Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zna li netko, mozda je negdje pisalo a nisam procitao tko jamci za ovih 150 milijuna €


Ljudi ovdje scenarija loših i dobrih ima 100 verzija ako još i uključimo ove manevre sa državom još i više…

Ali znajte ovo:
Kad firme uđu u poteškoće prvo se namiruju banke, zatim držatelji obveznica pa dobavljači pa radnici pa država i tek na kraju mali dioničari.

I nemojte sad spike tipa ali nije jamnica bankrotirala,zvijezda ili ledo već agrokor. Nisu, Ali su debelo pokriveni jamstvima. Samo u sljedeih mj dana banke nude 700 miljuna eura za TEKUĆE obaveze poslovanja Agrokora. TO vam je preko 5 miljardi kuna, Dečki i cure to je market cap CIJELOG valamara po sadašnjoj cijeni. Čisto da malo dočaram…
A ovi manevri od naše vlade, ko mi ne kaže da neće sutra prekstura banke udariti neku tužbu. Pa otjerat ćemo i ovo malo investitora ako država se slučajno postavi među banke i vjerovnike na krivi način, nije pametno igrati se sa time…


http://www.telegram.hr/politika-kriminal/fizulic-detaljno-objasnjava-sto-ce-se-od-danas-dogadati-s-agrokorom-i-zasto-su-nazalost-obecanja-ministrice-dalic-nerealna/

i još tužbe …

Bit će vam , uglavnom kako je g. Bakić izložio . Volio ga neko ili ne , čovjek je puno puta bio u pravu , dok su drugi histerizirali, pa možda i namjerno obmanjivali .



Ioreskovic može link – izvor?
Ledo je danas bio ok na 4000 i tu izgleda erste ili netko drugi ne želi silit prodaju ispod
Blje je isto tako na 13 bilo ok… Ne trga se prodaja zasad. A ja se počastio s Blje.
Do kraja tjedna bih volio vidjet Ledo na 5500-6000, BLJE oko 16-17 Jmnc oko do 100.000 teško preko.

kolega
može li pojašnjenje na temelju čega?
[/quote]
Za početak ako ne valja zašto se udio u top 10 povećao.
Ko to ulaze kad zna da ide dokap, ide na troznamenkast broj i sl što se moglo zadnji par dana procitat
Pa ko to kupuje xxx dionica na osjecaj




Ioreskovic može link – izvor?
Ledo je danas bio ok na 4000 i tu izgleda erste ili netko drugi ne želi silit prodaju ispod
Blje je isto tako na 13 bilo ok… Ne trga se prodaja zasad. A ja se počastio s Blje.
Do kraja tjedna bih volio vidjet Ledo na 5500-6000, BLJE oko 16-17 Jmnc oko do 100.000 teško preko.

kolega
može li pojašnjenje na temelju čega?
[/quote]
Za početak ako ne valja zašto se udio u top 10 povećao.
Ko to ulaze kad zna da ide dokap, ide na troznamenkast broj i sl što se moglo zadnji par dana procitat
Pa ko to kupuje xxx dionica na osjecaj
[/quote]
Mozda isti oni koji su nedavno kupovali po 12.000 kuna ili mozda oni koji su nedavno pisali “ne moze to ispod 8000 kuna”!
Po nekim statistikama,vise od 90% ulagaca na burzi gubi na dionicama!

Mario 44
S obzirom da novi krediti za likvidnost imaju prioritet u naplati investitori će se lako naći jer je to jako sigurna investicija.Ako tu inekciju odobre banke vjerovnici kamate bi mogle biti izuzetno niske jer bi im HNB mogla odobriti kratkotrajnu inekciju za likvcidnost.Novca ima,a izgleda i pameti.
A i situacija Sirija nam u ovom trenutku ide u prilog.Sukob svjetova.Ne može se dozvoliti da ruske banke na mirnodopski način ulaze u ekonomiju zemalja koje pripadaju NATO savezu.Kredit da,vlasništvo ne.
Ti novi krediti će biti po niskoj kamati.Nije li to ćudo.Agrokor ,prvi put u povijesti svog poslovanja neće biti lihvaren.Barem tako mislim.
Sve se može kad se male ruke slože!


lopina@
Kolega lopina kako to Vi mislite prodati nešto što je zaduženo više nego što vrijedi. Pa zar mislite da će netko kupiti Ledo sa njegovim jamstvima iznad vrijednosti tvrtke. Nevjerovatno je kako vi kao stari forumaš izjavljujete takve bedastoće. Ovdje se svi ponašaju kao da je sav dug maca popapala. Ledo je već prodan vlasnicima potraživanja za koje jamči. Samo je pitanje vremena kada će oni ući u vlasništvo bez para jer su pare već dali Agrokoru a on nije vratio.

Ledo je solidaran jamac za kreditne obveze.Svaki kreditni vjerovnik ima postotni udio biti će obeštećen prema udjelu u ukupnom dugu.Konkretno , od buduće prodaje Leda dobit će se veći novac
ako se proda recimo po 12.000 ,nego po recimo 4.000kn.S obzirom da odluku o prodaji Leda i minimalnoj cijeni prodaje donosi vjerovničko vijeće koji se sastoji, kao što mu predikat kaže,od vjerovnika,smatram da će se nastojati pokriti što više,a ne što manje.Naravno da vjerovničko vijeće može “prodati” Ledo i nekom vjerovniku,naravno po što većoj cijeni.
Zaključak:Ako se imovina Agrokora bude prodavala po ovim sadašnjim diskontnim cijenama dionica
vjerovnici će se naplatiti uz velike gubitke.Manji gubitak je dobitak,to je moto vjerovnika u ovoj situaciji.

Nitko ne jamči. Jamstvo je u zakonu u obliku prvenstva pri naplati, bilo iz poslovanja bilo iz stečajne mase. A za to će se naći pa taman da zapališ sve i ostanu samo zgarišta.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@Lopina
Kolega Lopina,po svemu sudeci,LEDO je zbog jamstava prezaduzena tvrtka i vjerovatno obaveze i jamstva prelaze vrijednost kapitala!
Takva tvrtka u slucaju prezaduzenosti ide u stecaj kada obaveze stupe na snagu(Zakonom stupaju nesto ranije).Ovim Zakonom je dobiven vremenski predah da se pokusa nesto uciniti,kao u predstecajnim nagodbama!
Ishod je krajnje neizvjestan,a biti ce, sve jasnije, kada dodu nova polugodisnja izvjesca!!!
Problem solidarnog jamstva je da se odgovara za CIJELI IZNOS jamstva,a vjerovnici po vlastitom nahodenju mogu odlucivati od koga se lakse mogu naplatiti!

Mozaik se lijepo slaže.Radi interesa svih sudionika,točno prema mom očekivanju.
Najveća vrijednost Agrokora je Konzum.To je vodeći prodajni lanac u jugoistoćnoj Europi,sam ostvaruje
promet koliko svi ostali zajedno.Ali sa praznim policama to je kao veliki stroj bez goriva.Gorivo je na putu.Police će se popuniti.Svi vitalni djelovi stroja su saćuvani /radnici ,skladišta,prodajna mjesta/i keš mašina kreće.Postojala je opasnost da stroj trajno stane,ali uskoro kreće.Olakšanje za sve sudionike:
radnike jer će nastaviti raditi,vjerovnicima nada da će naplatiti veći dio svojih potraživanja,dobavljačima
siguran kanal za prodaju svojih proizvoda.Država skida veliku brigu sa leđa,prvi udar je amortiziran

Pelin je ispijen,sada slijedi vrijeme da većina shvati što se događa.Budućnos je izvjesno,vrlo dobra!!!

Bid na BB ukazuje na rast obveznica..Vidjet cemo hoce li tome biti tako.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


…Ako bude burzovna euforija, ona će biti samo da Vam po drugi put uvale dionice dok još mogu.

Ja bi baš u tom slučaju bio oprezan.

Ako burza padne još 40 %, onda kupuj brate!!!!

Lp

burza je od ovogodišnjeg vrha pala mjereno crobexom 20%?
meni je to bilo i više nego dovoljno.
sretno u lovu na još veće diskonte ali
neće biti kvalitetnog izgovora za SŽJ u budućnosti,baš kako ga nije bilo niti za one koji su propustili istih tih vaših 40% u zadnjih godinu dana.
možda i griješim nebi bilo….

[/quote]

Pa očito da konstantno griješiš.

Ja sam vam napisao prije tri mjeseca da će Vam uvaliti dionice po većoj cijeni.

Vi pišete o ovima koji su kupovali na dnu.

Što je s ovima koji su kupovali na vrhu prije ovog pada?
Oni su sada u gubitku 20%. Ako ovo još padne biti će u gubitku 40%.

Što je s dioničarima Agrokorovih dionica koji su kupovali na vrhu prije mjesec dana.

Sada su u gubitku 50% ako nisu prodali.

Znači oni će za 4-5 godina biti tek na nuli.

Ako?????

Lp

New Report

Close