Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema Ramljak ništa s tim:

Neke stvari ne pašu u ovoj priči.
˝Nismo prihvatili uvjet Sberbanke. Razumijemo ga, ali nažalost u ovom trenutku nismo mogli prihvatiti da stave 100 milijuna eura kao senioritet u ovoj tranši. Ono zahtijeva najmanje 200 stranica ugovora za što mi nemamo vremena. Nastavljamo razgovarati s kreditorima u sljedećih 30 dana, čime postoji mogućnost da se postigne dogovor s ruskim bankama, kao i drugima.˝
1) Povjerenik nema diskreciju da prihvati ili da odbije Sberbankov uvjet da njihov zajam od prije mjesec dana dobije prioritet. Članak 39 novog zakona definira kakvi zajmovi dobiju prioritet – ˝novo zaduženje˝ (vidite dolje). A ovo je staro zaduženje, tako da ni 200 stranica ugovora ne mijenja zakon koji je tek izglasan. To se mijenja u Saboru. Ćemu ova priča onda?
2) Ako nema vremena za detaljne ugovore sa Sberbankom, kakve su onda ugovore potpisali sa lokalnim bankama – 20 stranica, 2 stranice? Ne mogu baš vjerovati da su banke u Talijanskom i Austrijskom vlasništvu pristale ne usmeni dogovor ili nekakvi ˝jednostavni˝ ugovor.
Mislim da je ovo još malo lokalnog igrokaza. Sberbank je sigurno imao uvid u tekst novog zakona. Tada su mogli tražiti promjenu. Mislim da je ovo njihov pokušaj da potencijalno zgrabe malo nešto više sa stola ali da im je pravi cilj da stjeraju vladu u kut – da sudjeluju u financiranju Agrokora. Spomenuo sam taj pritisak u par intervjua u posljednjih par dana. Čujem da su šanse da veliki vjerovnici vani sudjeluju u novom financiranju Agrokora poslije ove krizne tranše u okvirima 300-400 miliona Eura koji se spominje … dosta niske. Tako da nam onda ostaju lokalne banke, naši mirovinski fondovi i Vlada da popune te rupe …

POGLAVLJE 3. – ZADUŽENJE S PREDNOSTI NAMIRENJA, Članak 39
(1) Izvanredni povjerenik može uz prethodnu suglasnost vjerovničkog vijeća preuzeti novo zaduženje u ime i za račun dužnika radi smanjenja sistemskog rizika, nastavka poslovanja, očuvanja imovine ili ako se radi o podmirenju tražbina iz operativnog poslovanja, a koje će imati prednost prilikom namirenja pred ostalim tražbinama vjerovnika, izuzev tražbina radnika i bivših radnika.

MIlan A. Račić

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Meni nije jasno kako nitko ne povlaci pitanje kaznene odgovornosti Todorića i izvlačenje novca ovih godina, na račun neplačanja dobavljača ?!?!?!

Prestrašno, koje političare imamo, baš za goli otok, i onda da je tito bio lud sta je tamo trpao ekipu, mislim da bi i sad bilo materijala 🙂

Ajme kako je upravo Šprajc oprao Bozanića u RTL Direkt, svaka mu čast !!!
Pogledajte snimku emisije ako postoji.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Meni nije jasno kako nitko ne povlaci pitanje kaznene odgovornosti Todorića i izvlačenje novca ovih godina, na račun neplačanja dobavljača ?!?!?!

Prestrašno, koje političare imamo, baš za goli otok, i onda da je tito bio lud sta je tamo trpao ekipu, mislim da bi i sad bilo materijala 🙂


Meni nije jasno kako nitko ne pita zasto Toda nije placao porez sve ove godine?


Meni nije jasno kako nitko ne povlaci pitanje kaznene odgovornosti Todorića i izvlačenje novca ovih godina, na račun neplačanja dobavljača ?!?!?!

Prestrašno, koje političare imamo, baš za goli otok, i onda da je tito bio lud sta je tamo trpao ekipu, mislim da bi i sad bilo materijala 🙂

Isto sam pitanje i ja jucer postavio….ali isto tako mi nisu jasni ni dobavljaci koji su mu dopustili tolika dugovanja i jos mu davali robu….zar se tako ponasaju odgovorne hr firme…..nazalost da,jel je sve to ista rodbinsko politicka bagra na dobro placenim pozicijama…..uhljeba je pun kufer ne samo na u drzavim firmama nego isto tako i u “najhrvatskijim” poduzecima koji nam prodaju foru kupujmo hrvatsko dok su njihove pare na racunima vani da ih niko ne bi vidio i pito odakle im…

Hrv politika a i gospodarstvo je odavno spremno za jedno veliko cistiliste jel jasno je da ovakvo poslovanj firmi i vođenje drzave vodi samo u BANKROT…..zbilja je zalosna situacija…..a za bunt i promjene je vec odavno kasno jel kome ne odgovara ode van jel vidi da s b.dalama ne vrijedi imat posla….i tako otisao dobar dio ljudi od šljakera,majstora pa do visokoobrazovanih….ova drzava je brod luđaka,lopova i prevaranata koje nikako da stige kazna….

Hrv politika a i gospodarstvo je odavno spremno za jedno veliko cistiliste jel jasno je da ovakvo poslovanj firmi i vođenje drzave vodi samo u BANKROT…..zbilja je zalosna situacija…..a za bunt i promjene je vec odavno kasno jel kome ne odgovara ode van jel vidi da s b.dalama ne vrijedi imat posla….i tako otisao dobar dio ljudi od šljakera,majstora pa do visokoobrazovanih….ova drzava je brod luđaka,lopova i prevaranata koje nikako da stige kazna….i naravno nesposobnjakovica,osim za svoj dzep….a dugorocni pogled i korist niko niti vidi niti ima u fokusu….i da nemam ni jednu todex dionicu niti sam imao jel pametan nisam ali ni ne treba bit da bi se vec odavno vidjelo kud sve to vodi…..taj koncern funkcionira po glavnim primcipima nase drzave a to je zaduzivanje bez pokrica….drzava bankrota u drzavi id.ota….

Guverner Hrvatske narodne banke Boris Vujčić gostovao je u srijedu u Dnevniku Nove TV te je odgovarao na pitanja o Agrokoru i ulozi HNB-a u kontroli njegova financiranja tijekom godina.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/boris-vujcic-o-agrokoru-danas-pricati-da-se-nije-znalo-sto-se-dogada-oko-koncerna-tko-u-to-vjeruje-ta-kolektivna-amnezija-je-vrlo-zanimljiva/5901804/

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Zanimljiva raspodjela i nazivi..

“Povjerenik za Agokor objavio je i tko će sve biti u vjerovničkom vijeću. Male dobavljače će predstavljati predsjednik Hrvatske poljoprivredne komore Mato Brlošić, velike dobavljače prokuristica Kraša Marica Vidaković, imatelje obveznica Martin Gudgeon, neosigurane vjerovnike Sergej Volk, a osigurane vjerovnike predsjednik Uprave Zagrebačke banke Miljenko Živaljić. ”

Martin Gudgeon..imatelje obveznica (http://pjtpartners.com/people/martin-gudgeon/).. njuska iz Blackstone grupe….Možda zato obveznice vec dva dana rastu..
Sergej Volk….neosigurani vjerovnici !!..Sber banka
Miljenko Živaljić…osigurani vjerovnici..Zaba..( Erste nestao iz kombinacja..a pamtimo da su na pocetku bili “glavni” )

http://vijesti.hrt.hr/383382/ramljak-nacelno-dogovoreni-krediti-s-5-hrvatskih-banaka-ponuda-sberbanke-odbijena

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Ramljak sam po sebi uopće nije bitan, ni ime ni koliki je stručnjak – on je Vladin čovjek i prva mu je zadaća da se Agrokor ne raspadne za vrijeme vladavine HDZa, ali nije isključeno niti da se Agrokor ne preda rusima, što je Vlada propustila spriječiti.
mada mi nije jasno kako su domaće banke mogle dati novi kredit ako im je HNB zabranio izloženost Agrokoru … valjda i to opet država.
a kakav je država vlasnik i poslovođa … treba imati na umu cijelo vrijeme. i šaraf bi pokvarili.

Meni je zanimljivo na koji način su banke izigrale HNB i izdavale kredite Agrokoru, a on njima (navodno) mjenice bez pokrića.

Sada neka HNB lijepo kaže o kojim se bankama radi, a sabor neka donese zakon ALA LEXBANK i neka svaku banku kazni s 1 milijardom eura.

S tim novcima neka plati dugove bankama i dobavljačima i postane zajedno s mirovincima vlasnik svih poduzeća.

Naravno, netko je i izdavao mjenice bez pokrića.

Od tog VLASNIKA treba se naplatiti iz privatne imovine da više nikom nikad isto ne padne na pamet.

Naravno, trebali bi imati i poštene političare koji vole Hrvatsku a ne svoj džep.

Na kraju krajeva da ih imamo ne bi bankama na kraj pameti bilo da se ponašaju kako se ponašaju, niti bi imali nesposobnog Ivicu kojemu su poklonjene firme za vrijeme privatizacijske pljačke.

Gdje bi djeca političara i BIH hrvata bili zaposleni?


ponukan člankom oVaš link …, pošto je ministar Marić u agrokoru bio na funkciji za financijska tržišta i zaduživanje na istima, bilo bi dobro da neovisni revizor pročešlja i ministarstvo financija jer od kada je Marić postao ministar, svjedoćimo izvješćima o " rastu" hr gospodarstva i proračunskih prihoda isto kao i onda kada je prodavao agrokorove obveznice stranim kreditorima

@ Barbarosa

Pa ne radi ON te izvještaje, pa ni ne može znati, a kamoli odgovarati.

Kaj GOD!



I ja smatram da je Interšpar najkvalitetniji.

Ja u interšparu nisam ostavio ni kune od kad su dali otkaz prodavačici zbog dvije fete pršuta


Ali po cijeni Konzum je skuplji, a roba je slabije kvalitete.

Jeste skuplji je i ne bih se složio da je lošije kvalitete ali bih dodao da ima manji izbor

[/quote]

Nadam se da onda ne kupujete ni u Konzumu.

Gledajući za koji minimalac ljudi rade i koliko rade mislim da je to sramota.
Nije čudno da radije idu van prati tanjure jer puno više zarade.

Ne znam da li ste pročitali kako je Ivica Todorić jabukama gađao svoje zaposlenike.

Pretpostavljem da više zbog toga nećete kupovati ni Jamnicu, ni Zvijezdu ni Ledo.

Koliko će ljudi tek dobiti otkaz zbog pohlepnog Ivice …………

Naravno ide porez na nekretnine (komunalna naknada) 150% veća od dosadašnje.

Sve je Marić organizirao da Hrvati plaćaju za gazdu i gazdaricu.

New Report

Close