Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“ST PETERSBURG, Russia, June 5 (Reuters) – Russian bank VTB will propose changing the shareholding structure of indebted Croatian food producer and retailer Agrokor under a debt restructuring plan being prepared by creditors, a VTB executive told Reuters…

“Lenders are currently working on a plan which would be put to banks, a wider number of lenders, Eurobond holders. The debt should be restructured, commissions for servicing it lowered and the company should start full operation,” Yuri Soloviev, VTB first deputy chief executive, told Reuters in an interview conducted on Friday.

Soloviev did not say when the plan would be put to other lenders or how the shareholder structure may change under the restructuring
proposal. Creditors have until Friday to submit claims and proposals, after which the restructuring plan will be worked out.”

Vaš link …


"ST PETERSBURG, Russia, June 5 (Reuters) – Russian bank VTB will propose changing the shareholding structure of indebted Croatian food producer and retailer Agrokor under a debt restructuring plan being prepared by creditors, a VTB executive told Reuters…

"Lenders are currently working on a plan which would be put to banks, a wider number of lenders, Eurobond holders. The debt should be restructured, commissions for servicing it lowered and the company should start full operation," Yuri Soloviev, VTB first deputy chief executive, told Reuters in an interview conducted on Friday.

Soloviev did not say when the plan would be put to other lenders or how the shareholder structure may change under the restructuring
proposal. Creditors have until Friday to submit claims and proposals, after which the restructuring plan will be worked out."

Vaš link …

Baš me zanima ruski plan. Bilo bi fer da mu ostave jednu dionicu Vupika.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ovo sa Konzumom je jako lose.Uprava nije promjenjena,a Todoric ostaje "glavni"u Nadzornom odboru!
Sada je prinudna uprava " blokirana" jer se Todoric ocito ne misli "povuci",a s njim na celu,mislim da restrukturiranje nema sanse,a tesko ili nemoguce ce biti dobiti i novi kredit!
Ako se ne povuce "ovo mirise na stecaj"!

I kaj sad?
Aj sad neki drugi crnjak. http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/ivica-todoric-podnio-sam-ostavku-u-no-konzuma-nisam-mogao-pretpostaviti-da-ramljakova-uprava-nije-u-stanju-provoditi-svoje-odluke/6188381/



Ovo sa Konzumom je jako lose.Uprava nije promjenjena,a Todoric ostaje "glavni"u Nadzornom odboru!
Sada je prinudna uprava " blokirana" jer se Todoric ocito ne misli "povuci",a s njim na celu,mislim da restrukturiranje nema sanse,a tesko ili nemoguce ce biti dobiti i novi kredit!
Ako se ne povuce "ovo mirise na stecaj"!

I kaj sad?
Aj sad neki drugi crnjak. http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/ivica-todoric-podnio-sam-ostavku-u-no-konzuma-nisam-mogao-pretpostaviti-da-ramljakova-uprava-nije-u-stanju-provoditi-svoje-odluke/6188381/

[/quote]
“Kaj sad”?A sto vi mislite?Da su ovakve “nespretnosti i nesinhroniziranost” u redu i da pomazu?

Nije nesihroniziranost, pa ne radi on to dobrovoljno.
Pitanje je ko je kome zaprijetio nakon ovog danas i sa čime i stvar se odmah riješila.

Vjerovatno i on ima svoje adute ko zna o kome sve ne iz svih starnaka pa se još uvijek ne ide na represivni aparat i mokre novine.

“bisakovi” potpuno ste u pravu,ipak sam raazočaran da vi kao pravnik niste naglasili da i mali dioničari imaju način da brane svoje interere i da ne moraju sver izgubiti
prinudna uprava na ćelu sa gosp.Ramljakom je dobila opomenu,Agram pokazao zube..Bravo!!
točno kažete :nisu se sinhronizirali ni sa Rusima,ali ni sa malim dioničarima
u svim društvima gdje Ramljakj nema 75% glasova,statutarne promjene se ne mogu provoditi.dakle
-u Ledu gdje Agrokor ima ispod 50% jasno je da nema restruktiranja uz eventualne denominacije i
dokapitalizacije bez zelenog svjetla malih dioničara…. ili stećaj koji nikome ne odgovara,da li će dokapitalizacija mirovinaca od 8.000
biti pretvorena u potrpuno promašenu investiciju
-u Zvijezdi država može anulirati interese malih dioničara jer oni sa svojih cca 16,xx % vlasništva
skupša sa Agrokovorom imaju dostartnioh 75% za provođenje statutartnih promjena..da li će država
poništiti svoju imovinu i usput izdati i odstale male dioničare
-u Vupiku ne mogu do 75%,mali dioničari mogu zaustaviti statutarne promjene,ali s obzirom da eventualnom promjenom većinskog vlasnika država treba dati i koncesiju,ovdje proces preuzimanja
može biti blokiran i od države i od malih dioničara….ili stečaj koji nikome ne odgovara
-u JMNC država ima veliki utjecaj s obzirom na koncesaiju koju treba dobiti eventualni novi vlasnik.a kako i tu država ima 5,xx % vlasništva,da li će braneći svoju imovinu braniti usput i imovinu malih dioničara
_BELJE .Agrokor je isto ispod 75%,isto novi vlasnik mora dobiti koncesiju za korištenje zemljišta.pritisak na prinudnu upravu je moguć i moraju se sinhronizirati sa malim dioničarima,dakle
mali dioničari postaju partner koji će tražiti način da sačuva svoju movinu

Agram je pokazao zube ,put nade,put pritiska,put obrane interesa…samo pregovori,a dobri pregovoraći bi nam mogli sačuvati imovinu,a možda je i povisiti,naravno u odnosu na zadnje cijene
dionica TODEXA,nama malim dioničarima koji smo unutra a i povečati broj kamikaza koji će kupnju po ovim cijenama smatrati kao dobrom prilikom

Preporuka:svaku dionicu iz Todexa analizirati pojedinačno!!!!

@Lopina
Uz duzno stovanje,moram primjetiti da preuvelicavate prava malih dionicara.
1)U sadasnjem tijeku postupka dionicari(LEX.Agrokor) nemaju gotovo nikakva prava,
2)U stecaju su “zadnji koji mogu nesto dobiti),
3)Aktiviranjem jamstava ostaju bez icega!
4)Ni do sada Agrokor nije u svim firmama-kcerima imao preko 50% pa mu to uopce nije smetalo
pri donosenju strateskih odluka i preuzimanje velikih jamstava,a vjerovatno nece ni ubuduce(mirovinci),a
osim toga stecaj bi bio jedina preostala opcija ako bi se protivilo dokapitalizacijama
Po meni, sadasnji dionicari nemaju bas puno izbora,osim dokapitalizacija i razvodnjavanje kapitala ili stecaj!

Bisakovi, pogledaj malo sto Kerum porucuje Opari….

Agram je dionice Agrolagune steko prije aktivacije Lex Agrokora i sa punim pravom ima pravo odlucivati o istoj ako cemo po pravu,Zakon o privatnom vlasnistvu se nemoze primjenjivati retrogradno i to tako da istom ide na stetu

Mislim da bi jedna dubinska inspekcija u eurohertzu stvari dovela u red.
Pa eurohertz i jadransko su prepuni muljaža, država mora pokazat da sada nema igre više.
A to što je on stekao prije nema veze jer je bivši vlasnik svjesno sklapao štetne ugovore i svjesno išao upropaštavat firmu.
Tu više ne bi smjelo biti igre – samo ruska ili kineska demokracija.

Agram ja silne novce potrosio kupnjom prije Lexa
Tko je drugima branio da kupuju dok se trgovalo.
I sad netko osuduje Roglica i njega koji se legitimno bore za svoje vlasnistvo svim sredtvima.
Pa nije to nekadasnji Sour pa da radimo preraspodjele ovisno o potrebama

Agram je posudio novce Agrokoru i osigurao se udjelima. To su njihovi udjeli i logično je da štite svoj interes i kapital.

Pogotovo je to jasno za Agrolagunu obzirom da na njoj nisu jamstva i da oni tamo kontroliraju vise od 50% dionica. Ja Ramljaku ne bih dao NO niti postavljanje uprave. Ako Agram ima taj vlasnički udjel onda to vise nije Agrokorova firma i jedino sto koncern može dobiti od nje jesu novci za prodaju preostalog udjela u vlasništvu Agrokora.

New Report

Close