Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/konzum-prijeti-dobavljacima-izbacit-ce-nas-s-polica-ako-ne-pocnemo-isporucivati-robu-a-duguju-nam/967205.aspx

“Javljam vam se kao Konzumov mali dobavljač. Zvali su nas iz nabave Konzuma i zaprijetili da ako im ne započnemo isporučivati robu, da će nas zauvijek ukloniti s liste dobavljača te da više nikad nećemo surađivati, bez obzira na to kako će završiti kriza u Agrokoru. Od početka krize od njih nismo dobili nikakav plan otplate ili rješavanje situacije, nego samo prijetnje”, rekao je za Index jedan od malih dobavljača.

Duguju mu dva milijuna kuna

Njemu Konzum duguje preko dva milijuna kuna, a nakon donošenja Lex Todorića, uplaćeno im je svega 50.000 kuna. Zbog toga je njegova tvrtka, kazao je, vrlo blizu blokadi.

“Ovakvo ponašanje je vrlo nekorektno, pogotovo sad kad je tvrtka ‘nacionalizirana’ i štićena ovim zakonom. U kontaktu sam i s ostalim dobavljačima koji također primaju ovakve prijetnje”, rekao nam je jedan od dobavljača.

mater vam bahatu ….treba taj agrokor razbucat do kraja …ili je možda već razbucan ..samo im to nije jasno još ? ..

nisu shvatili da dobavljace trebaju molit za robu i pri tome im avansno platiti a kad to skuze znat ce da nemaju love i da su bankrotirali pa ce im onda biti lakse……ne kuzim kako ovi postoje a pogotovo ne kuzim bedake koji im daju robu na “majke mi”…

@janlana
Iako mi je žao ljudi što su se našli u ovoj situaciji al moram ti reći.
Sami su si krivi
Ja evo npr. Imam firmu i rastem po nekoj normalnoj stopi. Mogao sam rast kao netko tko je pohlepan pa želi sve i odmah pa sam mogao raditi izmedju ostalog i za gazdu…al zašto? Prestiž? Da dobijem hrpu posla i ko zna kad plaćeno?
Evo članak govori ako ljudi ne isporuce njima propast će..
Pa … Ebote ko te tjera da cijeli posao baziras na jednom firmi kupcu. Pa kakav je to poslovni plan.
Neće konzum imaš lidl kaufland Spar plodine NTL plac.
Ne razumijem ko te tjera
Nikad mi neće biti jasno zašto su potpisali te mjenice. Pa zašto pobogu?
Koliko moraš biti gladan..

Nek rasprodaju sve iz Agrokora, sve od gazde i onda samo DVA zakona.
Svi prodavači moraju imati minimalno 50 % hrv proizvoda na svojim policama.
AMEN
Ako želiš radit radi ako ne kupi prnje
Plaćanje 30 dana maksimalno
Rigorozne kazne.
Vjerujte sve je bombon sa ta dva zakona
PREDUVJET JE DA SE PROVODE BEZ IZNIMKE


pravi razmjeri problema ce se tek vidjeti sa polugodisnjim izvjestajima a kulminaciju ocekujem tek nakon turisticke sezone

Vec dugo govorim kako je ovo dubok kriminal i prevara koja godinama traje… ovo je sada odgadanje bankrota, nazalost, vjeorjatno s cijenom za porezne obveznike.

Novac koji su dobili nedavno je dovoljan za isplatu plaća i nastavak poslovanja a nikako za osplatu svih dobavljača.
Koliko mi je poznato uskoro će trebati oko pola miljarde eura svježeg novca pa onda krenu i plaćanja.
Treba se to sad sve opet zavrtit, dolazi sezona a onda prodaja kompanija.

Trebaju naprosto pregrist g…o i prestati isporucivati Konzumu zauvijek. Kraj price. A poceti ponovno isporucivati tek kad ovi pocnu avansno placati. Ako treba, smanjiti proizvodnju, podijeliti otkaze, svesti se na realnu velicinu. Nema tu tragedije.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


nisu shvatili da dobavljace trebaju molit za robu i pri tome im avansno platiti a kad to skuze znat ce da nemaju love i da su bankrotirali pa ce im onda biti lakse……ne kuzim kako ovi postoje a pogotovo ne kuzim bedake koji im daju robu na "majke mi"…

U krivu ste.Ovo nije “majke mi”.Tekće plačanje u roku od 60 dana je obvezno za novoisporućenu robu poslije stupanja na snagu lex Agrokora..I tako u vremenu od 15 mjeseci jer je to vrijeme njegovog prestanka.A što se tiće lex Agrokora,to vam je PSN sa malo dužim rokom provođenja nije max. 270 dana,nego 450.Nije li se u pojedinim PSN tih maksimalnoh 270 dana pretvorilo u nekoliko godina.
Da li će se to dogoditi i sa Lex Agrokorom?Mislim da neće biti baš toliko pravnih smicalica radi produženja PSN.Ipak nas stranci promatraju i EK.
nego 450,



nisu shvatili da dobavljace trebaju molit za robu i pri tome im avansno platiti a kad to skuze znat ce da nemaju love i da su bankrotirali pa ce im onda biti lakse……ne kuzim kako ovi postoje a pogotovo ne kuzim bedake koji im daju robu na "majke mi"…

U krivu ste.Ovo nije "majke mi".Tekće plačanje u roku od 60 dana je obvezno za novoisporućenu robu poslije stupanja na snagu lex Agrokora..I tako u vremenu od 15 mjeseci jer je to vrijeme njegovog prestanka.A što se tiće lex Agrokora,to vam je PSN sa malo dužim rokom provođenja nije max. 270 dana,nego 450.Nije li se u pojedinim PSN tih maksimalnoh 270 dana pretvorilo u nekoliko godina.
Da li će se to dogoditi i sa Lex Agrokorom?Mislim da neće biti baš toliko pravnih smicalica radi produženja PSN.Ipak nas stranci promatraju i EK.
nego 450,
[/quote]

@lopina

Lex Agrokor IMA najduze trajanje 15 mjeseci,Ali moze I puno krace ako ne bude daljnje svrhe postojanja!

Svaki dan vicu u vijestima da je sve u redu. Maric kaze sve je u najboljem redu, Agrokor je cvrst i nikome nisu duzni. A cijela burza je na aparatima, jer je sve tako cvrsto i posteno. Pohapsit ih sve odma i provjerit diplome i doktorate.

restrukturiranje ide punom parom dalje

Od 190 zaposlenih u Agrokoru d.d. ostat će ih stotinjak

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Najvažnije je da su glavonje otišli. Sad tko želi raditi neka se pokaže.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Rekonstrukcija ce biti gotova kada se Agrokor napokon ugasi, a firme dobiju nove vlasnike. Dok je umrezeno, nema naprijed

New Report

Close