Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Umjesto Todorića, Grgić većinski vlasnik Agrolagune

Samo muljaže, ništa tu nije bilo legalno.
Ništa od zemlje i ajde bok i još inspekcija u eurohertz i da vidiš kako će se sakrit u mišiju rupu.

Da, bas ti znaš sto je i kako je bilo…

Evo Vam jedna prije spavanja;)
http://www.seebiz.eu/igrokaz-agrokor-todoricev-kontrolirani-krizni-scenarij/ar-152545/

Treba što prije utvrđenje tražbina, vjerovničko vijeće i rasprodaja.
Jer dok se rasprodaja ne odradi postoji mogućnost da se ovaj javi i kaže: gle, pa to je sve moje, vi samo upravljate. I da opet cijeloj državi sjedne za vrat. A ima mnogih kojima bi takav scenario odgovarao. Vratiti se u doba neodgovornosti, ni brige ni pameti, super… I zato prodaja što prije, Todorići na nulu i gotovo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Todoriću nula znači i tebi nula!

Sumnjam da je kolega mislio na cijenu dionica, vjerovatno na količinu dionica ili mogućnost upravljanja i odlučivanja.

Ovaj Agrokor pidsjeca na gustera. Kada mu odrzes glavu on se i dalje batrga. Ili mu nisu odrezali glavu ?

Status Quo: Roll Over Lay Down


Todoriću nula znači i tebi nula!

Ja nemam Todexa. Ratosiljao se pravodobno. I zato je moj interes sto skorije rastamburanje ovog bez obzira na modalitet.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

“Zajmodavci trenutno rade na planu koji će biti predstavljen bankama, širem krugu kreditora, kao i vlasnicima euroobveznica. Dug bi trebao biti restrukturiran, naknade za servisiranje duga snižene, a kompanija bi trebala početi poslovati u punom opsegu”, kazao je u razgovoru za Reuters prvi zamjenik izvršnog direktora VTB banke Jurij Solovjev.

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/mocna-ruska-banka-ima-plan-za-agrokor-rusi-ozbiljno-razmisljaju-da-dug-zamjene-za-vlasnicki-udio-to-je-otvoreno-pitanje/6193836/

Načelno to svakako treba podržati jer očito je da ni Agrokor, a ni ovisna društva ne mogu ovako nastaviti funkcionirati. Uz političku krizu, nesnalaženje, neiskustvo i razno-razne igrice na relaciji Vlada, povjerenik, bivša uprava to tako vise ne može. I nema šanse da Agrokor ovako izdrži, 3, a kamoli 12+3 mjeseca koliko je Lex Agrokorom predvidjeno.

Dobro rečeno. Nadodao bi da je u pitanju veliko neznanje i nepoznavanje operativnog poslovanja (pa im cure novci na sve strane). Vlada proziva za iracionalno ponašanje (megalomaniju) prethodnu upravu, ali i nova uprava ne povlači racionalne poteze (operativno restrukturiranje je trebalo početi od prvog dana) i već je izgubila kredibilitet na financijskom tržištu.


Načelno to svakako treba podržati jer očito je da ni Agrokor, a ni ovisna društva ne mogu ovako nastaviti funkcionirati. Uz političku krizu, nesnalaženje, neiskustvo i razno-razne igrice na relaciji Vlada, povjerenik, bivša uprava to tako vise ne može. I nema šanse da Agrokor ovako izdrži, 3, a kamoli 12+3 mjeseca koliko je Lex Agrokorom predvidjeno.

Ideje naše benzin Vaš!

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/privremeno-vjerovnicko-vijece-o-novom-kreditu-agrokora-ante-ramljak-trazi-suglasnost-za-zaduzivanje-od-oko-400-milijuna-eura/6205756/

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close