Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovakvi padovi me uvijek podsjete na ono pitanje: Što je dionica koja je pala 90%? Odgovor: Dionica koja je pala 80%, a nakon toga još 50%.


šta ti je matematika…

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Storytelling na najveću potenciju. U petak će isplatiti plaće, ali eto nisu legle preko vikenda. U utorak će se probuditi u bankrotu.

Ideje naše benzin Vaš!


Ovakvi padovi me uvijek podsjete na ono pitanje: Što je dionica koja je pala 90%? Odgovor: Dionica koja je pala 80%, a nakon toga još 50%.

Kupovati dionice samo zato što su puno pale nikad nije bila zdrava strategija.


mene ovo asocira na trgovanje certifikatima, neke Todexice idu k pucanju


A i dalje na svim informativnim emisijama prva vijest..Moody.s srusio reiting Agrokoru i predvidja bankrot…I dalje je losa vijest..vijest..a o dobroj se ne govori…

Pozdrav

prva iole pozitivna vjest ,ce raketirat todex
[/quote]

Koja dobra vijest moze prominit nesto puno od lose vijesti da su u prestecajnom postupku

Ignore : renči

Eto prica se da je Ramljak Todoricev covjek. 🙂
Igrokaz se nastavlja. ..to be continued 🙂

Status Quo: Roll Over Lay Down


Nebi rekao da ovi što trguju obveznicima se ravnaju po naslovima na portalima. To su ipak institucionalni ulagači. Obveznice su prije i jače pale na samu naznaku krize, pa se sad stabiliziraju i pomalo rastu.
Spreed se povećava (sad je preko 20%) i bid se podiže, a ask se povlači. Ako dože do preokreta bit će veliki, a ne mali i to će se sigurno preliti i na dionice.

Ja samo pratim, ne trgujem, ali eto učinilo mi se zanimljivo a ovi koji trguju mislim da bi trebali pratiti što se događa sa obveznicama. Ako se to preokrene to bi trebao biti signal…

Ne bih se složio.
Same obveznice su i sa ovim “rastom” u zadnja dva dana i dalje na korak do Junka, a i spread je ogroman to nikada nije dobar znak, upućuje na anomalije.
Uz sve to investitorima se ne šalju ohrabrujuće poruke od strane onih koji su “preuzeli” upravljanje Agrokorom, niti riječju niti djelom što dovodi do toga da su prognoze rejting agencija i dalje jako loše.
Dodatno, svakim danom ispada sve više kostura iz ormara.

Do preokreta jedino može doći ako se pojavi netko sa 5-6 mlrd EURa i kaže, evo me kupujem sve, a ostatak duga rješavam iz imovine i pokrećem širenje postojećih kapaciteta uz kompletnu promjenu poslovne politike. Ali mi nismo tržište veličine Poljske uz kupovnu moć Njemačke da bi se netko išao zajebavati s time.

Zašto mislite da će doći do preokreta, točniije što bi se moralo dogoditi po vama?

Isto samo pratim, ne trgujem, niti mi pada napamet.

Naravno da nije bilo zainteresiranih za IPO i a da se Agrokor nikome nije mogao prodati kada je imao ovolike dugove. Tu je nestalo puuuunooo novca. I sto sada ?

Status Quo: Roll Over Lay Down


Naravno da nije bilo zainteresiranih za IPO i a da se Agrokor nikome nije mogao prodati kada je imao ovolike dugove. Tu je nestalo puuuunooo novca. I sto sada ?

Tocno, Renci!!!!
Za IPO na stranim burzama treba imati uredne bilance i ne biti prezaduzen!!!

Bankrot naravno. Naivci su ovi koji upumpavaju robu ili novac. Ne znam koji kolateral misle banke uzeti za onih 150 m EUR interventnog financiranja. Najvjerojatnije na kraju ništa od toga osim ako država ne izda svoja jamstva.


Naravno da nije bilo zainteresiranih za IPO i a da se Agrokor nikome nije mogao prodati kada je imao ovolike dugove. Tu je nestalo puuuunooo novca. I sto sada ?

Ideje naše benzin Vaš!



Naravno da nije bilo zainteresiranih za IPO i a da se Agrokor nikome nije mogao prodati kada je imao ovolike dugove. Tu je nestalo puuuunooo novca. I sto sada ?

Tocno, Renci!!!!
Za IPO na stranim burzama treba imati uredne bilance i ne biti prezaduzen!!!
[/quote]

Zaista je teško za očekivati da u ovakvom stanju Agrokor može na IPO sa zadovoljavajućom cjenom. Možda za koju godinu kada poslovanje postane transparentno, zaduženost manja, a knjige uredne. Ovo bi osobito moglo biti dobro rješenje ako se vjerovnici namire ulaskom u vlasničku strukturu.

Znaci nestane 30 milijardi a mozda i vise kuna i onda da to ne bi bankrotiralo placaju porezni obveznici. Nikome se nista nije dogodilo osim poreznim obveznicima. Super. Prekrasna jedna drzava.

Status Quo: Roll Over Lay Down



Naravno da nije bilo zainteresiranih za IPO i a da se Agrokor nikome nije mogao prodati kada je imao ovolike dugove. Tu je nestalo puuuunooo novca. I sto sada ?

Tocno, Renci!!!!
Za IPO na stranim burzama treba imati uredne bilance i ne biti prezaduzen!!!
[/quote]
tvrtka ove veličine i renomea (dosadašnjeg), trebala je imati najviše dvije vodeće i cijenjene revizorske kuće za kontrolu, a ne njih 70, kao fol radi teritorijalne raspršenosti, to je bio dodatni znak, da Gazda ne da nikome da njuška previše u njegove papire, jer ne bi od smrada mogao dalje raditi, dok se jedna solidna većina iz užeg vodstva Agrokora ne potrpa u zatvore, možemo samo slušati kako psi laju i čuditi se zašto

New Report

Close