Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako Agrokor ne pocne munjevito rezati troskove i prodavati imovinu nece dugo izdrzati.

Oni koji nemaju izlozenost Agrokoru nece davati robu ili kredite bez 100% osiguranja. Oni kojima je Agrokor duzan ce morati smanjiti izlozenost jer ce ih njihovi kreditori prestati podupirati. Prestat ce ih podupirati i drugi tgovci jer postaju rizicni i nepouzdani dobavljaci. Broj onih koji zele raditi sa Agrokorom ce se brzo smanjivati sto znaci da ce Akrogor placati sve skuplje i biti sve manje konkurentan.

Problem je sto sada Agrokorom upravlja vlada. Vlada RH je jako losa u rezanju troskova i prodaji imovine.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ako Agrokor ne pocne munjevito rezati troskove i prodavati imovinu nece dugo izdrzati.

Oni koji nemaju izlozenost Agrokoru nece davati robu ili kredite bez 100% osiguranja. Oni kojima je Agrokor duzan ce morati smanjiti izlozenost jer ce ih njihovi kreditori prestati podupirati. Prestat ce ih podupirati i drugi tgovci jer postaju rizicni i nepouzdani dobavljaci. Broj onih koji zele raditi sa Agrokorom ce se brzo smanjivati sto znaci da ce Akrogor placati sve skuplje i biti sve manje konkurentan.

Problem je sto sada Agrokorom upravlja vlada. Vlada RH je jako losa u rezanju troskova i prodaji imovine.


Mislim da su ljudi u Vladi svjesni da moraju ublaziti stetu za nasu privredu i cill ovih mjera je zastititi firme dobavljace i donekle radnike od banaka jer u slucaju brzog stecaja,dobavljaci nemaju sanse s bankama!
Dakle isplatiti ce se maksimalno moguce dug firmama dobavljacima i OPG-ovima za trajanja izvanrednih mjera,a nakon toga ce se vjerovatno otvoriti stecaj jer ce dug biti jos znatno veci.
Ako Ramljak izjavljuje da ce mu 80Mil. EURA biti dovoljno za 30 dana,onda ce mu trebati preko 1MLRD kredita za trajanja privremenih mjera.Dakle i uz “zamrzavanje” obaveza ,koncern ne moze funkcionirati samostalno.To samo pokazuje da je to “kula od karata” kojoj nema spasa!
Naravno u tom slucaju za male dionicare nema gotovo nikakve nade jer ce se firme jamci “raskrcmiti”cim prestane prinudna uprava!!!
No, razumijem dobre namjere Vlade i zastitu domaceg gospodarstva,jer ce na taj nacin ublaziti posljedice nekontroliranih stecajeva firmi dobavljaca i malih gospodarstvenika!

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=963027

Eto zaštite
Je pljuvacka na požar al svako radi u skladu s mogućnostima

Znaci mora se posudjivati lova da bi poslovanje islo. Nema pozitivnog RUC-a. Treba stecaj i bok.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

serislave, to je proces koji se zove restrukturiranje. Naime, da Agrokor ima RUC, onda taj proces ne bi bio neophodan. Cilj tog procesa je RUC.


Znaci mora se posudjivati lova da bi poslovanje islo. Nema pozitivnog RUC-a. Treba stecaj i bok.

Vjeovatno se stecaj ne moze izbjeci kasnije,ali ga je trebalo odgoditi Zakonom da se koliko-toliko naplate dobavljaci iz Hrvatske i OPG-ovi,jer strane banke kreditori bi bez imalo oklijevanja namirili sebe,a nije ih briga za dobavljace i hrvatske tvrtke i male poduzetnike!
Kada sam dobro razmislio o svemu,moram pohvaliti Vladu na novom Zakonu,jer bez toga bi nastupio veci broj nekontroliranih stecajeva i posljedice bi bile daleko teze po hrvatsko gospodarstvo i socijalni mir!

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/tko-kupuje-agrokor-vrijednost-perjanica-u-slobodnom-padu-traje-rasprodaja-ali-ima-i-kupaca-otkrivamo-tko-grabi-jeftine-dionice-leda-jamnice-belja/5901156/

malo razmislite i ne prodavajte pošto poto dionice

@Joka14
Radi se uglavnom o Repo-poslovima(AGRAM),jer je gazda zalagao dionice tih tvrtki da dode do nesto “casha”,a ne o kupovanju dionica na trzistu!
Ne znam zasto mislite da su dionice potcjenjene na ovoj razini ako su dugovi i jamstva veci od kapitala?
Treba barem pricekati reviziju poslovanja i nova izvjesca!



Meni nije jasno kako nitko ne povlaci pitanje kaznene odgovornosti Todorića i izvlačenje novca ovih godina, na račun neplačanja dobavljača ?!?!?!

Prestrašno, koje političare imamo, baš za goli otok, i onda da je tito bio lud sta je tamo trpao ekipu, mislim da bi i sad bilo materijala 🙂


Meni nije jasno kako nitko ne pita zasto Toda nije placao porez sve ove godine?
[/quote]
Mislim da je porez na dobit plačao preko Agrokora. Drugo je pitanje jeli ta dobit postojala ili nije. Racunovodstveno je prikazao dobit izvukao je i sve ok. No sto ako je frizirano ???


Ako Agrokor ne pocne munjevito rezati troskove i prodavati imovinu nece dugo izdrzati.

Oni koji nemaju izlozenost Agrokoru nece davati robu ili kredite bez 100% osiguranja. Oni kojima je Agrokor duzan ce morati smanjiti izlozenost jer ce ih njihovi kreditori prestati podupirati. Prestat ce ih podupirati i drugi tgovci jer postaju rizicni i nepouzdani dobavljaci. Broj onih koji zele raditi sa Agrokorom ce se brzo smanjivati sto znaci da ce Akrogor placati sve skuplje i biti sve manje konkurentan.

Problem je sto sada Agrokorom upravlja vlada. Vlada RH je jako losa u rezanju troskova i prodaji imovine.


Jasno je da Agrokor mora početi prodavati imovinu radi isplate vjerovnika.
Ali i ne moraju ako vjerovnici pristanu na reprogramiranje dugova,eventualno i otpis potraživanja.
Rezanje nerentabilnih djelova firme svakako.Ako je potrebno i selektivni stečaj tih djelova.
U slućaju prodaje pod geslom”mora” i sada,po sadašnjim cijenama
cijena tromj..prosjek BVPS
:JMNC 45000, 114520 86.150,47
LEDO 3000 5402 5.976,46
BELJE 9 17 42,65
VPIK 25 37 142,09
ZVZD 1.500 3212 9.144,55

Ako se ovo bude prodavalo i valoriziralo po sadašnjim cijenama mislim da bi se iz cjelokupne imovine Agrokora mogle pokriti samo ovi zadnji krediti za likvidnost.
Vjerovnici će htjeti dobiti što više,a dobit više će jedino ako postojeća imovina ide prema svojim fundamentalnim vrijednostima.
Velika šteta je već nanesena i to se može popraviti jedino podizanjem cijena dionica prema njihovoj
fundamentalnoj vrijednosti.Što cijena dionica bude bliža fundamentalnoj imovina raste pa vjerovnici
manje gube.Dakle nismo samo mi kao vlasnici dionica zainteresirani za rast dionica već i svi vjerovnici,a to su sve banke u Hrvatskoj,bond ulagaći u Agrokor,svi dobavljači radi naplate starih dugova,mirovinci koji imaju udjele u dionicama.Potezom pera cijene dionica idu u nebo ,ako se
dogovore.A ti zainteresirani su uglavnom puni keša i za ovu operacviju im ne treba više od desetak milijuna EUR,jer je broj slobodnih dionica mali.Za ZVZD 1,mil kn,za VPIK 500 tis,kn,za BELJER 5 mil kn,za JMNC i LEDO 50 mil kn.I sve ide u nebo.Tko je izuven neka šeta bos.Dobit će žuljeve na tabanima,a mi koji smo unutra ćemo nastaviti hodati i doći do cilja
Izgleda da je lobi koji želi kupiti Agrokorove zvijezde za bagatelu dobro starta,jer vjerovnici nisu bili
spremni.Plan im nebi trebao proći.Kupiti možete ali po punoj cijeni!!!!!

Evo informacije sa sinoćnjeg sastanka dobavljača s bankama.

“Poštovane kolege,

Večeras smo održali sastanak sa velikim Bankama te smo izložili svoj prijedlog kako doći do rješenja pitanja mjenica i regresnog prava.

Tijekom trajanja postupka izvanredne uprave do sklapanja nagodbe banke ne bi pokretale postupke prisilne naplate prema regresantima, pri čemu regresni dužnik i dalje stoji u obvezi.

Povjerenik će prioritetno raditi na rješenju za namirenje duga za kojeg su regresanti u obvezi prema bankama, za kojeg je kompanija izvorno dužnik.

svaki regresni dužnik treba riješiti pitanje usklađivanja relevantnih podatka, dokumentacije i dinamiku rješavanja problema sa svojom bankom.

dobavljači će nastojati uključiti i regulatora u rješavanje problema s malim bankama i factoring kućama
Nadamo se i planiramo da se ovaj dogovor postigne i potpise do petka (14. 04.) o ćemo ćemo Vas na vrijeme izvijestiti.
Također smo dotakli pitanje plaćanja faktura koje su dospjele nakon stupanja Zakona na snagu i nastojat ćemo da ta plaćanja idu u valuti kao nova potraživanja.

Tim za pregovore”

Obveznice zelene.
Dakle ima nade

New Report

Close