koji ce za sobom u ponor povuci i dionice koje nemaju nikakve veze s Agrokorom.

Imate pravo n as voje mišljenje, ali ovo što pišete je totalna NEISTINA.

ADRIS ima preko 3 milijarde novca i obveznica, svih 900 milja oni mogu otpisati. Bolno, ali mogu
Atgr – apsolutna budalastina – imate njihove bilance i izjavu tedeschija da mogu podnijeti cjelkupan otpisa . a dobili su vec 40 posto kao i svi veliki
Podr – dobila je 40 psoto, a ostali otpis ce je gurnuti u guibitak. gubitak u jednoj gdoini nije isto sto i propast

saponiaj – j eizlozena oko 100 milja , dio su vec otplatili sami, 40 psoto će i oni dobiti ili su vec i dobili. citajte malo izvjesca prije nego sto pocnete pucati iz kubure

Vito – vira uopće nema medu vjerovnicima agrokora koj su poitpisali memorandum o mjenicama. razlog tome sto viro 80 psoto svoje proizbdonje prodaje u vrećama od 50 kg za ind potrosace. citajt emalo izvjesca

ipkk – sigurno imaju potrazivanja, ali i oni su dobili 40 posto

Mogu i ja napisati recimo – TRump napao Kima , spašavaj se tko moze. Ali lupetanje i laganje ne bi trebalo imati mjesta na ovom forumu.

@investimire

Imali smo mi i izvještaje Todorićevih firmi. Zašto mislite da ATGR ima dobre izvještaje.

Sjećam se na temi best buy napisao da su izvještaji za Ledo također frizirani.

Onda mi je isto bilo rečeno da govorim g.luposti jer Agrokor nije na ZSE pa ne mora davati izvještaje kao Belje, Vupik, Ledo itd.

Meni je odmah logično bilo da su i ti izvještaji krivotvoreni jer ga je radila ista revizorska kuća.

A ti revizori su tek kriminal.

Imali smo mi i izvještaje Todorićevih firmi. Zašto mislite da ATGR ima dobre izvještaje.

Zato što tedeschi nije ivica kao sto vi hasenffer niste ja. jedan tedeschi ili roglić ili slični ozbiljni ljudi su ozbiljni ljudi, ,nisu ivca.

Sjećam se na temi best buy napisao da su izvještaji za Ledo također frizirani.

Izvjestaji leda nisu bili frizirani. Da su bili frizirani, onda bi ledo sad au ramljakovim izvjescima poslaovao s gubitkom. A ledo posluje s lijepom dobiti. Nisu oni nista frizirali, samo su sav novac iz leda isisali u agrokor i ledo opteetili jamstvima koje su zaboravili iskazati u bilanci

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@ Serija

Sve je počelo s Diokijem. Tu su se radile stvari koje mi nisu tada bili potpuno jasne.

Sada prema Agrokoru vidim da postoji modus operandi izvlačenja novaca iz firmi na ZSE, njihovo uništavanje i na kraju krađa svih uključujući i male dioničare.

Naime Ježić je također dobio od HypoBanke ogromne kredite koje isto kao Todorić nije mislio vraćati.

Također je za kredite zadužio Diokijeve nekretnine u Zagrebu, Dinu na Krku i još različita zemljišta na Krku.

Kod njega se kao i kod Todorića javljaju firme u inozemstvu npr. u Švicarskoj koje su očito fiktivno poslovale s Diokijem i na taj je način izvlačio novce iz firme.

Zbog čega su mu toliko novca davali Hypo banka, Karlovačka banka i manji dio RBA zanimljivo je pitanje.

Očito da je nekretnine koje je založio je založio nekoliko puta.
I ovdje se nije jamčilo vlastitom imovinom, već sve kredite koje je dobio na račun izgradnje DINE dobio je tako što se Dioki d.d. zadužio.

Todorić nije plaćao poreze, koncesije, dobavljače na vrijeme….

Dioki i DINA nisu plaćali poreze kao ni struju i plin HEP-u i INI.

MODUS OPERANDI.

Kada se za DIOKI nije našlo tko će odgovarati za tu krađu…………………….i spasiti tvornicu koja je bila najveći izvoznik.

Ne očekujem drugačiji kraj ni na Agrokoru.

Vjerovnici uvijek mogu i sjesti firmama na računu.
Zbog čega se ne bi odmah naplatili s bar dio love?

Nisu našli ništa bitnog i onda su se ulovili nečeg što se subjektivno procjenjuje. PwC kaže 100, a netko prije je rekao 200. I jedan i drugi su u pravu. Valutacija brendova nije egzaktna … no uz tržišne udjele koje je ima Jamnica/Jana/S.kiseljak i Ledo/Frikom te lojalnost tim brendovima lako je moguće postaviti visoku vrijednost goodwilla. Upravo su najveće svjetske kompanije na njima lomile zube. Ni Coca-Cola ni Nestle ni Unilever nisu uspjeli u periodu od preko 25 godina dominirati na tržištima voda i sladoleda.


"Revizori PwC-a ustvrdili su da su se najveće manipulacije i lažiranja radili prilikom procjene vrijednosti pojedinih robnih marki iz Agrokorova koncerna, njihova goodwilla, kao i vrijednost know-how tehnologija."

Iskreno, mislio sam da imaju nešto konkretnije…

Ideje naše benzin Vaš!

New Report

Close