Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da ledo ne vrijedi hedge fondovi nebi ulazili u njega. Previse je love jakih igraca da bi to propalo. Ovo je sada teska psihologija i stvar je koliko netko moze podnijeti sve ove vijesti.

Propast neće to je sigurno i to je stvarno odlična firma samo pitanje je koliko će vrijediti dionica .
Nema na to sad nekog odgovora nego treba čekati, još će tu proći svakakvih vijesti.
Čovjek iz leda mi veli da rade vrhunski ali da njima lova nije mogla bit ni pola sata na računu – sve je pobrao agrokor.


Ne bi rekao ni da će biti 30 ni 100 kuna ali s obzirom na količinu koju imam ako budu 30 kupit ću si jedne ljepe cipele :))

Jel bilo negdje pitanje u svim tim intervjuima kako će proći mali dioničari ili to još nije odlučeno?


Pa receno je da ce dionicar “Gazda” ostati vjerovatno bez icega jer su obaveze vece od kapitala,a kako je “Gazda” dionicar “kapitalac”,logicno proizilazi da ce i dionicari “malci” ostati “presvuceni”,zar ne?
“Nada umire zadnja”.Ista “spika” kao na temi VALIDUS,KSST,DIOKI!


Da ledo ne vrijedi hedge fondovi nebi ulazili u njega. Previse je love jakih igraca da bi to propalo. Ovo je sada teska psihologija i stvar je koliko netko moze podnijeti sve ove vijesti.

Moze biti dobro za hedge fondove ili “lesinarske” fondove jer oni kupuju obveznice za 5-30% vrednosti i onda (kao sada)ulazu svoje novce po metodi “roll-up-a” i imaju prednost u namirenju.I oni riskiraju,dakako,ali gdje su oni tu “trava ne raste”.Oni namiruju samo sebe i ne mare za druge.Dionicari su tu zadnji.Znate sto ostane za druge kada lesinar “preuzme plijen”?Nista!
Zelim vam puno srece,ali s “ovima ce ici tesko”.Daleko su bolje klasicne banke.


Ne bi rekao ni da će biti 30 ni 100 kuna ali s obzirom na količinu koju imam ako budu 30 kupit ću si jedne ljepe cipele :))

Jel bilo negdje pitanje u svim tim intervjuima kako će proći mali dioničari ili to još nije odlučeno?


evo moje viđenje još iz 2015, do sada se sve uglavnom odvijalo po njemu, kako će biti dalje, ne znam, ne bih volio da mali dioničari ostanu bez ičega jer će to dotući ovu već samu po sebi sje.anu burzu;


koliko analiza oko izvještaja, a sve izgleda kao da mu ga je radio neki čarobnjak iz Oza, pa Toda je "čarolijama" i postao najbogatiji u Hrvatskoj, kada vas on provoza kroz svoj "kružni tok", nekoliko krugova, možete samo povraćati i imati glavobolje, on sve radi na principu proizvodnje sira po Buco recepturi, njemu vrhnje i sir, ostalima sirutka, dobra je za kosti, jer sadrži puno minerala, zato on brine o malim ulagačima, da budu jaki i izdržljivi, do konačnog sloma

evo mali osvrt iz 2014

Moller 30.1.2014 15:23
Dugotrajni korisnikVeliki krug prijatelja 57%
serislav
AGROKOR: 69.72%
HFP = RH: 24.05%
—————-
TOTAL: 91.77%

Ostalo su neki skrbnički i sl.

Predovoljno za delist, jednom kad se gazda dogovori s državom gladnom novca.
A i za squeeze out se s ostalima lako riješi. Daš koju lipu više i to je to.
a istiskivanje
upravo ova formula bi se mogla primjeniti kod Belja, država je već najavila prodaju svojih udjela u svim tvrtkama, kako je Ivica uvijek bio dobar kupac državnih udjela, ne sumnjam da bi ga ovdje odbili i prodali mu ovih 24,05 dudijevih(ne više HFP) %-taka, već na 75 % stječe uvjete za delistiranje, što će vjerojatno i najaviti da se mali poplaše, a nakon toga mu nije problem ni 95 % za istiskivanje uz prosječnu poštenu( znamo da Ivica sve plaća pošteno)
3 mj.cijenu, a vidimo kakva će otprilike biti, dok još sastavi GFI kroz vlastiti “kružni tok” ima da se krstimo i lijevom i desnom, eto njemu cijele Baranje za lov i ribolov i primanje visokih EU bankara, preko kojih i uz čiju pomoć se sve odvija, sjetimo se samo Vupika, za koji je velikodušno ponudio, mislim oko 30 kn, a znamo koliko je platio, inače da nije tako, Belje u ovim kriznim vremenima može dati odličan rezultat u proizvodnji hrane, ali šteta što je Ivica još uvijek gladan
PRIJAVI CITIRAJ ODGOVORI


Pa receno je da ce dionicar "Gazda" ostati vjerovatno bez icega jer su obaveze vece od kapitala,a kako je "Gazda" dionicar "kapitalac",logicno proizilazi da ce i dionicari "malci" ostati "presvuceni",zar ne?
"Nada umire zadnja".Ista "spika" kao na temi VALIDUS,KSST,DIOKI!

“Smatramo da je Agrokor fantastična kompanija koje će najviše vrijednosti zadržati ako se održe na okupu njene ključne sastavnice.”

Kaze covjek koji je uplatio 100 mil eura i spreman je na jos …Koliko vi kolega bisakovi imate ili ste spremni ulozit u spas Agrokora.

Mozete nam sapnut..evo necemo nikom rec..zasto vam je toliko stalo do propasti Agrokora i poveznih tvrtki ?!?

Wagner: Agrokor najviše vrijedi ako su ključne sastavnice na okupu, ostajemo najmanje tri godine

Pozdrav

svi smo mi Crobex

cijela hanfa todorić i svi njegovi manageri, hnb svi bivsi premijeri i ministri gospodarstva, sabor i uprava OMF-ova bi trebali odgovarati pred zakonom za 100 milijardi jamstava a da nitko nije znao. gdje mi je bila pamet ulagati u bilo sto u ovakvoj zemlji. bar da ima pravde pa da nesposobni i lopovi budu kaznjeni. sramota.



Pa receno je da ce dionicar "Gazda" ostati vjerovatno bez icega jer su obaveze vece od kapitala,a kako je "Gazda" dionicar "kapitalac",logicno proizilazi da ce i dionicari "malci" ostati "presvuceni",zar ne?
"Nada umire zadnja".Ista "spika" kao na temi VALIDUS,KSST,DIOKI!

"Smatramo da je Agrokor fantastična kompanija koje će najviše vrijednosti zadržati ako se održe na okupu njene ključne sastavnice."

Kaze covjek koji je uplatio 100 mil eura i spreman je na jos …Koliko vi kolega bisakovi imate ili ste spremni ulozit u spas Agrokora.

Mozete nam sapnut..evo necemo nikom rec..zasto vam je toliko stalo do propasti Agrokora i poveznih tvrtki ?!?

Wagner: Agrokor najviše vrijedi ako su ključne sastavnice na okupu, ostajemo najmanje tri godine

Pozdrav
[/quote]

Da, Agrokor ostaje tu gdje je, znaju oni itekako u što ulažu svoj novac.

“osigurali smo financiranje u vrijednosti od 400 milijuna eura s konačnim rokom dospijeća za više od tri godine”

Oni mogu čekati više od 3 godine…, ako ovo nije vijest broj 1, onda ne znam što je.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Oni ulozili lovu u obveznice, pa jos uzeli pravo prvenstva i sad hvale agrokor. Neka uzmu dionice agrokora, leda, belja pa da onda vidim hvale.



“Smatramo da je Agrokor fantastična kompanija koje će najviše vrijednosti zadržati ako se održe na okupu njene ključne sastavnice.”

Da, Agrokor ostaje tu gdje je, znaju oni itekako u što ulažu svoj novac.

“osigurali smo financiranje u vrijednosti od 400 milijuna eura s konačnim rokom dospijeća za više od tri godine”

Oni mogu čekati više od 3 godine…, ako ovo nije vijest broj 1, onda ne znam što je.
[/quote]

znaju oni itekako dobro u što ulažu svoj novac…

“Smatraju da je Agrokor fantastična kompanija koje će najviše vrijednosti zadržati ako se održe na okupu njene ključne sastavnice.”

pa naravno da smatraju, da drukaju a i što će drugo reći kada im je kolateral na bezvrijedne PIK obveznice, dionica “Agrokora” a rollupom su već dobro zaradili pošto su obveznice kupovali i ispod 30% nominale…ako agrokor nekim čudom opstane 10% nominale obveznice će im onda biti hebeni bonus

dakle, u interesu im je da privremena uprava i instrumenti kao da “rollup” potraju što dulje jer u nekom stečaju, psnu ili bankrotu pravne instrumente osiguranja piotraživanja praktički uopće nemaju, kao niti rusi…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kakvih sad 100 milijardi? Da se nije tu nesto vise puta brojalo?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close