Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tek sada onim dovoljno pametnim i mudrima je jasno koliko je ovo nemoguce spasiti….

Tek smo krenuli, najgore se tek ocekuje…

http://www.jutarnji.hr/biznis/financije-i-trzista/nastavlja-se-potop-agrokorovih-perjanica-dionica-jamnice-prije-mjesec-dana-vrijedila-je-vrtoglavih-160-tisuca-kuna-danas-se-jedva-drzi-na-45-tisuca/5900540/

Cijene Agrokorovih korporativnih obveznica, koje trguju na Berlinskoj burzi, značajno su pak skočile. Obveznica koncerna s kamatom od 8,875 posto i dospijećem 2020. porasla je za oko 4,65 postotnih poena, na 32,90 posto. Obveznica s kamatom od 9,125 posto i istom godinom dospijeća, porasla je na 29,00 posto.


Tek sada onim dovoljno pametnim i mudrima je jasno koliko je ovo nemoguce spasiti….

Tek smo krenuli, najgore se tek ocekuje…


Već od ranije onim dovoljno pametnim i mudrim je jasno da je ovo nemoguće upropastiti.
Posao kreće naprijed.Konzum poćeo ozbiljno raditi,a svi ostali nisu ni zaštekali.
Naravno,vjerovatno će netko spušiti.Za sada smo mi mali dioničari najveći gubitnici.A nitko nas ne ferma ni jedan posto.Naravno da je to loša strategija .Potencijalni kupci pojedinih firmi mogu trljati ruke.

Med se rastopio,mlijeko razlilo!!!!!!


Tek sada onim dovoljno pametnim i mudrima je jasno koliko je ovo nemoguce spasiti….

Tek smo krenuli, najgore se tek ocekuje…


https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/ramljak-otkrio-koliko-su-banke-upumpale-u-zadnjih-48-sati-u-agrokor-20170412

‘S 80 milijuna eura imat ćemo 30 dana mira, a već sutra nastavljamo pregovore za daljnje financiranje’, rekao je Ramljak. Dodao je da će se pregovori voditi ne samo sa Sberbankom već i s drugim financijskim institucijama.

dakle ne kuzim..covjek sacuva pare, odnosno ne poklekne pritisku nije dobar…da je uzeo bio bi divan?ili

vani obveznice trenutno zelene
sutra mogu vec crveniti duplo…nebitno, ne treba zmiriti kada se pojavi tracak nade..
🙂
vec sutra moze sve propast , al bar se nekaj desava

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Pa i propalo je…A je fakticki u bankrotu….a posto je povjerenika postavila politika na njemu je red da prica ljepe price jel uvijek ima b.dala koje povjeruju…..

Ramljak sam po sebi uopće nije bitan, ni ime ni koliki je stručnjak – on je Vladin čovjek i prva mu je zadaća da se Agrokor ne raspadne za vrijeme vladavine HDZa, ali nije isključeno niti da se Agrokor ne preda rusima, što je Vlada propustila spriječiti.
mada mi nije jasno kako su domaće banke mogle dati novi kredit ako im je HNB zabranio izloženost Agrokoru … valjda i to opet država.
a kakav je država vlasnik i poslovođa … treba imati na umu cijelo vrijeme. i šaraf bi pokvarili.



Tek sada onim dovoljno pametnim i mudrima je jasno koliko je ovo nemoguce spasiti….

Tek smo krenuli, najgore se tek ocekuje…


Već od ranije onim dovoljno pametnim i mudrim je jasno da je ovo nemoguće upropastiti.
Posao kreće naprijed.Konzum poćeo ozbiljno raditi,a svi ostali nisu ni zaštekali.
Naravno,vjerovatno će netko spušiti.Za sada smo mi mali dioničari najveći gubitnici.A nitko nas ne ferma ni jedan posto.Naravno da je to loša strategija .Potencijalni kupci pojedinih firmi mogu trljati ruke.

Med se rastopio,mlijeko razlilo!!!!!!
[/quote]

Lopina, tko bi Te trebao fermati ? Sam si svojom voljom i svojim novcima ušao u posao kupnje dionica nadajući se zaradi.da li je netko imaocu dionica 2008 podmirio izgubljene novce na burzi ???

Kraj rasprodaje ?

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Upravo je završila zanimljiva emisija (Druga strana) na HRT4:

https://hrti.hrt.hr/linear/95?program_id=1800916

Morate se registrirati da bi gledali.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

I treba da se nije popustilo Sberbanku, oni bi kruha preko pogače.
Sad bi oni da je prioritetno i ono što su dali prije 5 godina.
Nek se malo znoje i oni pa će vidjet da nismo ni mi vesla sisali. Kad su davali kredit po kamati 10 puta većoj od normalne onda je sve bilo dobro, a sad bi da to bude prioritet u naplati.
E ne može, svaka čast Ramljaku!
Sada tražiti sredstva drugdje i njima dati prioritet.

Samo neka izdrži iza lokalnih izbora. Ako će dan nakon toga propasti neka propadne!


Ramljak sam po sebi uopće nije bitan, ni ime ni koliki je stručnjak – on je Vladin čovjek i prva mu je zadaća da se Agrokor ne raspadne za vrijeme vladavine HDZa, ali nije isključeno niti da se Agrokor ne preda rusima, što je Vlada propustila spriječiti.
mada mi nije jasno kako su domaće banke mogle dati novi kredit ako im je HNB zabranio izloženost Agrokoru … valjda i to opet država.
a kakav je država vlasnik i poslovođa … treba imati na umu cijelo vrijeme. i šaraf bi pokvarili.

Ideje naše benzin Vaš!

ne traze 5 god unazad nego 2 mjeseca, a kamatu su dali ispod 6% za razliku od zapadnih prijatelja preko 10%. Gazda je kredit od 600 mil eur proglasio fantastičnim poslom. Igramo se vatrom a zivimo od turizma, i gle sad opet slovenaca i kontrole granice (tovariš je tovariš na dva jezika).

New Report

Close