Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U Agrokorovim “perjanicama” je ostalo mnogo zarobljenog kapitala. Jedino ne znam koliko će se otuda uopće moći izvući ako se ikad i odblokira trgovanje. Sumnjam iskreno da će tamo biti nekih većih para za postojeće dioničare koje će moći spasiti. Vrlo mnogo iskusnih forumaša je tamo zarobljeno jer nitko od njih nije ni sanjao da je tamo takav nered. Naletili na Todo minu! Nažalost zato nam pati cijela burza, do zraka ne mogu doći niti tvrtke koje nemaju baš nikakve veze sa prehrambenim sektorom i Agrokorom. Izgorio kapital i nema se više što obrtati. Trebat će najmanje 3 – 5 godina za neko oživljavanje ulaganja, dok stare rane ne zarastu.



https://www.vecernji.hr/vijesti/novi-kredit-bit-ce-zadnji-ostalo-ce-agrokor-pokrivati-sam-iz-poslovanja-1173299

Neće biti lagan put, ali svima u lancu AGROKOR… interes je da se postigne dogovor i da kompanije opstanu….. a da će generirati dobit to je nedvojbeno…

I sad će doći na vidjelo koliko je gazda muzao BELJE< VUPIK…………………………………
[/quote]
O kakvoj vi dobiti sanjate?
Za slijedecih 100 godina ne mogu otplatiti dugove!




https://www.vecernji.hr/vijesti/novi-kredit-bit-ce-zadnji-ostalo-ce-agrokor-pokrivati-sam-iz-poslovanja-1173299

I TO JE NAJBITNIJE
dakle nema nakon ovog novih zaduzenja
ide se na rezanje

[/quote]

da, ako doista bude tako, nazire se svjetlo na kraju tunela jer bi se sustav mogao sam financirati i održavati pa čak nije isključeno niti da agrokor opstane, tj. da dobije nove vlasnike koji bi ga sanirali i potom svoje udjele prodali nekom trećem …puno je tu opcija, ali sad to već izgleda dosta bolje nego prije mjesec dana
[/quote]
Sad izgleda puno gore nego prije mjesec dana!
Ne razumijem od kuda “likovi” poput vas crpe optimizam?

Samo je pitanje koliko dugo će izdržati na policama LIDL-a.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/nakon-pada-konzuma-krasevi-proizvodi-ulaze-u-lidl/973770.aspx

Znam da nije direktno stvar za ovaj topic, ali ako ovo nije dokaz da je i noga u guzicu korak naprijed onda ne znam što jest.

Ideje naše benzin Vaš!


U Agrokorovim "perjanicama" je ostalo mnogo zarobljenog kapitala. Jedino ne znam koliko će se otuda uopće moći izvući ako se ikad i odblokira trgovanje. Sumnjam iskreno da će tamo biti nekih većih para za postojeće dioničare koje će moći spasiti. Vrlo mnogo iskusnih forumaša je tamo zarobljeno jer nitko od njih nije ni sanjao da je tamo takav nered. Naletili na Todo minu! Nažalost zato nam pati cijela burza, do zraka ne mogu doći niti tvrtke koje nemaju baš nikakve veze sa prehrambenim sektorom i Agrokorom. Izgorio kapital i nema se više što obrtati. Trebat će najmanje 3 – 5 godina za neko oživljavanje ulaganja, dok stare rane ne zarastu.

Navedi mi molim te bar dvije tvrtke koje nemaju bas nikakve veze s Agrokorom!





https://www.vecernji.hr/vijesti/novi-kredit-bit-ce-zadnji-ostalo-ce-agrokor-pokrivati-sam-iz-poslovanja-1173299

I TO JE NAJBITNIJE
dakle nema nakon ovog novih zaduzenja
ide se na rezanje

[/quote]

da, ako doista bude tako, nazire se svjetlo na kraju tunela jer bi se sustav mogao sam financirati i održavati pa čak nije isključeno niti da agrokor opstane, tj. da dobije nove vlasnike koji bi ga sanirali i potom svoje udjele prodali nekom trećem …puno je tu opcija, ali sad to već izgleda dosta bolje nego prije mjesec dana
[/quote]
Sad izgleda puno gore nego prije mjesec dana!
Ne razumijem od kuda "likovi" poput vas crpe optimizam?
[/quote]
Ne razumijem od kud toliki pesimizam

@Chico
Nije pesimizam vec gole cinjenice i brojke!
Agrokor i tvrtke kceri ne mogu poslovati niti sada kada je uveden moratorijum za dugove i obveze.
Stovise,zaduzuju se novim velikim kreditima(od place do place).Prvi 80MIL EURA,a sada govore o novom 250-450 MIL.EUR.Novi krediti za koje su opet jamci LEDO,JAMNICA,etc???
Istovremeno se govori o padu prometa u Konzumu od vise od 20%!!!Ta i prije,kada je promet bio 100% nisu mogli biti likvidni i placati obaveze,zar ne?
Neovisni ekonomisti u medijima baratuju cifrom od 1 milijarde EUR,potrebnog kapitala!
Naravno da ce Ramljak obecati sve bankama samo da dobije kredite,jer je ocito da ih ne moze dobiti “normalnim putem”,ali ako dode do sporova,pitanje kako ce sudovi reagirati.
Vidite da je KONZUM BIH u velikim problemima takoder,dakle kriza se prelila i tamo!
Od restrukturiranja za sada nema nista,a Ramljak je postavljen od politike i za sada se vise ponasa kao politicar nego krizni manager!
Sada i negativan utjecaj na BDP.Ne vidim nista optimisticno dok se ne pocne restrukturiranje,a to za sada “nije na vidiku”!

Restrukturiranje, prvo vlasničko, a onda nekako usput i operativno, je neminovnost.
Zato jer je to tako. Rezultanta svih sila. Ne tvrdim da će rezultat biti sjajan, da će se nakon toga poslovati odlično, da će se većina vjerovnika većinom naplatiti, vjerovatno neće, ali restrukturiranje kao pojam, da, dogodit će se sigurno.
Utvrđuju se obveze i onda se može sazvati vijeće da se vidi kako dalje.
I to je to. Čemu sad neke velike pisanije tipa bit će ovo ili bit će ono?
Nitko ne zna što će i kako točno biti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



@Chico

Nije pesimizam vec gole cinjenice i brojke!
Agrokor i tvrtke kceri ne mogu poslovati niti sada kada je uveden moratorijum za dugove i obveze.
Stovise,zaduzuju se novim velikim kreditima(od place do place).Prvi 80MIL EURA,a sada govore o novom 250-450 MIL.EUR.Novi krediti za koje su opet jamci LEDO,JAMNICA,etc???
Istovremeno se govori o padu prometa u Konzumu od vise od 20%!!!Ta i prije,kada je promet bio 100% nisu mogli biti likvidni i placati obaveze,zar ne?
Neovisni ekonomisti u medijima baratuju cifrom od 1 milijarde EUR,potrebnog kapitala!
Naravno da ce Ramljak obecati sve bankama samo da dobije kredite,jer je ocito da ih ne moze dobiti "normalnim putem",ali ako dode do sporova,pitanje kako ce sudovi reagirati.
Vidite da je KONZUM BIH u velikim problemima takoder,dakle kriza se prelila i tamo!
Od restrukturiranja za sada nema nista,a Ramljak je postavljen od politike i za sada se vise ponasa kao politicar nego krizni manager!
Sada i negativan utjecaj na BDP.Ne vidim nista optimisticno dok se ne pocne restrukturiranje,a to za sada "nije na vidiku"!

Bisakovi
iz tvojeg pisanja zakljucujem da nisi bedast decko
cak suprotno
no molim te jedno objasnjenje
pa koji to ludjaci daju nove kredite firmi koja ( po tvom navodjenju ) jednostavno ne vrijedi ni da se pokriju postojeci krediti
Molim te reci mi kakvi su to altruisti?
recimo , ja se slazem sa tobom da netreba biti pre optimistican al po svojoj naravi ja sam nepopravljivi optimist

sorry,

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

“Svjestan sam da kod nas neoliberalizam nije popularan pojam, ali definitivno imam liberalne stavove. Smatram kako moramo stvoriti okruženje u kojem će građani preuzimati određene rizike, umjesto da očekuju kako će umjesto njih sve probleme rješavati država. Budući da sam kao bivši doministar financija radio u toj i takvoj državi, znam da su to posve nerealna očekivanja”

😀


Bisakovi
iz tvojeg pisanja zakljucujem da nisi bedast decko
cak suprotno
no molim te jedno objasnjenje
pa koji to ludjaci daju nove kredite firmi koja ( po tvom navodjenju ) jednostavno ne vrijedi ni da se pokriju postojeci krediti
Molim te reci mi kakvi su to altruisti?
recimo , ja se slazem sa tobom da netreba biti pre optimistican al po svojoj naravi ja sam nepopravljivi optimist

sorry,

Pa banke će dati kredite u iznosu kojeg mogu potraživati pravom senioriteta (prvenstva naplate).
Ako sam ja dobro shvatio, banka će dati 100M EUR kredita, ali traži da ima pravo naplate tih 100M + 100M eura starih, i želi da im to država potpiše.

Tako ću i ja dati kredit Agrokoru, ako će mi država potvrditi da ću imati prvenstvo naplate, pa ću se u najgorem slučaju naplatiti od imovine.

Banke će davati kredite sa ovom klauzulom dok god ne dođu do trećine ili polovine vrijednosti prethodnih kredita(ili ukupne imovine). Barem bih ja tako napravio.

Naravno, postoji mogućnost da sam ja to krivo shvatio, jer otkad se država umješala ne pratim Agrokor baš detaljno.

Koliko ja razumijem gospodina Poletajeva on nema problema sa Hrvatskom nego sa obitelji Todoric.
Koliko mi znamo u cijeloj prici smo i mi izvarani. I vise nego Sberbank. Koliki su Hrvati izgubili novce od onitelji Todoric. Gospodine Poletajev i Sberbank:
Wellcome to the club.

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close