Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako je jaja prodaju u dućanu s PDV-om i maržom za npr. 1 do 1.5 kn, znači da je nabavna cijena možda 60-70 lipa. Ovaj mu nije platio za jedno 15 MILIJUNA jaja. Pa nakon prvog milijuna bih se pitao…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nekima ocito kasno dođe iz jaja u glavu….

Američki fond Knighthead Capital Management LLC, čiji je predstavnik ušao u privremeno vjerovničko vijeće Agrokora, zapravo je strvinarski fond[/url]

Knighthead Capital Management početkom ove godine nije bio vlasnik korporativnih obveznica koncerna, nego ih je kupio tek kada su njihove cijene dramatično pale zbog krize u Agrokoru.

“Knighthead Capital Management je obveznice Agrokora kupio u zadnja dva mjeseca. Javno nisu dostupni podaci o tome koliko ih drži, ali vjerojatno velik dio jer su ih vlasnici obveznica izabrali za svog predstavnika u privremenom vjerovničkom vijeću”

“Takvi fondovi su agresivni, uvijek idu do kraja i onda obično posežu za sudskim sporovima kako bi se naplatili. Oni bi mogli na kraju tužiti državu jer je, donoseći lex Agrokor, promijenila pravila po kojima su oni kupili Agrokorove obveznice i računali na zaradu. U pitanju je prospekt tih obveznica izdanih 2012. godine, za koje su jamčile Jamnica, Ledo i druge kompanije iz sastava koncerna, a zbog toga bi država opet na kraju mogla završiti na nekoj međunarodnoj arbitraži

hebate, samo hrvatski investitori nemaju nikakvu zaštitu kada država intervenira i mijenja zakone a svi drugi imaju???

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/americki-strvinarski-fond-usao-u-vjerovnicko-vijece-agrokora-bivsi-ministar-gospodarstva-upozorava-agresivni-su-uvijek-idu-do-kraja/5938209/ [jutarnji.hr]

joka….. napokon se dolazi na trag da nedaju ameri da rusi cackaju (pare pripremili vec davno)….. e sad po meni i ono sto se pisalo da bi rusi nesto otpisali – uzrok toga jel znaju da ima tko ce spasavat…. odavno sam reko da je ovo borba zapad-istok

pepe7

https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiJlYq14rXTAhWHaFAKHXs6DzkQtwIIKDAB&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Deoka69efxp8&usg=AFQjCNF57MXQR7AFNJKS1Q_vuH8ZeZEbEQ

brutalna izmjena pozicija . .veliki mali srednji mikro svi ,iskoristite to, bez nagovora na nista !

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Nuklearni-Agrokor-Povjerenik-Ramljak-pozdravio-iz-reaktora-i-javio-da-se-jezgra-pocela-hladiti

Ovo sa lesinarskim fondovima ne zvuci dobro. Dakle oni kupuju na 30 % i klade se da ce dobiti 100 % . Kupuju hrv obveznice i agrokor obveznice. Znaci klade se da ce to sve, cijeli dug Hrvatska platiti. Nikako Hrvatska ne smije ulaziti u vlasnistvo agrokora i neka se naplate od todorica i agrokorovih firmi. Izvuci novce za dobalvljacr i pustiti u bankrot. Inace cemo izgubiti i vise od 15 % bdp.

Status Quo: Roll Over Lay Down


http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/americki-strvinarski-fond-usao-u-vjerovnicko-vijece-agrokora-bivsi-ministar-gospodarstva-upozorava-agresivni-su-uvijek-idu-do-kraja/5938209/ [jutarnji.hr]

joka….. napokon se dolazi na trag da nedaju ameri da rusi cackaju (pare pripremili vec davno)….. e sad po meni i ono sto se pisalo da bi rusi nesto otpisali – uzrok toga jel znaju da ima tko ce spasavat…. odavno sam reko da je ovo borba zapad-istok


Treba procitati o ulozi vulrure fondova u krizi u grckoj i argentini i porto ricu. Nije to spas. To je produbljivanje krize. I ne bi oni ulazili da nisu sugurni da ce izvuci korist tj naplatiti se od Hrvatske. Tj poreznih obveznika. Ovo nece biti dobro za Hrvatsku. Nije mi jasno zasto su nasi tako brzodejni spori ? Zasto mi nemamo fond koji kupuje taj dug za 30 do 50 % vrijednosti ? Dok je izgkedalo a Agrokor odlazi u stecaj padale su obveznice. Ovako kada se cini da ce sve pasti na teret poreznih obveznika opet raste vrijednost i stranci kupuju te obveznice. Ovo je jako lose za nas gtadjane.

Status Quo: Roll Over Lay Down

čiji je kapital u tom fondu ni bog ne zna. da službena amerika nastupa preko nekog sitnog lešinarskog fonda? pojma nemam ali znam da onaj lik koji je vlasnik sličnog fonda dere argentinu gdje god stigne. plijeni joj imovinu, brodove i td. gdje god se nađe van argentine. mi sa sudovanjima i arbitražama imamo sjajna iskustva. manje više izgubili smo sve što se je dalo izgubiti. kao i ovaj zadnji sa mol-om. tek sad se vidi koliko je roglić bio dobro obaviješten kad je prekinuo isporuku robe još za božić i prvi se naplatio. no to i nije neko veliko čudo jer vodi firmetinu koja je po efikasnosti pojam za agrokor. imao je svoja saznanja i sigurno su ga još upozorili oni kojima je to posao. sve u svemu ovo nebu dobro završilo.

who dares, wins

Čiatm ovo što se danju pisalo, i hvata me sve veći strah. Strah me i pogledati na osobni račun u dobrovoljnom mirovinkom fondu, pred tjedan dana je izgubljeno 2% iznosa. Ne zvuči puno, ali na poveći iznos…. i gdje je kraj.
Ovaj dolazak stranih fondova je za ne spavati…..
Naprečac donesen zakon, miješanje privatnih i državnih interesa, jesu li izabrani konzultanti, da li se utvdrdilo pravo stanje, svi sve skrivaju. Ne razumijem u čijem interesu stožer radi. .Svi su involvirani umočili ruke do lakta, a biti ćemo svi mokri. Nisam vam baš od financija, i nemojte me pitati što radim na tržištu, do sada mi je posve dobro išlo i nepismenom….. ali tko zna neka nas poduči…. što je nedostajalo dobrom staromodnom stečaju ? Sve na bubanj, pa što kome.
Ovi će nam sa obveznicama zakucati čavle u lijes.
P.S. nemam ništa od Todexa, nikada nisam imao, i nikada neću. Svejedno brinem, Crobex sa 2200 na 1950, malo je još i pao, drži ga samo optimizam

Renči, daj još malo napiši , zašto je taj fond opasan -u smislu preuzimanja .. što će preuzeti…
potraživanja od …koga ? Od koga kupuju hrvatske obveznice ..misliš ma mirovinske fondove koji su kupili
dionice Agrokora u dokapitalizaciji…ili kako ???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close