Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

—-Sud pod izvanrednu upravu stavio još 14 tvrtki među kojima je i zagrebačka tvrtka Dalmarina s udjelom u Konsolidatoru, inače većinskom vlasniku zagrebačkog Dalekovoda.
Al’ se ovo bilo umrežilo.
Bilo kuda, ………..Agrokor svuda !
Kolege, ovo je sve nakazno.
Privatni biznis jednog čovjeka posao je problem sa kojim se bavi čitava država. Nevelika doduše, otprilike smo veliki kao Milano, ali time još gore. Veliko breme, mala pleća.
Kada je i verdi počeo brinuti , nije dobro. Barem je on uvijek uravnotežen.



http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/americki-strvinarski-fond-usao-u-vjerovnicko-vijece-agrokora-bivsi-ministar-gospodarstva-upozorava-agresivni-su-uvijek-idu-do-kraja/5938209/ [jutarnji.hr]

joka….. napokon se dolazi na trag da nedaju ameri da rusi cackaju (pare pripremili vec davno)….. e sad po meni i ono sto se pisalo da bi rusi nesto otpisali – uzrok toga jel znaju da ima tko ce spasavat…. odavno sam reko da je ovo borba zapad-istok


Treba procitati o ulozi vulrure fondova u krizi u grckoj i argentini i porto ricu. Nije to spas. To je produbljivanje krize. I ne bi oni ulazili da nisu sugurni da ce izvuci korist tj naplatiti se od Hrvatske. Tj poreznih obveznika. Ovo nece biti dobro za Hrvatsku. Nije mi jasno zasto su nasi tako brzodejni spori ? Zasto mi nemamo fond koji kupuje taj dug za 30 do 50 % vrijednosti ? Dok je izgkedalo a Agrokor odlazi u stecaj padale su obveznice. Ovako kada se cini da ce sve pasti na teret poreznih obveznika opet raste vrijednost i stranci kupuju te obveznice. Ovo je jako lose za nas gtadjane.
[/quote]

Rješenje je vrlo jednostavno. Kupuj udjele u fondu. Ili kupuj Agrokorove obveznice.

http://www.jutarnji.hr/globus/Globus-politika/agrokor-ceka-spora-i-bolna-smrt-na-poslovni-slom-kompanije-vlada-odgovara-drzavnim-kapitalizmom-potpuno-krivo/5939809/

odličan tekst, potpisujem svaku rečenicu

Slazem se s onim sto govori lebowski :). Rjesenje je iznjeti osobnu imovinu iz Hrvatske.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Znači- FOND / taj, jako opasan / JE NAŠ !……….tj. i tu imamo nekoga , ne?
U stvari- IZVLAČIMO imovinu, pred ustrtarenim narodom, da bismo je kasnije vratili,
i usrećili građane, koji će se platiti po višoj cijeni…..?!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ajde,m ne zezajte se više. TKO STOJI IZA TOG FONDA …? ……….?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

1. scenario : Necemo jos bankrotirati. Jos Rvatska moze prodati HEP i mozda vratiti Bagrokorove dugove. Todoricima i ostalima se nece nista dogoditi. Mi necemo imati HEP jer cemo sa prodajom svoje imovine kupiti svoje. Bankrot drzave u slijedecih nekoliko godina.
2.scenario : Pustiti Bagrokor u stecaj. Pretrpjeti pad BDP. Todorica i ostale strpati u zatvor. Postupni oporavak ba zdravijim temeljima. HEP i dalje u vlssnistvu Hrvatske. Nema bankrota.
Sto mislite koji je scenarij vjerojatniji ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

Preneseno s jednog portala:
“Poštovani,

Iz Požege sam i ovdje se dogadja upravo vrlo intrigantna situacija. Palo mi je intuicijski na pamet da bi vas moglo zanimati, s obzirom da se nigdje u medijima ne spominje. Propada Zvečevo. Tvornica čokolade i alkoholnih pića. Radnici su očajni. Već dva mjeseca nisu dobili plaće. Direktor ne želi ući u stečaj. Radnici moraju dolaziti na posao mada ne rade ništa jer nemaju sirovine. O cijeloj situaciji je izašao jedan članak na 034 portalu i sklonjen je u roku pola sata. U pitanju je tvornica sa stoljetnim postojanjem i stotine radnih mjesta. S obzirom da nisam njihov zaposlenik nemam više konkretnih informacija osim raznih priča ljudi koji me okružuju. S obzirom da je Požega malo mjesto i shodno tome ima isti mentalitet, uistinu bih u ovom svemu voljela ostati anonimna. S izuzetnim poštovanjem!” N.T.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Iskreno ne kuzim kako se taj fond moze naplatiti od Hrvatske?….je li hrvatska vlada davala kakve garancije agrokoru ili?je li hnb davao garancije agrokoru?….ima li tko link na taj clanak?

Srecom da oni sto brisu ne mogu sve tragove unistiti 🙂
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:2Wv7bqfz3uAJ:www.034portal.hr/clanak.php%3Fid%3D26168%26li%3D3+&cd=1&hl=hr&ct=clnk&gl=hr

Status Quo: Roll Over Lay Down

Nasao link na clanak o fondu koji kupuje obveznice….moze li netko pojasniti kako se oni mogu naplatit od Hrvatske?…

ja sam agrokor već otpisao. za ostale dionice van todexa nisam toliko zabrinut. daleko od tog da sam oduševljen sa ovom situacijom ali ako pogledate kako se je u proteklih par godina trgovalo sa todexom možda ovo za burzu i nije toliko loše. naime osim leda i jamnice koje su pitaj boga zašto rasli u nebesa ostali su tavorili. konzum povučen s burze, tisak nikud nikam, belje banana totalna, agrolagunu i ne znam. zvijezda, vupik? za sve je to todorić kriv. jel za te dionice može gore ako dođe do nekih preuzimanja? možda i ne.

who dares, wins

New Report

Close