Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


https://mobile.facebook.com/story.php?story_fbid=436939620012833&id=100010903961139

i vas bu sad Bisakov razmontiral
ne razumije on ili se pravi da u EU to nije neuobicajeno
samo se o tome prica kao o uspjesnim firmama
sjetimo se krize prije nekoliko godina

Sjetimo se prosle godine koliko je VW dobio kazne u SAD za muljanje, pa kasnije i s istoka
ko to pokriva i odkud?!

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



evo vec je krenulo medijsko bombardiranje kako nitko ne zeli dati dodatni kreditni aranzman, sada ce uskoro natpisi da slijedi apokalipsa ako nitko ne da novce….i onda sve jaci i jaci medijski udar, i na kraju vlada nema izbora nego putem HBOR-a dati novce….

sve vec videno 100 puta, isti cirkus za iste pare….

i onda nakon toga zse kabum…..


Koje novce ce dati preko HBOR-a?EU regulativa ?Zar mislite da ce EU mirno gledati krsenje temeljnih EU pravila da Drzava financira privatnu tvrtku?
Kako ce EU ubuduce financirati clanicu koja se ne drzi pravila?
Mislim da se Vlada nece upustati u nesto takvo!

[/quote]

Ma stvarno? A što je onda bilo ovo, što je dopušteno Jupiteru nije volu?

https://www.theguardian.com/business/2015/jul/02/lidl-1bn-public-development-funding-supermarket-world-bank-eastern-europe

Btw. EBRD se financira i iz novca građana država koje su targetirane Schwartzovim širenjem i uništenjem domaće proizvodnje – vrhunac cinizma EU birokracije. HABOR bi na ovo trebao odgovoriti kreditom od 0,9% domaćim maloprodajnim lancima i proizvođačima – ili bi vlada trebala izaći iz EU i opaliti im carinu od 50% kao odgovor na ovaj financijski dumping. Niti jedna domaća kompanija u RH nema nikakve šanse preživjeti ovu situaciju bez da država prvo osigura ravnopravne uvjete za tržišnu utakmicu – ovako ćemo biti svedeni na običnu koloniju, ako već nismo!

davanje bilo kakvih kredita Hbor-a Agrokoru bi povlacilo daljne uplitanje drzave i tuzbe banaka do preostale namire sto bi vremenom potopilo i sam HBOR a s time i kreditni rejting sto se vlast najvise pribojava na strani aktive koliko vidm konsolidirano iz 2016 ima cca 9.7 milijardi kuna sto je u svakom slucaju premalo da bi se rijesavao dug Agrokora tj taj je dug preveliki za sadasnju razinu kesa kojim raspolaze HBOR tj Hbor nema tih novaca za spasavati Agrokor tj Hbor da ide spasavati kreditima Agrokor bi i sam potonuo

Na temelju čega bi ostale banke mogle tužiti državu zbog kredita HBOR-a?

Ekvivalent po tome je da PBZ može tužiti ZABU što je dala nekome kredit ili ja nešto krivo razumijem?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


davanje bilo kakvih kredita Hbor-a Agrokoru bi povlacilo daljne uplitanje drzave i tuzbe banaka

bezveze

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Koliko vidim po obveznicama izgleda kao da je nekaj rjeseno
Vrag ga zna

evo sada Ramljak dao intervju, roll up je ponuđen svima, shema: za 1kn novog duga 1kn ili manje (to još pregovaraju) starog duga ide u senior status (dakle ima prednost kao i novi dug). Interes banaka (spomenuo i strane i domaće) je velik i veći od iznosa koji im treba. Sberbank će još odlučiti o sudjelovanju u tome, a Ramljak im je prezentirao stanje u grupaciji, tijek restrukturiranja…

Jel sada svima jasno?!, pa Vlada je pala zbog ovoga, sigurno ce pasti cijela drzava zbog 220 mil. eura

Sve ce biti ok, nagodba ce proci relativno ok. Zasto?!, zato jer je dug 40 milijardi x 0,5(toliko su svi rezervirali i otpisali) = 20 milijardi

a toliko imovina Agrokora vrijedi i za tu cijenu ce naci svoje kupce

Dug na dug, i vrč ide na vodu dok se ne razbije…….
Mene zanima kada će se to početi prodavati………….. da završimo sa time.
Pa mi smo taoci !

Po meni ledo ili jamnica tek na jesen i to ako jer zaradjuju novac a sad je sezona i time otplacuju dug

Tu nešto ne štima.
Što je dužan Ledo, što Jamnica, i što oni moraju otplaćivati ?
Dugove krovnog koncerna kojem su bili jamci ?
Da se to moglo otplaćivati iz poslovanja, ne bi svega ovoga danas bilo.
Otplaćivalo bi se.

ovdje ne treba roll up, vec flip flop. Samo odugovlace i rade stetu.

New Report

Close