Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kriva ti je informacija. Uskrsnica sjela na multiplus prije 10 dana. Za place je jos rano

ja samo znan da je i plaća sila . Nema razloga lagat me kad ih poznajem.


Najjači su mi ovi "mali ljudi" koji ce bojkotirati Konzum.

Koliko čovjek mora biti nedorastao da tako razmišlja.?

Pa gospodin Todorić nije plaćao dobavljače ni porez.

I mislio je da su u Hrvatskoj tolike bu.dale da će mu to proći.

Evo mi koji još imamo nekakvu lovu bojkotirati ćemo kupovinu dionica Agrokora.
Ako Vam je tako lakše!

Svi odrasli koji su slušali ove optimiste i kupovali KEDO po 11.000 kuna slobodno neka se uključe u raspravu.

lp,

ps. Hrvati neće kupovati u konzumu jer više nemaju love. Većina Hrvata je bankrot kao mali Ivica.
A ne znam koja će firma više prihvatiti da mu daju bonove za zaposlenike umjesto novaca.





@Old_Gunner
, znaci kategoricki tvrdite da ce kroz par mjeseci poceti faliti jaja, Coca-Cole i jogurta u Konzumu? Cisto da se vratimo za pola godine na ovu temu i rekapituliramo.

Crobiz, evo prošla su dva mjeseca od posta i ostvario se crni scenarij na koji sam upozoravao:

Nadam se da će se situacija što prije riješiti, ali sad izgleda nevjerojatno kako se prije par mjeseci nije vjerovalo što se može dogoditi.
[/quote]

Ha kolega dragi, u Hrvatskoj nista nije nemoguce pa eto ni ovo. Necu vas lagati, potpuno sam sokiran razvojem dogadaja. Razina opce nekompetentnosti te apsolutna nesposobnost u ovoj zemlji me sablaznjava. I to na svim razinama i planovima. Pripadam mladoj generaciji i svakim danom mi je sve jasnije zasto smo gospodarski razorena zemlja.

Trenutno sam vecinom u cashu (iskocio iz vlakica na objavu o laziranim vijestima), imam nesto brodara, nesto nelikvidnih. Cekam bolja vremena, ubijam vrijeme zaradivanjem za bureke trejdajuci kada se pojavi prilika.
[/quote]

Svaka čast na fleksibilnosti i spremnosti promjene mišljenja. Kod mene je slična situacija s tim da sam od dionica većinom u turistima.

Što se tiče nekompetentnosti, što reći tek na lakovjernost i neozbiljnost novinara koji su plasirali ovakve vijesti:
*17.03 – [url=http://www.vecernji.hr/kompanije-i-trzista/agrokor-od-sberbanke-dobio-jos-300-milijuna-eura-kredita-1156710]Agrokor od Sberbanke dobio još 300 milijuna eura kredita
(naravno da ih nije dobio)
*31.03. – Tijekom dana banke majke trebale bi svojim podružnicama odobriti novi kredit za Agrokor od 400 mil. eura[/url] (opet ništa)
*07.04. – Banke do srijede daju 250 mil. eura[/url] (sutra je srijeda pa ćemo vidjeti, ali za sada nije izgledno i cifra o kojoj se trenutno priča smanjila se na 150 mil. eura)

Mislim da je pri tome ključna izjava iz zadnjeg članka: “Predstavnik jednog od najvećih Agrokorovih dobavljača danas nam je ispričao kako ga je vrlo ugledni domaći bankar uvjeravao da nastavi isporučivati robu Konzumu jer će do srijede sigurno doći 250 milijuna eura”.

Banke stalno zavlače dobavljače najavama o kreditiranju i na taj način puštaju dobavljače da umjesto njih ulijevaju svježi kapital u Agrokor. Dok banke ne ispune obećanje (a postoji znatna vjerojatnost da to ne naprave), nema pozitivnog pomaka.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Divim se ljudima koji vide svjetlo na kraju tunela u TODEX-u. Ljudi moji kompanija je bankrotirala, samo to nitko još ne želi javno reći. Bacate novce na smeće. A sve članice koncerna su prezadužene i ne vrijede pišljivog boba. Pitanje je samo koliko će dobavljača potonuti s njima.

Nadzorni odbor
# Ljerka Puljić, OIB: 64575810412
Zagreb, Jurjevska 75/A
# – zamjenik predsjednika nadzornog odbora
# – postala biti član i zamjenik predsjednika nadzornog odbora dana 10.04.2017. godine
# Damir Kuštrak, OIB: 99654966626
Zagreb, Nova ves 28
# – član nadzornog odbora
# – prestao biti član nadzornog odbora rješenjem St-1138/17 od 10.04.2017.g.
# Tomislav Lučić, OIB: 82785564841
Zagreb, Jurja Dalmatinca 8
# – član nadzornog odbora
# – prestao biti član nadzornog odbora rješenjem St-1138/17 od 10.04.2017.g.
# Tatjana Rukavina, OIB: 68405828715
Zagreb, Zelengaj 69
# – član nadzornog odbora
# – prestala biti član nadzornog odbora rješenjem St-1138/17 od 10.04.2017.g.
# Ivan Todorić, OIB: 75805072950
Zagreb, Himper 5
# – predsjednik nadzornog odbora
# – prestao biti predsjenik i član nadzornog odbora rješenjem St-1138/17 od 10.04.2017.g.
Osobe ovlaštene za zastupanje
# Piruška Canjuga, OIB: 46190169050
Zagreb, Tuškanac 93
# – član uprave
# – prestala biti član uprave rješenjem St-1138/17 od 10.04.2017.g.
# Hrvoje Balent, OIB: 01767897183
Zagreb, Himper 5/1
# – član uprave
# – prestao biti član uprave rješenjem St-1138/17 od 10.04.2017.g.
# Ivan Crnjac, OIB: 98903086300
Zagreb, Šestinski vrh 42
# – član uprave
# – prestao biti član uprave rješenjem St-1138/17 od 10.04.2017.g.
# Ante Todorić, OIB: 08034396130
Zagreb, Himper 5/4
# – član uprave
# – prestao biti član uprave rješenjem St-1138/17 od 10.04.2017.g.
# Mislav Galić, OIB: 69432608618
Zagreb, Petretićev trg 2/A
# – član uprave
# – prestao biti član uprave rješenjem St-1138/17 od 10.04.2017.g.
# Ivica Sertić, OIB: 12543354281
Zagreb, Kninski trg 13
# – član uprave
# – prestao biti član uprave rješenjem St-1138/17 od 10.04.2017.g.
# Ivica Todorić, OIB: 05859927944
Zagreb, Himper 5
# – predsjednik uprave
# – prestao biti predsjednik uprave rješenjem St-1138/17 od 10.04.2017.g.
Ante Ramljak, OIB: 16959950253
Zagreb, Nova Cesta 126
– izvanredni povjerenik
– Rješenjem St-1138/17 od 10.04.2017.g. imenovan izvanrednim povjerenikom.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Objavljeno na sudskom registru za Agrokor d.d.

Osobe ovlaštene za zastupanje
Ante Ramljak, OIB: 16959950253 (Prikaži vezane subjekte)
Zagreb, Nova Cesta 126
– izvanredni povjerenik
– Rješenjem St-1138/17 od 10.04.2017.g. imenovan izvanrednim povjerenikom.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]


Objavljeno na sudskom registru za Agrokor d.d.

Osobe ovlaštene za zastupanje
Ante Ramljak, OIB: 16959950253 (Prikaži vezane subjekte)
Zagreb, Nova Cesta 126
– izvanredni povjerenik
– Rješenjem St-1138/17 od 10.04.2017.g. imenovan izvanrednim povjerenikom.

ako Antiša odma’ ne da ostavku izgibosmo, ili neka komanduje proboj ili kapitulacija

Uz najvecu nadu i najbolju volju, mislim da ce taj cijeli proces zavrsiti lose. Zasto? Zato jer da bi restrukturiranje necega uspjelo onda se to nesto mora i RESTRUKTURIRATI. A to, u slucaju Konzuma i cijelog dobavnog lanca znaci masovni otkazi, promjena asortimana i dosadasnjeg nacina rada. Reforma zemljisne politike, poticaja, svega. A sto mislite, da li je posao povjerenika Vlade da to provede ili ne provede?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/moodys-ne-vjeruje-u-uspjeh-restrukturiranja-koje-se-vodi-na-temelju-lex-agrokor-bonitetna-agencija-srusila-kreditni-rejting-hrvatskog-koncerna/5893932/
Kada pročitaš ovo sve ti bude jasno. Firma je već u bankrotu a od objave bankrota štiti je samo nabrzinu sklepani zakon.

– Naša odluka o smanjenju Agrokorova rejtinga odraz je kompanijinog podnošenja zahtjeva za restrukturiranje prema novom hrvatskom zakonu (lex Agrokor), što prema nama znači da je bankrot vrlo izgledan, izjavio je potpredsjednik i viši analitičar u Moody’su Vincent Gusdorf.

Obrazlozenje Moddys-a danas ,vezano za novo rusenje rejtinga!


21.03.2017
Po meni je najvjerojatniji ishod ulazak svjezeg kapitala u vlasnistvo sto ce omoguciti refinanciranje dugova. S time se dobija na vremenu za restrukturiranje, normalizacija i nakon toga prodaja djelova koncerna. Vise manje su svi zadovoljni osim gazde. Zanimljivo je da nitko nije pitao pod kojim uvjetima je sberbank odobrila sredstva za likvidnost. Mislim da u tom ugovoru lezi odgovor kako i sto.
Naravno za ipo gazda, kako sam vise puta rekao, vise nema ni vremena a ni kredibiliteta

Po meni zapravo najgori realni scenarij se dogada. Ledo je po mom modelu iz sijecnja bio pozitivan na risk reward oko 3330, nisam jos napravio za trenutnu situaciju a iskreno i ne zelim. Po meni je ovo default…bit ce zanimljivo kako ce teci prodaja

New Report

Close