Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Do onda sam ja u gotovini.
Izasao iz svega iz cega se moglo sa plusom ili li- la.
Sentiment je jos uvije pozitivan, nevjerovatno za kakve se slamke hvatamo, novaca jos ima……ali nedostaje odlucnosti nadleznih.


firme moraju objaviti financijska izvjesca ili i to miruje? mogli bi to biti prvi pravi izvjestaji…
sto ocekujete?

Od revizijskog izvještaja PWC-a očekujem bitno veće dugove nego što su prikazani. Ostaje također pitanje kako tretirati jamstva. U trenutku zakonskog bankrota, što ovo jest jer su sve obveze dospjele, onda se i jamstva trebaju tretirati kao dug. Bit će jedno 60-70 mlrd. Barem.
Imovina ni po najvišim cijenama koje su bile na burzi, a ni po najbenevolentnijem BV-u, ne pokriva dugove. Znači da rješenje u kojima će se svima otpisati 10-30% nije moguće zato jer neki imaju razlučna prava, osiguranja itd. Oni koji nemaju ispušit će 80% i više.
Rješenje je dogovor da većina ispuši malo, a manjina mnogo. Nema druge.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

a sto ako su firme profitabilnije nego je prikazivano kroz izvjestaje? sto ako se novac izvlacio iz njih? svi znamo da je tu bilo kombinacija i kombinacija. ovo nemora nuzno zavrsiti lose. mislim na dionicare i gospodarstvo.

noviulagac
Može biti, ali sumnjam. Znam osobu koja je radila vanjsku reviziju za Jmnc i kaže da je to sve bilo ok.
Ali problem je sam Agrokor i njegov dug, jamstva, mjenice itd. Grozota.

http://www.seebiz.eu/uprave-banaka-morale-su-znati-za-prikriveno-kreditiranje-agrokora/ar-154185/

Ovo je sve istina i tu policija mora pohapsiti sve redom:
– ekipu iz Agrokora koja je to poticala,
– dobavljače koji su izdavali mjenice,
– bankare koji su znali o čemu se radi i kroz faktoringe se izlagali iznad limita.
Svi su činili kaznena djela proizvodnje papira koji nikad nisu smjeli biti proizvedeni elem da bi se postigla svrha koja nije smjela biti postignuta, kreditiranje Agrokora u trenutku kad je takvo kreditiranje regulatorno zabranjeno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

slazem se s tobom. ako se odgovorni ne kazne onda i bolje da sve propadne


nedostaje odlucnosti nadleznih.

Nadležni također imaju putra za mazanje

Nije bolest sve što boli

moguce je da su nasi dobili podrsku od EU u vezi spasavanja Agrokora.
I zato i otpilili Ruse.

A što sad tu znači podrška? Imaš firmu koja je rupa bez dna, kreditiranje od strane banaka i dobavljača iliti proizvodnja novog nenaplativog duga se nastavlja i problem produbljuje. Onaj dan kad to konačno ode su stečaj riješit ćemo se ogromnog zla.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

znaci.
ako netko da kredit uz povoljne kamate i u meduvremenu se provede kvalitetno rekonstruiranje, ova kompanija moze zaradivati jako veliki novac.

http://www.seebiz.eu/maric-stvari-oko-agrokora-krenule-u-boljem-smjeru/ar-154192/

Ti ćeš meni …

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/osveta-konzuma-bojkotira-tvrtku-koja-je-zatrazila-njegov-stecaj-20170413

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

potpuno ocekivana stvar. ako su mislili da ce biti drugacije, prevarili su se.
nek ponude jaja Lidlu. mozda uzme

New Report

Close