Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mediji su potpuno netočno prenijeli informacije da je kreit od 450 m eura uzet od lešinarskog fonda kako ga nazivaju.
Dakle uzeto je samo 100m eura a za ostatak ostavljeno je da do 23 i 30 ovog mjeseca mogu sudjelovati i drugi tj sberbanka.

Ruse je prevario biši gazda a ne Ramljak ili vlada RH ali da bi trebali ići ipak malo više na ruku rusima se slažem ali da ne ponavljam jer sam to već više puta napisao.

Dug nije nastao zbog plaća zaposlenika već zbog megalomanskog širenja i kredita po kamatama za koje bi j momentalno zabranio rad Zabi u RH.
Također u konzumu je enorman broj nepotrebnih direktora sa vrlo velikim plaćama, enorman broj autobila a o novcu se vodila briga gore nego u Hac-u ili hž-u tako da kad se sve to posloži kako treba ja vjerujem u dobar rezultat.


Agrokor dobio 100 mil EUR ril up kredita i još je u ponudi cca 400 mil EUR.Koliki postotni udio starih
obveza dobiva prioritet u naplati.
Jamstva se smanju za te stare obveze,automatikom.Kamata i nije velika pa se Agrokor poćeo kreditirati jeftinije,jamstva se smanju i to bi trebala biti korist za dioničare.Puše vjerovnici koji ne sudjeluju
u rol up kreditu.Nadam se da će i Sperbanka uzeti svoj dio kolača.
Situacija se pozitivno raspliče,sa aspekta nas malih dioničara.
O medu i mlijeku je prerano govoriti.

http://www.jutarnji.hr/biznis/karijere/najteze-razdoblje-za-agrokor-blizi-se-kraju-martina-dalic-poslala-vaznu-poruku-dobavljacima/6226131/

Ignore: KressoM, delux

do sada sam bio uvjeren da će agrokor nestati, ali kako se stvari razvijaju, više me ne bi čudilo niti da agrokor opstane, jasno s novom vlasničkom strukturom u koju bi ušle banke, dobavljači i fondovi pa da se kroz sljedeće 2-3 godine polako rješavaju svojih udjela u korist nekog velikog igrača iz branše kakvi su se već javljali s interesom za agrokor i/ili pojedine kompanije

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....



Mediji su potpuno netočno prenijeli informacije da je kreit od 450 m eura uzet od lešinarskog fonda kako ga nazivaju.
Dakle uzeto je samo 100m eura a za ostatak ostavljeno je da do 23 i 30 ovog mjeseca mogu sudjelovati i drugi tj sberbanka.

Ruse je prevario biši gazda a ne Ramljak ili vlada RH ali da bi trebali ići ipak malo više na ruku rusima se slažem ali da ne ponavljam jer sam to već više puta napisao.

Dug nije nastao zbog plaća zaposlenika već zbog megalomanskog širenja i kredita po kamatama za koje bi j momentalno zabranio rad Zabi u RH.
Također u konzumu je enorman broj nepotrebnih direktora sa vrlo velikim plaćama, enorman broj autobila a o novcu se vodila briga gore nego u Hac-u ili hž-u tako da kad se sve to posloži kako treba ja vjerujem u dobar rezultat.


Agrokor dobio 100 mil EUR ril up kredita i još je u ponudi cca 400 mil EUR.Koliki postotni udio starih
obveza dobiva prioritet u naplati.
Jamstva se smanju za te stare obveze,automatikom.Kamata i nije velika pa se Agrokor poćeo kreditirati jeftinije,jamstva se smanju i to bi trebala biti korist za dioničare.Puše vjerovnici koji ne sudjeluju
u rol up kreditu.Nadam se da će i Sperbanka uzeti svoj dio kolača.
Situacija se pozitivno raspliče,sa aspekta nas malih dioničara.
O medu i mlijeku je prerano govoriti.

[/quote]
Jamstva se ne smanjuju vec povecavaju kao i dugovi!!!80 PLUS oko 400 (kako predvidaju)mIL. eura!
Ovo nije reprogramiranje dugova,vec novi dugovi sa NOVIM DODATNIM JAMSTVIMA!

U svakom intervju-u sam i ja primjetio da se prica o restrukturiranju agrokora, u sad zadnjem kaze ramljak da su ledo i jamnica odlicne firme i brendovi i da se nece prodavat bar ne pi ovim cijenama


do sada sam bio uvjeren da će agrokor nestati, ali kako se stvari razvijaju, više me ne bi čudilo niti da agrokor opstane, jasno s novom vlasničkom strukturom u koju bi ušle banke, dobavljači i fondovi pa da se kroz sljedeće 2-3 godine polako rješavaju svojih udjela u korist nekog velikog igrača iz branše kakvi su se već javljali s interesom za agrokor i/ili pojedine kompanije

Nije za usporedbu, ali pogledajte PEVEC….
Visoko profitabilna tvrtka koja se podigla iz pepela…. danas nemaju kune duga a šire se i zarađuju ozbiljan novac…..

Koliko god svi mi skupa bili ogorčeni na AGROKOR – TODORIĆA zato što nam je prouzrokovao minuse i da spomenem krim. privatizaciju bilo bi mi drago da opstane..

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Danas svi poistovjecuju spasavaje Agrokora..kupnju u Konzumu sa spasavanjem obitelji Todoric..i dok se ne razvlasti , na tako nesto imaju potpuno pravo..

Todoricu se mora oduzet vlasnistvo..mora se promjenit vlasnicka struktura Agrokora..tada ce se okrenut i sentiment…i tek onda rijec “vjerodostojno” mozda i dobije smisao…

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Danas svi poistovjecuju spasavaje Agrokora..kupnju u Konzumu sa spasavanjem obitelji Todoric..i dok se ne razvlasti , na tako nesto imaju potpuno pravo..

Todoricu se mora oduzet vlasnistvo..mora se promjenit vlasnicka struktura Agrokora..tada ce se okrenut i sentiment…i tek onda rijec "vjerodostojno" mozda i dobije smisao…

Pozdrav


Todorić je založio 95% Agrokora za PIK obveznice koje dospijevaju slijedeće godine i osataje mu ispod 5% vlasništva.A onda slijedi dokapitalizacija na način da vjerovnici pretvaraju svoja potraživanja u vlasničke udjele.Kakva su očekivanja vidi se po cijeni PIK obveznica koje se trže po 2,5 centa za dolar.Dakle,gosp.Todorić nije više stvarni vlasnik,a to vjerovatno neće ni biti ,osim možda u tom minimumu od 5% smanjenim na manje.Neće mu ostati ni 1%,,a ako Agrokor ode u stečaj neću mu ostati ništa.

1 obveznica blokirana na stuttgart boerse

https://www.vecernji.hr/premium/prevarila-me-obitelj-todoric-to-je-bio-cisti-organizirani-kriminal-1175983
I nakon svega ovoga ne čujem baš da je netko dospio u istražni. Ozbiljne optužbe!

“To su bili Agrokorovi menadžeri, najbliži suradnici Ivice Todorića, njegov sin Ivan, koji je vodio tu ekipu, i Tomislav Lucić. Smatram da oni, zajedno s dijelom državnih institucija, čine jednu dobro organiziranu kriminalnu skupinu kojom bi se pravosuđe zasigurno trebalo ozbiljno pozabaviti. Došli su k meni s detaljnom krvnom slikom mog poslovanja, s podacima koje nitko nije mogao znati ako nema izravan uvid u porezni i bankarski sustav. Odgovorno tvrdim da se to dogodilo i ostalim dobavljačima.”

Nije da mu ne vjerujem ali taj lik je u sličnom rangu kao i ti koji su mu došli uzet pare.

Međutim to više nema veze sa agrokorom.
Bitnije je da se koncern očisti od masu todorićevih ljudi za koje su izmišljani poslovi i odjeli čisto da budu direktori i imaju 20000 kuna i da se krene radit punom snagom.

Todorić je prošlost i gubitak vremena.

A ne ne, nije to dovoljno.
Restrukturiranje je obavezno, tu nema zbora, to je ekonomsko-procesna nuznost. Nuznost, ali ne i dovoljnost.
Obitelj mora odgovarati. Ne znam tocno koja sve nedjela su ovdje u igri, ali Orepic je lijepo rekao o cemu je rijec.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close