Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Banke ne žele izgubiti novac koji su uložile u tvrtke. Gdje god mogu, preuzet će upravljanje, postaviti
svoju Upravu i dovesti RED U FIRMU, / davat će joj novaca koliko god treba da se sve posloži, plate dobavljači, plati sve što treba – da sve funkcionira /
a onda će podići njenu TRŽIŠNU VRIJEDNOST i tako privući zainteresirane ulagače / strane ili
domaće / i biti će kao u Europi. ……………..firme rade, a vlsnici su nedodirljivi…….uglavnom,
fondovi s privatnim kapitalom ….
Kompanijom će gospodariti uprava pod nadzorom većinskog vlasnika………..poslovati uspješno,
i nastojati će privući što više dioničara ……………radi širenja posla…..

Ono što trenutno predstavlja problem…..je MREŽA raznih OVISNIH dokumenata / ugovora / – između tvrtki i tajnih povezanih tvrtki. Kad se to raspetlja, bit će sve o.k..
Financije će se međusobno razdužiti, osamostaliti i fokusirati svaka na svoju stranu.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/prvi-veliki-intervju-s-novim-sefom-podravke-marin-pucar-za-jutarnji-povezivanje-prehrambene-industrije-je-nacionalni-interes/5941049/




@Chico

Trgujem na nekim azijskim burzama i u USA.
Vani se "ne pametuje",vec trguje!
Vi pisete da "prezirete nas pametnjakovice koji smo vani pa vama solimo pamet",a ja" ne volim
neznanje i needuciranost ljudi poput vas, koji uvredama i neistinama ili poluistinama namecu svoje stavove
bez ikakvih relevantnih argumenata"!
Da nema tzv "Lex Agrokora" vec bi bili otvoreni mnogi predstecajni,a mozda i stecajni postupci!
I,zapamtite jedno,ne znam kako ce sve ovo zavrsiti,ali znam da ce kako god zavrsilo,sadasnji dionicari proci najgore.Dobre radnike svi zele,dobri proizvodi ce se nastaviti proizvoditi pod ovim ili onim vlasnikom,banke ce se namiriti u odredenom postotku kao i dobavljaci,ali nitko nece stititi sadasnje dionicare i oni UVIJEK GUBE NAJVISE!
Jamstva i to solidarna su veliki teret na svim trvrtkama potpisnicima i to na cijeloj imovini,ne samo na Agrokorovom dijelu!



@bisakovi

Samo da se zna
STEČAJ JE OTPOČEO SAMO GA NITKO TAKO NE NAZIVA
educiraj se onda malo više, imaš predstavnike velikih, malih dobavljaca i banaka, predstavnika ramljaka koji se zove u svim drugim pričama stečajni upravitelj, a ovdje je izmišljen naziv za njega
Pripremaju se za otpisu dugova. Prvo je zber progovorio, a čekaj još malo i krenut će drugi.
OVDJE SE NESMIJE CUT RIJEČ STEČAJ
Al ne brini on je već počeo
Što se dioničara tiče, nisam u ledu da bih bio dugoročni. Još jedan val prema gore i ja sam nestao
Boli me di će nakon toga.
Stop loss na 3300 to sam već rekao
Za sada sam u plusu 550 knx15 dionica u najgorem slučaju padam na 350 x15

Evo još nekaj
MMF je u utorak objavio proljetne ekonomske procjene prema kojima bi hrvatski bruto domaći proizvod (BDP) u ovoj godini trebao porasti 2,9 posto, čime je revidirao na više svoju jesensku procjenu o rastu od 2,1 posto. Vlada u projekciji proračuna za ovu godinu očekuje stopu rasta BDP-a od 3,2 posto.
Izvor
vijesti/hrvatska/u-washingtonu-svi-pricaju-o-agrokoru-zdravko-maric-na-sastancima-u-svjetskoj-banci-progovorio-o-svom-statusu-u-vladi-i-o-kreditu-iz-hpb-a/5944153/

[/quote]

@ Ma kakav stečaj.

Ovo je klasični bankrot.

Kod stečaja i ima nekakve nade da se firma oporavi.

Ovdje toga nema.

A koliko vladin povjerenik ima stanje pod kontrolom to se vidi prema pismima s prijetnjama ovrhe Konzuma prema dobavljačima.

To su lijepo zamislili. Donijeli zakon koji ih štiti od ovrha, a dobavljače kojima su kompenzacijama isporučivali robu i repromaterijal će se naplatiti. A duguju im 10 x više.

I tko bi s takvom firmom uopće htio poslovati?
Firme koje se tako ne poslovno ponašaju nemaju što tražiti na bilo kakvom tržištu.

A netko će morati objasniti i mjenice bez pokrića, kao i ne plaćanje poreza.

Tu bi mogli i mnogi dužnosnici i činovnici završiti u zatvoru.

Lp

Joka vec duze vrijeme se spominje osnivanje “food holdinga” koji ce se sastojati od najjacih hrvatskih prehrambenih kompanija


Joka vec duze vrijeme se spominje osnivanje "food holdinga" koji ce se sastojati od najjacih hrvatskih prehrambenih kompanija

SeRija
ajde smiri dozivljaje….


http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/prvi-veliki-intervju-s-novim-sefom-podravke-marin-pucar-za-jutarnji-povezivanje-prehrambene-industrije-je-nacionalni-interes/5941049/

Vidi se da tip nema pojma. Nije ni čudo kad ga je politika postavila.

Znači politika je sa svojim zakonima omogućila monopol.

Vidjeli smo kako je to završilo.

I sada “genijalac” nakon toga fijaska prodaje ideju da se sva prehrambena industrija udruži.

Zašto?

Da imamo još veći AGROKOR 2?

Koje su reference dotičnog da je uopće dobio posao u Podravci kada ima tako inovativne ideje?


http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/prvi-veliki-intervju-s-novim-sefom-podravke-marin-pucar-za-jutarnji-povezivanje-prehrambene-industrije-je-nacionalni-interes/5941049/

Vidi se da tip nema pojma. Nije ni čudo kad ga je politika postavila.

Znači politika je sa svojim zakonima omogućila monopol.

Vidjeli smo kako je to završilo.

I sada “genijalac” nakon toga fijaska prodaje ideju da se sva prehrambena industrija udruži.

Zašto?

Da imamo još veći AGROKOR 2?

Koje su reference dotičnog da je uopće dobio posao u Podravci kada ima tako inovativne ideje?


http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/prvi-veliki-intervju-s-novim-sefom-podravke-marin-pucar-za-jutarnji-povezivanje-prehrambene-industrije-je-nacionalni-interes/5941049/

Hrvatska je u EU,a ekonomija i trziste je otvoreno sa jednakim uvjetima za sve clanice
unije!

Može netko objasniti kako točno funkcioniraju vulture fondovi.

Jedan od od mehanizama (kako sam čitao) je da voli obveznički dug pretvoriti u kapital i onda to prodati.

@Skaro
Da,ti tzv”lesinarski fondovi” u prevodu,nemaju “milosti”.Imaju jake pravne i menaderske ekipe i pokusavaju “za malo ili nista” preuzeti vlasnistvo u “posrnulim kompanijama”ili u postupku bankrota ili,dokapitaliziranjem i zatim preprodati!
Agresivni su i tamo gdje “oni produ trava ne raste”za druge.

Trgovanje obveznicama Agrokora “8,875% Agrokor d.d. (2020)” je u petak bilo zatvoreno..o tome nema komentara ni na jednom portalu. Uz naziv obveznice postavljena je obavijest koju dostavljam u privitku. Njemacki ne znam dovoljno a ovu promjenu “Umstellung auf Flat ” google prevodi u “konverzija u stan ” !!??
Stupa na snagu 24.07.17.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Trgovanje obveznicama Agrokora "8,875% Agrokor d.d. (2020)" je u petak bilo zatvoreno..o tome nema komentara ni na jednom portalu. Uz naziv obveznice postavljena je obavijest koju dostavljam u privitku. Njemacki ne znam dovoljno a ovu promjenu "Umstellung auf Flat " google prevodi u "konverzija u stan " !!??
Stupa na snagu 24.07.17.

Pozdrav


“Obustava do pretvorbe” – vjerovatno će se dug po obveznicama pretvarati u vlasništvo

New Report

Close