Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Recimo
https://www.vecernji.hr/biznis/u-rusiju-hranu-mogu-izvoziti-samo-sardina-i-podravka-1149153


Najavljivano odobravanje drugog i posljednjeg kredita Agrokoru ostaje na čekanju[/url]

U zakonu stoji da se nagodba smatra prihvaćenom "ako je za nju glasovala većina svih vjerovnika i ako je u svakoj skupini zbroj tražbina vjerovnika koji su glasovali za nagodbu veći od zbroja tražbina vjerovnika koji su glasovali protiv prihvaćanja nagodbe"

Rusi od Agrokora potražuju oko 1,5 milijardi eura i mogu blokirati nagodbu koju na kraju predlaže izvanredni upravitelj a u tom slučaju Vlada ne može uspješno završiti svoju misiju i slijedi stečaj koncerna.

veselo…

Je, e to je sigurno razlog, kao da ovim zakon išta znači, promjene ga oni 5 puta ako treba. Njima samo izmužena lova znači, a ovo je još jedno blefiranje i navlakuša za Ruse, kao imaju kontrolu pa dajte lovu, ali nemaju ništa, ćorak.


Dani prolaze a od kredita ni k. Ako idući tjedan ništa ne dogovore mogu se spustiti "roletne", a po svemu sudeći da se čeka samo zavrešetak lokalnih izbora i onda slijedi gorka istina.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/ekonomski-analiticar-novotny-stvara-se-rupa-bez-dna–ako-se-to-nastavi-agrokor-ide-u-stecaj/974588.aspx

Novotnyju su vlastite firme otišle u stečaj, on i Fižulić su u zadnje vrijeme glavni komentatori što i kako s Agrokorom a sami nisu znali što sa svojim firmama.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Slažem se s tobom da se i ovi dežurni komentatori nisu pokazali, ali nekako mi se čini ni da ova ekipa koja se spominje u medijima nije ništa bolja. Čak i da imaju znanje i iskustvo tko je od njih spreman sprovesti racionalizaciju i dovesti efikasnost na neku prihvatljivu razinu? Teškog posla su se uhvatili.



Dani prolaze a od kredita ni k. Ako idući tjedan ništa ne dogovore mogu se spustiti "roletne", a po svemu sudeći da se čeka samo zavrešetak lokalnih izbora i onda slijedi gorka istina.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/ekonomski-analiticar-novotny-stvara-se-rupa-bez-dna–ako-se-to-nastavi-agrokor-ide-u-stecaj/974588.aspx

Novotnyju su vlastite firme otišle u stečaj, on i Fižulić su u zadnje vrijeme glavni komentatori što i kako s Agrokorom a sami nisu znali što sa svojim firmama.
[/quote]

Ideje naše benzin Vaš!



Dani prolaze a od kredita ni k. Ako idući tjedan ništa ne dogovore mogu se spustiti "roletne", a po svemu sudeći da se čeka samo zavrešetak lokalnih izbora i onda slijedi gorka istina.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/ekonomski-analiticar-novotny-stvara-se-rupa-bez-dna–ako-se-to-nastavi-agrokor-ide-u-stecaj/974588.aspx

Novotnyju su vlastite firme otišle u stečaj, on i Fižulić su u zadnje vrijeme glavni komentatori što i kako s Agrokorom a sami nisu znali što sa svojim firmama.
[/quote]
Upravo zato što su im vlastite firme otišle u stečaj su kompetentni da govore o stečaju jer su iz vlastitog iskustva osjetili što znači poslovati u RH i kako sve to tu funkcionira. Iskustvo iz prve ruke stečeno na vlastitim leđima i leđima onih kojima su ostali dužni, ali je iskustvo.

Čini mi se da je Todorić spreman dati sve osim Konzuma, piše na svim portalima da je jutros bilo žestoko na GS Konzuma…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ramljak: “No, mislim da curi manje nego što to mislimo, ovim ćemo kreditom zatrpati rupe”. Što je sa njim? Rupe se ne krpaju kreditom. Sve će nas zatrpati ovaj nesposobni tip!

Ideje naše benzin Vaš!


Čini mi se da je Todorić spreman dati sve osim Konzuma, piše na svim portalima da je jutros bilo žestoko na GS Konzuma…

hehe…pa naravno da todorić nije spreman dati niti odreći se NIČEGA!

predmetni zakon, kao i mnogi prije njega, je tako napravljen da mu, uz zadržavanje vlasnička prava, omogući taktički uzmak radi kupovine vremena u kojemu će “država” :

-u prvoj fazi, osigurati pravne pretpostavke

-u drugoj fazi, svojim utjecajem osigurati likvidnost i solventnost za nastavak rada prezaduženog koncerna

-u trečoj fazi, kroz “vjerovničko vijeće” provesti “resrtukturiranje” i otpis velikog dijela potraživanja vjerovnika

te, kao što primjećujemo, nakon početnog šoka i opasnosti od bankrota, država je svojim utjecajem stabilizirala poslovanje koje gazda sve to komotno prati iz svoje avlije te kada procijeni da je opasnost od nekontroliranog urušavanja “sistemski” važnog koncerna prošla,

– u četvrtoj fazi, zahvaliti se svim “dionicima” postupka na besplatnom i korektno obavljenom poslu te, pod prijetnjom tužbe, ukazati na svoja Ustavom zajamčena prava vlasništva

-u eventualnoj petoj fazi, suspenzijom zakona, logički slijed bi bila i xxx milijardi terška tužba za naknadu štete …

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ovo sa Konzumom je jako lose.Uprava nije promjenjena,a Todoric ostaje “glavni”u Nadzornom odboru!
Sada je prinudna uprava ” blokirana” jer se Todoric ocito ne misli “povuci”,a s njim na celu,mislim da restrukturiranje nema sanse,a tesko ili nemoguce ce biti dobiti i novi kredit!
Ako se ne povuce “ovo mirise na stecaj”!

Neka bude stečaj. Nema veze. Zapravo je potpuno nebitno kako će se sve rasplesti. Bitno je samo da se rasplete što prije. Ili će se ipak ići na neko restrukturiranje, operativno, jer vlasničko je neminovnost u ovom ili onom scenariju, ili neka ie stečaj, gdje će opet doćiu do istog, samo brže.
A Todorić? E taj će se nauživati straha, i neka će, baš se veselim tome. Rus je jasno rekao da s njim ima osobni problem. Jer ga je prevario. A prevarivši njega prevario si Putina. Pokazao mu krive papire. Hehe.
Prvo ide proces restrukturiranja ili stečaj, da se svi naplate koliko mogu, ostalo u otpis. A onda sređivanje osobnih računa. 100% sam siguran u to. Rusi nisu najveća sila na svijetu, mnogo toga im visi na raznim stranama, financijski, geopolitički, i zato si ne mogu priuštiti luksuz da ne pošalju jasnu poruku.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

DORH će zasigurno morati uskoro nekoga iz ove afere i pozvati na odgovornost, odnosno uhititi i u istražni. Čeka se novo izvješće revizora i čim se ono objelodani i obznane se rupe kroz koje je izvlačen novac istog momenta će netko letiti u bajbuk. U to uopće ne sumnjam, jedino je pitanje koliko “mulaca” iz tog lanca sreće će biti privedeno.

Zahebe Putina za milijardu i kusur ojrića i pravi se grbav. Kakav majstor, kakav totalni autizam. Pa ni Dustin Hoffman iz Rain man-a se ne bi posramio.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close