Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


zanimljivo kako sada mogu dobiti takve kamate, a prije su ih banke derale i cijedile do zadnje kapi krvi!?!
da su od početka imali ovakve kamate, vjerojatno do ove krize ne bi niti došlo!

Potpuno pogrešno. Takvi ljudi kakav je vlasnik bio doveli bi do krize jer ne radi se o kamatama već o velikohrvatskoj pohlepnoj priči sa srpskim predznakom

hahahaha

A ovo je posljedica takve priče…tko zadnji magarac…

https://www.vecernji.hr/vijesti/moze-li-gore-lani-rodena-36372-djeteta-a-umrle-52034-osobe-i-iselilo-ih-se-53529-1145522

Dobre vjesti
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/promet-u-konzumu-pao-je-10-8-posto-20170609


DORH će zasigurno morati uskoro nekoga iz ove afere i pozvati na odgovornost, odnosno uhititi i u istražni. Čeka se novo izvješće revizora i čim se ono objelodani i obznane se rupe kroz koje je izvlačen novac istog momenta će netko letiti u bajbuk. U to uopće ne sumnjam, jedino je pitanje koliko "mulaca" iz tog lanca sreće će biti privedeno.

Nekako mi se čini da se od mjerodavnih u ovom slučaju vrlo malo govori o kaznenoj odgovornosti Todorića i drugih članova uprave iako su nanijeli ogromne štete trećim osobama, a sve je to lijepo definirano kao kaznena djela iz čl. 246., 247. i 248 Kaznenog zakona RH. Mislim da je to u slučaju PEVEC išlo puno brže.
Živi bili pa vidjeli što će se dogoditi.

Naše “institucije” nemaju kapaciteta za takvo što, pa evo primjer onog kokošara sa dnevnicama – koliko su dugo raspetljavali muljaže na razini dječijeg vrtića.
Svaki veći slučaj im je srušio bilo koji bolji odvjetnik.
Zato kao što je kolega napisao se vjerovatno čeka izvješće da uopće vjerovatno dobiju ideju od kuda krenuti.
Isto tako tu je pitanje i polititke i utjecaja jer nije ovaj bezveze zapioslio valjda sve sinove, žene i nečake od masu političara.
Samo da napomenem u konzumu već jako dugo traju svakodnevna odpuštanja radnika ali još nijedan od direktora tj todorićevih ljudi nije dobio otkaz.



DORH će zasigurno morati uskoro nekoga iz ove afere i pozvati na odgovornost, odnosno uhititi i u istražni. Čeka se novo izvješće revizora i čim se ono objelodani i obznane se rupe kroz koje je izvlačen novac istog momenta će netko letiti u bajbuk. U to uopće ne sumnjam, jedino je pitanje koliko "mulaca" iz tog lanca sreće će biti privedeno.

Nekako mi se čini da se od mjerodavnih u ovom slučaju vrlo malo govori o kaznenoj odgovornosti Todorića i drugih članova uprave iako su nanijeli ogromne štete trećim osobama, a sve je to lijepo definirano kao kaznena djela iz čl. 246., 247. i 248 Kaznenog zakona RH. Mislim da je to u slučaju PEVEC išlo puno brže.
Živi bili pa vidjeli što će se dogoditi.
[/quote]
A,kakve koristi mogu imati postojeci dionicari od potencijalne kaznene odgovornosti Todorica i “drugih clanova uprave”? Jos nema ni novih revizorskih izvjesca pa je rano uopce govoriti o kaznenoj odgovornosti(ako je bude).

Evo tko nije gledao:
http://hr.n1info.com/a212083/Vijesti/Ramljak-za-N1-Otpustat-cemo-u-Konzumu-ali-i-dizati-place.html

Ovo su ljudi kojima se Hrvatska i svijet moraju diviti:

https://m.youtube.com/watch?v=hqtLT-djODU

Oni koji su nam drzavu doveli u blokadu neka se srame. Izdajice naseg naroda i dalje gnjusno uzivaju sva prava. Kupovali su vrećama naseg novca sve drustvene razine koje ih sada cuvaju kako im ne bi dirali….

Ne znam da li zaposlenici Konzuma, pogotovo zaposlenici u dućanima Konzuma, mogu imati manje plaće od ovih koje imaju danas. Mislim da je to čak jedna od stavki zbog kojih mi moramo napraviti dobre analize jer naši zaposlenici nažalost u plaćama nisu konkurentni sa zaposlenicima drugih trgovačkih lanaca u kojima su plaće puno veće i volio bih ako bismo pronašli prostora u poslovanju Konzuma da se i te plaće podignu, a ne smanje.

“Ne znam je li zaposlenici Konzuma, pogotovo zaposlenici u dućanima Konzuma, mogu imati manje plaće od ovih koje imaju danas. Mislim da je to čak jedna od stavki zbog kojih mi moramo napraviti dobre analize jer naši zaposlenici nažalost u plaćama nisu konkurentni sa zaposlenicima drugih trgovačkih lanaca u kojima su plaće puno veće…”

I nakon ove Ramljakove izjave netko vjeruje u pozitivan ishod. Zaista smiješno! Znači zaposlenicima se godinama isplaćuje najmanja moguća plaća, a i pored toga oni gomilaju gubitke. Pa zamislite kada bi ti zaposlenici imali plaće kao u drugim trgovačkim centrima koliki bio onda dug bio. Ovaj Ramljak kao da je sa Marsa pao.
Druga stvar se tiče Rusa koje su prevarili iako su im upravo ti Rusi davali kredite sa najmanjom kamatom od 4,5 % dok su ih Evropske i Američke banke derale sa kamatom od 9%. Nevjerovatan bezobrazluk i zaista mislim da im Rusi takvu bahatost neće oprostiti a platit će građani kao što je i sam Ramljak to izjavio:

“Mislim da je postupak toliko kompliciran i težak i kad pogledate malo i primjere i međunarodne slučajeve i države u kojima su se događale ovakve stvari, uvijek je iza ovakvih procesa i postupaka ostajao jako velik broj tužbi. Vi jednostavno ne možete sve zadovoljiti, uvijek će biti onih nezadovoljnih. I ti nezadovoljni će onda, i na ovakav način putem sudova, pokušati naplatiti neka svoja potraživanja. Hoće li u tome uspjeti ili ne, i to je sad odgovor – tužba ne znači, bar je ja ne bih prejudicirao, automatski i presudu.”

Mediji su potpuno netočno prenijeli informacije da je kreit od 450 m eura uzet od lešinarskog fonda kako ga nazivaju.
Dakle uzeto je samo 100m eura a za ostatak ostavljeno je da do 23 i 30 ovog mjeseca mogu sudjelovati i drugi tj sberbanka.

Ruse je prevario biši gazda a ne Ramljak ili vlada RH ali da bi trebali ići ipak malo više na ruku rusima se slažem ali da ne ponavljam jer sam to već više puta napisao.

Dug nije nastao zbog plaća zaposlenika već zbog megalomanskog širenja i kredita po kamatama za koje bi j momentalno zabranio rad Zabi u RH.
Također u konzumu je enorman broj nepotrebnih direktora sa vrlo velikim plaćama, enorman broj autobila a o novcu se vodila briga gore nego u Hac-u ili hž-u tako da kad se sve to posloži kako treba ja vjerujem u dobar rezultat.

Pozdrav svim Todorićima ma gdje bili!!!

http://www.novilist.hr/Kultura/Ostalo/Igor-Mandic-Nema-nade-za-Hrvatsku-drzava-je-u-raspadanju

Kao što se pogrešno presavijene i zgažene novine više nikako ne mogu ispraviti, jer onaj pogrešan rub kod pogrešno presavijenih novina nemoguće je ispraviti, tako se i pogrešno presavijena država više ne da ispraviti. Nikako se ne da ispraviti ono što je zacrtano devedesetih

15 mjeseci je jasno kupovanje vremena. Da sve kompanije koje su bile ovisne o Agrokoru nadu drugacije modele poslovanja. Velika vecina ce ih i uspjeti to napraviti. Naravno da ce biti zrtava ida ce neke kompanije tipa Ledo/JMNC godinama otplacivati krovni dug

Al kako sada stoji, najgore se izbjeglo…sve ostalo ce trziste prebroditi

New Report

Close