Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@lopina
gospon lopina, vama u hvalospjevu jedino još nedostaje da će Ivica Todorić uskrsnuti, što bi svakako bilo dostojno i pravedno u ovo predblagdansko vrijeme, zaslužio je i zadužio cijelu državu

nikad mi nije bilo (a vjerovatno niti nikad neće) jasno zašto SVI (ili gotovo svi) misle da su kupci pametniji od prodavača (bilo da je situacija stabilna, bilo da je klimava kao sada)!

@ lopina

Pa kaj onda što će police Konzuma biti pune.

Da li si ti svjestan koliko su Hrvati ogorčeni razvojom događaja što se spašava imovina čovjeka koji je i inače sve dobio na pladnju i to uspio upropastiti.

Hrvati će bojkotirati kupovanje u Konzumu, shvati to!

Što se vlasništva tiče vlasnik Agrokora i svih ostalih poduzeća je i dalje Todorić.

Vidi objašnjenje suca Kolakušića koji kaže da je osnovna razlika između predstečajne nagodbe i LEXE Agrokora u tome što vlasnik zadržava vlasništvo na firmu.

E sada će neki dioničari reći da je to dobro jer i oni ostaju vlasnici svojih dionica.

Malo morgen.

Da bi se taj zakon odnosio na Vas morate imati firmu koja je napravila nekoliko milijardi eura duga i dosta zaposlenika.

Apeliram na hrvatske dobavljače da pod hitno nađu novi način distribucije svojih proizvoda.

Ne bih htio da zbog Konzuma propadnu.

Hvala.

Lp

Neće biti masovnih bojkota. Ljudi idu u najbliži dućan, a ako im se da protegnuti noge odu malo dalje jer je deterdžent na akciji. A oni koji imaju auto i naviku odlaska negdje drugdje po tjedni špeceraj to rade ovako i onako. OK, dio ljudi će možda bojkotirati, neka lijevoliberalna smetala kojima i sam pripadam, ali je uvjeren sam još više onih koji će popušiti domoljubne trube “kupujmo hrvatsko spasimo Konzum, naše dobavljače itd.”. Ne potcjenjujte glupost hrvatskog čovjeka.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Naravno da ćemo bojkotirati Konzum i sve vezano uz Bagrokor, masu ljudi koje poznajem
razmišlja na sličan način i gadi im se sve vezano uz ove propalitete na vlasti i aktualnu
situaciju, i onda će nam anemični govoriti gdje da trošimo svoj novac


@ lopina

Pa kaj onda što će police Konzuma biti pune.

Da li si ti svjestan koliko su Hrvati ogorčeni razvojom događaja što se spašava imovina čovjeka koji je i inače sve dobio na pladnju i to uspio upropastiti.

Hrvati će bojkotirati kupovanje u Konzumu, shvati to!

Što se vlasništva tiče vlasnik Agrokora i svih ostalih poduzeća je i dalje Todorić.

Vidi objašnjenje suca Kolakušića koji kaže da je osnovna razlika između predstečajne nagodbe i LEXE Agrokora u tome što vlasnik zadržava vlasništvo na firmu.

E sada će neki dioničari reći da je to dobro jer i oni ostaju vlasnici svojih dionica.

Malo morgen.

Da bi se taj zakon odnosio na Vas morate imati firmu koja je napravila nekoliko milijardi eura duga i dosta zaposlenika.

Apeliram na hrvatske dobavljače da pod hitno nađu novi način distribucije svojih proizvoda.

Ne bih htio da zbog Konzuma propadnu.

Hvala.

Lp

Oprostite ali što se tiče ogorčenosti tu pretjerujete.

Zašto bi ja išao kupovati u lidl ili kaufland kad s oproštenjem ti dućani izgledaju ko ona stvar i k tome još su u stranom vlasništvu.

Bila isto tako, interšpara nema svugdje a i najskuplji je.
Ako se riješi problem plaćanja nema brige za dobavljače i u takvim uvjetima da dobavljači idu bojkotirat trgovački lanac koji drži više od 30% maloprodaje?

Pa mislim ipak bi trebali malo razmislit prije nego napišete iako nam se mišenjalja o bivšem vlasniku i njegovom poslovanju vjerovatno podudaraju.


Naravno da ćemo bojkotirati Konzum i sve vezano uz Bagrokor, masu ljudi koje poznajem
razmišlja na sličan način i gadi im se sve vezano uz ove propalitete na vlasti i aktualnu
situaciju, i onda će nam anemični govoriti gdje da trošimo svoj novac

samo vi razmišljajte tako i ne zaboravi kukati poslije kad ti svi drugi budu krivi. ah da, ti već sad kukaš, takvi vječno kukaju. kukavelj, rekao bi Pervan.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Najjači su mi ovi “mali ljudi” koji ce bojkotirati Konzum.

Koliko čovjek mora biti nedorastao da tako razmišlja.?

@ PoAskuBidu
ništa ja ne kukam, nego se ne mogu načuditi gluposti ovog naroda uključujući i mene, inače
davno sam se pobrinuo za svoju budućnost i svoje djece i uz solidan posao pokrenuo i vlastiti,
te sam i sam do prošle godine indirektno bio jedan od dobavljača Konzuma, i u svoje ime mogu reći
nikad više, a ti i dalje slijepo vjeruj ovoj ekipi na vlasti i čekaj da ti srede budućnost

Ovdje je agrokor pao u nemilost banaka koje mu nisu dale “normalne kredite” i vjerojatno ako je postojao neki plan urota ovo je trebalo završiti u stečaju ( slično pevecu isto zbog banaka a djelom zbog lošeg upravaljanja i vlada RH nije htjela pomoći za razliku od ovog slučaja ).
Pokretanje stečaja Agrokora bi bila velika avantura koju Vlada RH sebi nije mogla priuštiti. Na kraju priče tj. kraja restruktiranja postoji mogućnost da bivši vlasnik Ivica Todorić ostane manjiunski vlasnik. S ovolikim prihodima i dobiti firma može raditi i ako se optereti s dugom do 3 milijarde duga ………. kamate moraju biti do 3 %
Dakle novi vlasnik ma ko bude bilo dobavljači banke ili netko treći treba “donijeti” oko 2 miijarde eura …..
Što se tiče ovi galamdžija i bukača oko bojkota i ostali sra.nja …….. psi laju karavani prolaze

DAJ PET !!!



@ lopina

Pa kaj onda što će police Konzuma biti pune.

Da li si ti svjestan koliko su Hrvati ogorčeni razvojom događaja što se spašava imovina čovjeka koji je i inače sve dobio na pladnju i to uspio upropastiti.

Hrvati će bojkotirati kupovanje u Konzumu, shvati to!

Što se vlasništva tiče vlasnik Agrokora i svih ostalih poduzeća je i dalje Todorić.

Vidi objašnjenje suca Kolakušića koji kaže da je osnovna razlika između predstečajne nagodbe i LEXE Agrokora u tome što vlasnik zadržava vlasništvo na firmu.

E sada će neki dioničari reći da je to dobro jer i oni ostaju vlasnici svojih dionica.

Malo morgen.

Da bi se taj zakon odnosio na Vas morate imati firmu koja je napravila nekoliko milijardi eura duga i dosta zaposlenika.

Apeliram na hrvatske dobavljače da pod hitno nađu novi način distribucije svojih proizvoda.

Ne bih htio da zbog Konzuma propadnu.

Hvala.

Lp

Oprostite ali što se tiče ogorčenosti tu pretjerujete.

Zašto bi ja išao kupovati u lidl ili kaufland kad s oproštenjem ti dućani izgledaju ko ona stvar i k tome još su u stranom vlasništvu.

Bila isto tako, interšpara nema svugdje a i najskuplji je.
Ako se riješi problem plaćanja nema brige za dobavljače i u takvim uvjetima da dobavljači idu bojkotirat trgovački lanac koji drži više od 30% maloprodaje?

Pa mislim ipak bi trebali malo razmislit prije nego napišete iako nam se mišenjalja o bivšem vlasniku i njegovom poslovanju vjerovatno podudaraju.

[/quote]

Ajmo onda činjenice.

Kao prvo Konzum je isto u stranom vlasništvu. Da li je to neka Ruska banka, ili neka zapadna banka potpuno nebitno.
Todorić je zbog dugova i tako do sada bio samo fiktivni vlasnik.

Vas nitko ne sprečava da i dalje kupujete u Konzumu.
To ne znači da će i drugi slijediti Vaš primjer.
Ja očekujem dosta veliki pad prodaje Konzumu.

Ovo što sam napisao za dobavljače je bilo dobronamjerno.
Mislim da nije dobro da su izloženi toliko samo u jednom lancu.
Oni su se previše opustili.

Što će im se desiti ako taj lanac prodaje propadne jednog dana.

I ja smatram da je Interšpar najkvalitetniji.
Ali po cijeni Konzum je skuplji, a roba je slabije kvalitete.

Isto tako naši proizvođači hrane se trebaju zapitati zašto je cijena njihovih proizvoda 15 % manja u Srbiji, BiH, Sloveniji nego u Hrvatskoj, a troškovi prijevoza su očito veći.

Ja isto podržavam kupnju hrvatskih proizvoda, ali nemojte od hrvatskih građana raditi bu.dale.
Jer se povjerenje jako teško vraća.

Na kraju krajeva vidi se što zaposlenici dobavljača misle o Konzumu kada ih Uprava poziva da potroše svoje novce u njemu.

lp

Po mojo informaciji , plaće i uskrnice u Konzumu , su djelatnicima već sjele na račun.

New Report

Close