Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@bisakovi

Kamata 4%, ugovor trajanja je 15 mjeseci i to je jedino bitno bili to rusi, bugari, lavovi ili lešinari.

Meni je žao što to nisu bili rusi zbog dobrih odnosa sa njima jer je to najbitnije za budućnost, nažalost mi šaljemo jedicu Hv-a u poljsku što je po meni katastrofa i provociranje rusa.
Da li to sad ima veze što amerikanci daju lovu pa mi radimo neke protuusluge neću ulazit.

Samo jos da nadu tko ce im raditi.
Vidim na netu traze mesara i ispod bar 20 gradova u hr.
I tako sva zanimanja
Samo taj podatak govori da su sanse za oporavak ravne nuli.

Nevezano za trenutni tijek rasprave, ali cijelo vrijeme se barata izjavama da je agrokorov dug veći od imovine iako to nigdje nema službeno. Po zadnjem izvještaju iz 2015 imovina je bila za oko 3-4 milijarde veća od dugova (i to knjigovodstvena).


http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/agrokor-osigurao-novi-kredit-privremeno-vjerovnicko-vijece-odobrilo-ramljaku-sklapanje-aranzmana-teskog-480-milijuna-eura/6208496/

Kolega Pongy nadam se da će nešto i Vas dopast


Daj Boze, vidjeli ste koliko se bore dobavljaci za svoj polozaj a posebno gospoda Vidakovic, ali nije to da se samo bore da naplate stare dugove nego svi od tih “Spasimo Hrvatsku” i dalje isporucuju robu bez pitanja… sad bi netko mogao pitati, a i sam se ponekad pitam tko je tu lud?[/i]

Ova racunica bi bilo nesto idealno, ali mislim neostvarivo, pa nek se i ovih 80 milijuna uzme…

“Ramljak je objasnio gdje će ići novac od novog kredita.

– Od 480 milijuna eura oko 150 milijuna eura dobavljačima za stari dug. Oko 160 milijuna eura trba nam da bi popunili zalihe i i spremili se za sezonu, a 80 milijuna eura će ostati na izdvojenom računu, pa ćemo poslije vidjeti hoće li nam trebati ili ne. Ako ne bude trebao, mi ćemo taj novac vratiti. Ne znam još koliko će nam novca trebati da bi obrtni kapital prebacili na pozitivnu stranu – rekao je izvanredni povjerenih osvrnuvši se i na Sberbank, čiji je predstavnik odbio dati suglasnost za novi kredit.”

Možda nas sve Ramljak i pozitivno iznenadi. Pola milijarde Eura je novac koji mu dosta pozicija otvara. Novi počeci, novi način nabave i prodaje, nadasve transparentno i kvalitetno, bar kakav dojam je ostavio. Ljudi iz financijskih krugova imaju dosta lijepo mišljenje o njemu .
Ukoliko se bavimo činjenicama, a one kažu da resursa u smislu plansmana rabe i usluga ima najviše u zemlji, a gdje su iste vrlo kvalitetno i u cijelosti posložene, možda i uspije.
Naravno da konkurencija se nada nauspijehu, ali kao što vidimo, Bogovi ( banke ), misle drugačije, ipak štite svoja ulaganja od propasti .
Na kraju krajeva i Pevec je slično prošao, a sada mu je dinonica precjenjena u rangu Adrisa,AD Plas…, odnosno Valamara.
Probajte na problem Agrokora gledati kroz oči Bogova pa čete imati jasniju sliku .
Ukoliko Agrokor uspije, to znači i opstanak Leda, Jamnice, Belja, VUPIKa…., OPG-ova….., sve biseri naše zemlje.
Nadam se i da će Bogovi uči u vlasničku strukturu Agrokora, a time i balkanizmu vrata zatvoriti .

Samo nova zaduzenja i placanje starih dugova dobavljacima,mislim da nece pomoci.
Koliko ce ovo trajati?
Vidjet cemo,ali nisam optimist.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/otkrivamo-kreditirali-agrokor-iako-nisu-imali-dozvolu-za-rad-kako-je-poslovala-firma-todoriceva-poslovnog-partnera-grgica/6204351/

Sad sam vidio, kamata 3,8%,pa to je odlično, prije su se zaduživali po 10%,to će povećati profitabilnost i EBITDA,mislim da ne bi ni zapali u ove probleme da su imali takvu kamatu i prije. Neka se stabilizira, ojača, restrukturira i tada će se puno više dobiti novaca za tvrtke unutar koncerna,a po meni bi bilo najbolje nakon stabilizacije prodati Merkator, u Srbiji Frikom,Dijamant i ono što nije pod jamstvima i time riješiti glavninu kredite i time bi Agrokor bio umjereno zadužena tvrtka koja bi mogla refinancirati visoke kamate za niske,a ostao bi u Hrvatskim rukama.

da, kta je stvarno ok, samo što je rok dosta kratak, 12 mj. s mogučnošću produljenja još 2 god.

nadam se da će sada uslijediti restrukturiranje i prodaja non core imovine koje je agrokor prepun i možda se fakat izvuku…ako postignu stabilitet i počnu iz poslovanja vračati dugove, onda niti jamstva neće biti problem…naravno, sve je ovo još daleko i pod pretpostavkom da nema skrivenih kostura po hladnjačama ali i to ćemo uskoro saznati

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Sad sam vidio, kamata 3,8%,pa to je odlično, prije su se zaduživali po 10%,to će povećati profitabilnost i EBITDA,mislim da ne bi ni zapali u ove probleme da su imali takvu kamatu i prije. Neka se stabilizira, ojača, restrukturira i tada će se puno više dobiti novaca za tvrtke unutar koncerna,a po meni bi bilo najbolje nakon stabilizacije prodati Merkator, u Srbiji Frikom,Dijamant i ono što nije pod jamstvima i time riješiti glavninu kredite i time bi Agrokor bio umjereno zadužena tvrtka koja bi mogla refinancirati visoke kamate za niske,a ostao bi u Hrvatskim rukama.

zanimljivo kako sada mogu dobiti takve kamate, a prije su ih banke derale i cijedile do zadnje kapi krvi!?!
da su od početka imali ovakve kamate, vjerojatno do ove krize ne bi niti došlo!

Ignore: KressoM, delux



Sad sam vidio, kamata 3,8%,pa to je odlično, prije su se zaduživali po 10%,to će povećati profitabilnost i EBITDA,mislim da ne bi ni zapali u ove probleme da su imali takvu kamatu i prije. Neka se stabilizira, ojača, restrukturira i tada će se puno više dobiti novaca za tvrtke unutar koncerna,a po meni bi bilo najbolje nakon stabilizacije prodati Merkator, u Srbiji Frikom,Dijamant i ono što nije pod jamstvima i time riješiti glavninu kredite i time bi Agrokor bio umjereno zadužena tvrtka koja bi mogla refinancirati visoke kamate za niske,a ostao bi u Hrvatskim rukama.

zanimljivo kako sada mogu dobiti takve kamate, a prije su ih banke derale i cijedile do zadnje kapi krvi!?!
da su od početka imali ovakve kamate, vjerojatno do ove krize ne bi niti došlo!
[/quote]
nekoliko godina objašnjavam model poslovanja sustava, Ivica je (ka i malo vitra) odigrao svoju rolu, okrupnio je, zauzeo određeno tržište, sada će to preuzeti pravi vlasnici/bankari, a on će malo pretrpjeti uvreda, prijetnji, ali mislim da mu se ništa ozbiljno neće dogoditi (tipa suđenje/kazna) jer će ipak biti pod određenom zaštitom političko/bankarskom, jer je u stvari u cijeloj ovoj 25-ogodišnjoj igri bio samo obični pijun, koji bez glavnih “figura” i nema neku posebnu vrijednost, osim što je uvijek isturen u prvim redovima i spreman za malu korist poslužiti “kraljevima” za osvajanje protivničkog dijela “table”, osobno mi on djeluje malo i priglupo za vođenje takvog koncerna,, poslušajte ga samo od 4.15min. kako djeluje jadno i priglupo, kao neki seljačić koji se odjednom našao u pogrešnom vlaku https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjDma2447DUAhUIaRQKHbibAy0QtwIIMjAF&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D7qsZyCgpajE&usg=AFQjCNGfeaP0elsxVH893nbw-LBxn39rtQ

New Report

Close