Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Složio bi se s @accountantom, nevjerojatno je da Ministar ovako nešto lupeta ali nije ni prvi ni zadnji. Naknade za upravljanje su uglavnom postotak prihoda ili operativne dobiti, druga stvar je što je kod Agrokora sve u milijardama pa tako i ova cifra bude astronomska.

Ali po istom principu, onda može otići i u RIVP, ARNT, SLRS i sl., vjerojatno i u ADRS toga ima. Stvarno nevjerojatno, najbolje da unutar Agrokora nije bilo pravnih i poreznih stručnjaka koji su vodili brigu da sve bude po zakonu.


Cijenim vaše komentare, ali ovo o pravnim i poreznim stručnjacima koji vode brigu da sve bude po zakonu…..
[/quote]

Problem je kakvi su zakoni. Stvarno mislite da su sastavili ugovore o upravljanju na način da ih sutra netko može goniti za 500 milijuna godišnje zadnjih x godina? Ako je uopće ta cifra koju je Marić rekao točna…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

A ovdje se ponovno navodi:

a u taj rezultat već su ugrađene nemale rezervacije za Agrokor. Iz banke su već pri objavi kvartalnog rezultata sugerirali da su “stvorili dovoljne rezerve za velikog dužnika, međunarodni maloprodajni lanac”. To je popraćeno tvrdnjama da su 30 posto plasmana Agrokoru već rezervirali. Gref je i jučer podcrtao da u travnju s rezervacijama idu samo korak dalje, čime se one dižu na 50 posto.

Ne znam da li je netko gledao te izvorne izvještaje, ja nisam nigdje našao ni riječ o ovome. Copy paste reciklirano novinarstvo.

Isto kao i ovo rezervacija jednako otpis, nije ni čudo onda da netko na Ledu očekuje veću dividendu ove godine…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

https://www.bloomberg.com/news/articles/2017-03-16/agrokor-founder-said-on-brink-of-losing-control-in-restructuring
Nije loše pročitati obvezno zadnji odlomak
Ko zna zašto je napisan


to je bar vrlo jednostavno. mi smo izgubili ekonomske benefite koji su nam stajali pred vratima kroz ina-u, petrokemiju, družbu adrija, južni tok i td. a rusi su svoj politički utjecaj svejedno ostvarili ulaskom kroz prozor.

who dares, wins

bondovi opet u padu….

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...




Složio bi se s @accountantom, nevjerojatno je da Ministar ovako nešto lupeta ali nije ni prvi ni zadnji. Naknade za upravljanje su uglavnom postotak prihoda ili operativne dobiti, druga stvar je što je kod Agrokora sve u milijardama pa tako i ova cifra bude astronomska.

Ali po istom principu, onda može otići i u RIVP, ARNT, SLRS i sl., vjerojatno i u ADRS toga ima. Stvarno nevjerojatno, najbolje da unutar Agrokora nije bilo pravnih i poreznih stručnjaka koji su vodili brigu da sve bude po zakonu.


Cijenim vaše komentare, ali ovo o pravnim i poreznim stručnjacima koji vode brigu da sve bude po zakonu…..
[/quote]

Problem je kakvi su zakoni. Stvarno mislite da su sastavili ugovore o upravljanju na način da ih sutra netko može goniti za 500 milijuna godišnje zadnjih x godina? Ako je uopće ta cifra koju je Marić rekao točna…
[/quote]
Ne, ne vjerujem da će ih netko za to goniti, nije mi poznat zakon koji to regulira, vjerojatno je to stvar koja se slobodno ugovara. Ne vjerujem da će odgovarati i ako se pokaže da su tako izvlačili dobit za Gazdu. Ipak je ovo Rvacka. Moja aluzija je bila vezana za poštivanje zakona, općenito, a vezano za regresne mjenice (koje nisu pokrivene nikakvim isporukama), nepoštivanje rokova plaćanja (Zakon o fin. poslovanju), jamstva tvrtki u kojima Agrokor ima manje od 50% udjela, a jamče za obveze holdinga višestruko većim iznosima nego vrijede (Ledo), lažni financijski izvještaji (neki mi prijatelji kažu iz vlastitog iskustva da Konzum krajem godine ne evidentira ulazne računa, nego ih prebacije u naredno razdoblje…). Kad im pogledate dugotrajnu imovinu, od 31 mlrde, 5,2 mlrde je nematerijalna imovina,
što im je to, brendovi, pa toliko vrijede? Bez toga im je imovina manja od obveza i to debelo. A financiranje dugotrajnih ulaganja kreditima sa 8-9,5%, s rokovima povrata od 5-6 godina, ne znam što kazati. Ako su to stručnjaci….ne znam što reći. Ili je cilj bio održati sustav da funkcionira dok ide-ide, a
u međuvremenu izvući što se da.

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/americki-strvinarski-fond-usao-u-vjerovnicko-vijece-agrokora-bivsi-ministar-gospodarstva-upozorava-agresivni-su-uvijek-idu-do-kraja/5938209/

Raduje me jedna istina
iz KP doma vraticu se ja
ali Hakija nikad nece sa Bara
sa Bara se niko ne vraca.

Kako god da ovo sve završilo, Agrokora više biti neće, i to je sreća najveća.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Konzumu je uredno pocela dolaziti roba.
stabilizira se ovo lagano….

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=964953

Pa se ti lagano slikaj….

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Neka je. Tako i treba. Lanac dućana uvijek može raditi. S dobiti.
Ali neće više biti Agrokorske Todorakije.
To je naš 4th of July.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

slazem se s tobom sto se tice Agrokora.
totalno nepotreban!


http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=964953

Pa se ti lagano slikaj….

Sigurno vlasnik jako zali sto vise nemoze isporucivat robu firmi koja mu ne placa….on se za svoja jaja brine za razliku od ostalih koji doniraju robu pa ce im financijski rezultat razbiti jaja….

New Report

Close