Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.seebiz.eu/ramljak-glavne-skupstine-moraju-imenovati-pwc-za-revizora-bilo-je-gresaka-u-izvjescima/ar-154969/
…Agrokor d.d. želi svim vjerovnicima skrenuti pažnju na činjenicu da je uslijed moratorija prema Zakonu o izvanrednoj upravi pokretanje bilo kakve prisilne radnje, započinjanje sudskog postupka, primjena bilo kakvih pravnih lijekova i poduzimanje sličnih radnji protiv Grupe izričito zabranjeno tijekom postupka izvanredne uprave…
Ivica je sve prevario. Neće tu nitko živu glavu izvući. Sva sreća da je petrov podigao kaznenu jer bi se smeće izvuklo.

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Zlo se siri. Danas je zlo smjenilo ministre represivnog alarata.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Zlo se siri. Danas je zlo smjenilo ministre represivnog alarata.

A neš ti represije! Puno zuje malo meda daju.
Osim palamuđenja o reformama niti milimetar nisu pokrenuli ništa u svojim resorima, ali su ih zato poprilično razhe..li.
Od kada je Šprlje ministar pravosuđa, niti jedne značajnije aktivnosti Uskoka i državnog odvjetništva nije bilo. A sa Sauchom su se zapetljali k’o pripravnici. Uostalom, pokreni kakav sudski spor pa vidi na svojoj koži te revolucionarne reforme. Za istu stvar 5 različitih presuda, u zatvoru završe samo sitne ribe.

Od kada joj je O’repić na čelu, polikija se neprekidno reformira, a od reformi ni “R” .
A i lokalnu samoupravu su smanjili, i ZERP proglasili, ma čudo jedno je taj Sveti Most.

Zlo vlada od Tuđmana i privatizacije do danas već 20 godina i proželo je sve pore društva.
Sve su nam institucije ispolitizirane, politika kontrolira sve, a politiku razni, većinom inozemni interesi.
Zato ljudi i bježe iz Hrvatske. I ja bih da sam mlađi.
Uostalom, nitko se ne buni, nitko ne prosvjeduje, nema reakcije naroda – znači da nam je dobro!

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Vlada donosi popularne i nepopularne mjere i mora biti jedinstvena a ovo što se događalo do sada kad su trebali ići sa nekim “nepopularnim ” mjerama a onda ministri i zastupnici mosta skupljaju poene na tome jer iako su u vladi oni se tome protve, e to tako ne ide.
Ne možeš bit u vladi i toj istoj vladi podmetan noge svaki dan da bi sebi dizao rejting.
Najbolje je da idu sastavljat vladu sa sdp-om po meni.

Obustavljeno trgovanje svim dionicama iz sustava Agrokora

Za sve ostalo tu je Plavi oglasnik….

http://www.liberal.hr/clanak.php?id=430

4. Pad Plenkovićevog rejtinga nakon afere Agrokor

Naša vlast je bila uvjerena kako će narod poslovično pasti na njihove priče o nekakvoj “odgovornoj politici” kad spašavaju određene privatne kompanije državnim novcem i garancijama. To im nije prošlo, veći dio naroda se ozbiljno protivi bilo kakvom uplitanju države u privatni sektor, što je svakako pomak nabolje. Plenković je na Agrokoru pao, bitno mu je pala popularnost, što znači da ga narod kažnjava za uplitanje države u tržište.

To sve znači da će se uskoro na političkoj sceni naći nova snaga koja će ove težnje i volju naroda pretvoriti u političku silu ili će se postojeće političke snage prilagoditi novim težnjama naroda. Bilo kako bilo, stvari će se početi mijenjati u praksi. To je proces, ne očekujmo nikakvu čudesnu promjenu preko noći, ali svijest se lagano budi i možemo reći da je ono “bolje sutra” konačno na vidiku.

Gazda je sve znao još 2013, a nije prorok, možd je samo obični

>3,0 ….., ………………………….. >8.20

Kolega što za državu znači da 40 tisuća ljudi završi na burzi rada?
Koliko firmi je još povezano uz agrokor?
Firmu treba restukturirati i prodati hrvatskih firmama.

Samo da podsjetim da amerikanci u irak, afganistan, kuvajt nisu išli jer su htjeli da ljudi tamo bolje žive nego da im pokradu i unište što više i da svojim privatnim firmama daju što više posla.

Dakle najveća svjetska demokracija radi kaos na drugom kraju planeta radi privatnih firmi a mi bi trebali upraopastit vlastite proizvođače.

Todorić mora odgovarati za nastalo stanje kazneno i svime što ima a firme sa radnicima moraju opstati i ostati u hrvatskim rukama pa makar se umiješala država.

twrr
slažem se u potpunosti, osim sa prva dva pitanja.
stvarno misliš da bi odjednom na burzu došlo 40 000 ljudi? i ti mali dobavljači uključujući i OPG-ove, svi bi propali zbog tode? pa nisu ni oni baš takvi bokci kao što se prikazuju, samo im to u ovom trenutku jako dobro dođe.da bi uopće počeo raditi sa agrokorom trebalo je i ispunjavati neke njihove uvjete. ili misliš da si mogao postati dobavljač sa npr 20 tona kukuruza kokičara iako si imao najbolju cijenu? malo morgen!

Recimo jedan Franck je u velikom problemu zbog duga koji je oko 700 mil kuna mislim pa ako je franck u problemu kako je tek drugima?
Ne kažem ja da bi svi završili na burzi ali tu je direkto 40000 zaposlenih i ko zna koliko dobavljača.
Realno je ako sve bankrotira da se pojavi više desetaka tisuća ljudi na burzi.
To se jednostavno ne smije dogoditi.
Tu postoje ljudi koji svaki dan pišu da će sve to skupa bankrotirati, da ne vrijedi ni kunu i da ne nabrajam.
Dozvoliti da to sve propadne i pri tome samo promatrati je ravno tome da nem netko oduzme teritorij a po mom mišljenju to se ne smije i neće dogoditi.

Nekako mi se čini da je jučerašnji objava ciljano planirana zbog možebitnih pravnih posljedica

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/povjerenik-hrvatske-vlade-za-agrokor-od-10-4-porezni-nadzor-nije-bio-u-kompaniji-politicka-situacija-nece-onemoguciti-procese-u-koncernu/5973386/

Današnji briefing je napravljen da vam prezentiramo Alix Partners. Objava od jučer oko potencijalnog lažiranja izvještaja bila je odgovor na to što su kreditne agencije upozoravale na to. Ulazimo na vrlo osjetljivo pravno područje i moramo biti pažljivi i sigurni da to neće biti podloga za pravne tužbe. Sve što obavljamo nećemo moći svu pozadinu objaviti, ali dobit ćete sve informacije’, rekao je Ante Ramljak


Kolega što za državu znači da 40 tisuća ljudi završi na burzi rada?
Koliko firmi je još povezano uz agrokor?
Firmu treba restukturirati i prodati hrvatskih firmama.

Samo da podsjetim da amerikanci u irak, afganistan, kuvajt nisu išli jer su htjeli da ljudi tamo bolje žive nego da im pokradu i unište što više i da svojim privatnim firmama daju što više posla.

Dakle najveća svjetska demokracija radi kaos na drugom kraju planeta radi privatnih firmi a mi bi trebali upraopastit vlastite proizvođače.

Todorić mora odgovarati za nastalo stanje kazneno i svime što ima a firme sa radnicima moraju opstati i ostati u hrvatskim rukama pa makar se umiješala država.


Zasto bi toliko ljudi zavrsilo na burzi rada?
Sve ono sto je “zdravo” i konkurentno ,nastavit ce poslovati pod ovim ili onim vlasnikom!
Ono sto nije konkurentno i stvara samo gubitke,treba “ugasiti”!
Ako se npr. zatvore neke trgovine Konzuma jer nisu konkurentne,nista se katastrofalno nece dogoditi!
Te trgovine ce “preuzeti” netko drugi,konkurentniji!Dobre radnike ce netko uvijek zaposliti!
Ljudi ce i dalje kupovati u Konzumu ili drugdje i porezi ce se placati!
Ako LEDO npr. ima konkurentne proizvode i kvalitetu,kao PIK Vrbovec itd.,firme ce i dalje proizvoditi uz promjenu vlasnicke strukture.I ako dode to stecaja za neke tvrtke,opet se moze napraviti preustroj i firma ce proizvoditi.
Naravno sadasnji dionicari u tom slucaju gube prava,ali to je tako svugdje u svijetu!

New Report

Close