Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vi mislite da bi bivši ili sadašnji pjevač izvršio pritisak na institucije, o temi Agrokora koju nije nijednom, naglašavam nijednom spomenuo u kampanji ili prije nje.

Pa ako ste izgubili novce ne morate još biti i totalna naivčina.

Čekajte odluku europske komisije na podnesene žalbe, ili odmah tužite, ali prestanite bulazniti.

Znači 45.su došli na vlast suknar,bravar i postolar. Onda su pobili intelektualni dio Hrvatske . Svaki 3 čovjek na križnom putu je bio visokoobrazovan.Oko 350 novinara što razjurili, što zabranili pisanje. Znači napravili su aristocid i kulturocid. Kad su završili pootimali su nekretnine i poslali su svoju djecu na školovanja pa nakon toga rasporedili u najbitnije institucije. Kad su se ti ljudi etablirali postali su nova intelektualna elita,taman u to vrijeme je udba vodila raspad juge i ti ljudi su se uspješno prebacili dio u HDZ ( oko 90 000 ljudi iz partije je prešlo u HDZ ) a veći dio u SDP koji je bez imalo srama glasao protiv Hrvatske samostalnosti, kad ima nije prošlo nastavili su djelovanje bez pardona,etičke ili bilo koje moralne odgovornosti za prošlost. Taj dio ljudi je glasao jučer za Milanovića i njih ima oko 30 %. Kako to da se ta tobože ljeva opcija uspjela konsolidirati i ponuditi jednog kandidata a desna da dva koji zajedno uzmu 50-60 %? Što mislite tko takvu situaciju na svakim izborima proizvede? To direkto ide Milanoviću u korist. Danas se očito približavaju te dvije stranke jer su došli u najbolje godine i počeli pruzimati 3 generacija “elite” nakon 45. Tko god dođe na vlast od njih imati će podršku EU i svijeta jer svjetu nije odgovarala Hrvatska 45.nego Juga. Nama Hrvatima odgovara obrnuta situacija. Kako ćemo to riješiti? Slažem se da u normalnoj situaciji čovjek tipa Škore možda i nebi bio pozvan rješavati ovakvu situaciju ali pošto je Hrvatska glava odsjećena 45., pošto je Hrvatski antropološki rezervar ispražnjem da bi Hrvatska opcija počela rješavati mora se od negdje krenuti a one prave intelektualno superiorne Hrvate su sa jeftinom propagadom prozvali Ustašama i time ih diskvalificirali iz javnog života samo zato jer suvereno razmišljaju.
Kada bi vidjeli tko stoji iza sudskih odluka slučajeva koju su javno eksponirani jako bi se iznenadili.

kol, bbkk0000…al si ga nadrobio…fakat svašta…

inaće argumentiram komentare ali ti si sve izokrenuo naopako i pitam se dal je to neka ironija koju nisam skužio ili ti to stvarno?!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Sad vidide zašto SDP nije niti riječ rekao kada je HDZ dozvolio i potpomognuo da se Agrokor iz prvotne ideje da ipak ostanu u Hrvatskim rukama rasturi,pokrade i preproda. Znači nema u vlasti Hrvatske kičme koja bi rekla dosta i okrenula se svojoj zemlji svome narodu

Poštovani kolega ne da sam izokrenuo nego je situacija puno gora nego sam napisao. Žao mij je što u Hrvatskoj zasada očito ne postoji u dovoljnoj mjeri spoznaje u prošlosti


Sad vidide zašto SDP nije niti riječ rekao kada je HDZ dozvolio i potpomognuo da se Agrokor iz prvotne ideje da ipak ostanu u Hrvatskim rukama rasturi,pokrade i preproda. Znači nema u vlasti Hrvatske kičme koja bi rekla dosta i okrenula se svojoj zemlji svome narodu

Samo da te podsjetim:
“Sabor je u četvrtak prihvatio tzv. ‘lex Agrokor’. Za zakon je glasovalo 83 zastupnika. Oporba je bila protiv. Vlada je prihvatila amandmane kluba HDZ-a, Odbora za zakonodavstvo te jedan amandman HNS-a”

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

U svijetlu ovih predizbornih rasprava dali predsjednik RH ima ili nema značajne ovlasti postoji jedna situacija koja je tu inetresantna i za problem dioničara Agrokora. Radi se o tome da Lex nije nikada proglašen Ustavnim kako to neki vole naglašavati već je sud samo donio rješenje da ne prihvaća prijedloge za ocijenu ustavnosti jer sud nije dužan pokrenuti ocjenu ustavnosti ako je ona inicirana prijedlogom, dok je istu dužan pokrenuti ako je inicirana zahtijevom. Medjutim zahtijevati ocijenu ustavnosti nemaju pravo pojedinici , već ih ima samo ograničen broj subjekata, izmedju ostalih i Predsjednik RH,

Dakle velika je razlika izmedju “predlagati” i “zahtijevati” ocijenu suglasnosti zakona.

Drugim rječima predsjednik RH da je to htio i znao mogao je zahtijevati ocijenu ustavnosti a Lex je pod velikom sumnjom da je debelo protuustavan što je na koncu i nemali broj ustavnih sudaca primjetio, a sad je po učincima zakona to još daleko i vidljivije,. Kolinda nije zahtijevala ocijenu ustavnosti jer nema pojma o tome, a nije ju ni briga. Mislim da bi normalan i odgvoran predsjednik morao prepoznati da je sam Zakon na ekstremno klimavim Ustavnim nogama, proizveo je ogromne štete, a samu ocijenu njegove ustavnosti sud nije nikada niti pokrenuo, medjutim još uvijek je može pokrenuti i na zahtijev Predsjednika RH

Milanoviću je u drugom krugu potreban svaki glas , a bazen u koji može posegnuti je 17 000 dioničara Agrokora putadva ili tri.
Dakle čak do 50 000 glasova ukoliko se jasno odredi prema Lexu i grupi Borg.
U slučaju neuspjeha ,,odgovornost za predizborno obećanje nije na njemu već na Ustavnom sudu.
SDP- ovi ustavni suci prošli put su glasali ZA ,ali sada nakon primjene Lexa i Nagodbe te brojnih afera koje su izašle na svijetlo dana situacija je bitno drukčija.
Samo to sve netko Milanoviću treba reči.
Pišite poruke ,postove ,mailove…..



Sad vidide zašto SDP nije niti riječ rekao kada je HDZ dozvolio i potpomognuo da se Agrokor iz prvotne ideje da ipak ostanu u Hrvatskim rukama rasturi,pokrade i preproda. Znači nema u vlasti Hrvatske kičme koja bi rekla dosta i okrenula se svojoj zemlji svome narodu

Samo da te podsjetim:
"Sabor je u četvrtak prihvatio tzv. 'lex Agrokor'. Za zakon je glasovalo 83 zastupnika. Oporba je bila protiv. Vlada je prihvatila amandmane kluba HDZ-a, Odbora za zakonodavstvo te jedan amandman HNS-a"
[/quote]

Tako je. Da je slučajno SDP bio na vlasti napravio bi isto što i HDZ , proveo bi pljačku na isti način sa vjerojatno istim ljudima ( to je dio duboke države ) a HDZ nebi digao ruku u Saboru za to. HNS će imati najbolje firme,sinekure,gradska vijeća , davati će protunarodne prijedloge ( makar imaju narodna u imenu )a gotovo da ne postoje. Samo ti to još nisi shvatio

@bbkk0000
Glavno da si ti shvatio da komunisti u redovima HDZ-a pljačkanju i otimaju.
I da je pljačka počela 1945-e.
Smješan si.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.



@bbkk0000

Glavno da si ti shvatio da komunisti u redovima HDZ-a pljačkanju i otimaju.
I da je pljačka počela 1945-e.
Smješan si.


Tako je tada je nastala prva privatizacija odnosno bestijalna otimačina kojoj privatizacija 91 nije niti sluga.Za nula kuna od onih koji se danas kunu u socijalu, bio si sretan ako te nisu ubili. U Zagrebu je bilo dosta obrtnika kojima su oteli posao i nekretninu i ostavili su ih da rade unutra kao najlošije plaćeni radnici. Ovu priču znam iz prve ruke: privatna radnja ulaze dva partizana pitaju čija ja radnja čovjek unutra kaže moja,oni odgovaraju više nije možeš zasada biti poslovođa pa čemo vidjet za dalje..tako je i bilo uzeli su mu to a on je ostao raditi u toj radnji kao mali čato. U Zagrebu je oteto oko 40 000 nekretnina. Špekulira se da je u HR oteto oko 800 000 nekretnina. Većina današnjih tvornica koje kotiraju na ZSE su tada postojale su i tada ali su se drugačije zvale. Bilo bi zanimljivo vidjet koliko je toga bilo od Hrvata,koliko od Židova. Pomalo su pčeli prodavati vile prvoborci sad kad su ostarili na elitnim dijelovima u Zagrebu, te vila su oteli nakon 45. Imate po oglasima i u novinama. Znate li tko je Marko Orešković Krntija? proguglajte.
Zato je bitno da se arhivi otvore da nam se to više ne događa, da mi kao narod stasamo bez obzira kojeg svjetonazora ili nacionalnosti bili.
Narod koji nezna svoju prošlost osuđen je ponavljati ju.

‘Dragi prijatelji, volonteri, birači, vi koji ste se cijelim srcem dali da bi ova priča postala kotač promjena hrvatskog društva, hvala Vam iz sveg srca. Vi ste dali sve od sebe, moj tim i ja smo dali sve od sebe.

Želim Vama i Vašim obiteljima sretan i blagoslovljen Božić.

Ova politička priča se nastavlja, ali kao što sam ranije rekao nećemo sudjelovati na sljedećim parlametarnim izborima kao politička opcija. Onaj tko se ne drži svoje riječi nije dostojan biti političar.

Iskreno vjerujem da će za nekoliko godina doći vrijeme u kojem će građani zazivati promjene.

Mislav Kolakušić’

eto, kao što sam i očekivao… nategnuo je cijelu hrvatsku za nos da bi se uhljebio u eu parlament…projekt magarci pod sloganom “antikorupcija” je uspješno okončao u svoju sebičnu korist

a i izjava mu je žešća…ja sam slični model objašnjenja prakticirao nekada kada sam izlazio iz loših veza, ono, shvatio sam zaslužuješ bolje od mene i da ti samo sebično zaokupljam kvalitetno vrijeme…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


‘Dragi prijatelji, volonteri, birači, vi koji ste se cijelim srcem dali da bi ova priča postala kotač promjena hrvatskog društva, hvala Vam iz sveg srca. Vi ste dali sve od sebe, moj tim i ja smo dali sve od sebe.

Želim Vama i Vašim obiteljima sretan i blagoslovljen Božić.

Ova politička priča se nastavlja, ali kao što sam ranije rekao nećemo sudjelovati na sljedećim parlametarnim izborima kao politička opcija. Onaj tko se ne drži svoje riječi nije dostojan biti političar.

Iskreno vjerujem da će za nekoliko godina doći vrijeme u kojem će građani zazivati promjene.

Mislav Kolakušić’

eto, kao što sam i očekivao… nategnuo je cijelu hrvatsku za nos da bi se uhljebio u eu parlament…projekt magarci pod sloganom "antikorupcija" je uspješno okončao u svoju sebičnu korist

to sam ja govorio čim je taj lik počeo samopromociju po medijima…odmah je sve bilo jasno kad su rekli da ima preko 200 predmeta u kojima godinu dana nije zakazao niti jedno ročište!….naravno, ekipa je tvrdila da je to zato jer se tako kao fol kao borio protiv sustava….kako da ne….
sad je pokazao što ga je zapravo zanimalo: ne mora više raditi svoj redovan posao nego će lijepo u brisel s 5000 EUR mjesečno u džepu gdje ne mora raditi ama baš ništa, a para ide!….lik je pravi car!
ali fascinantno je kako su naivci opet popušili istu priču….ludilo….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Kolakušić je davno rekao da treba 600.000 glasova za promjene.

Kako je dobio 115.000 glasova jasno mu je da ne može ništa promjeniti.

A narodu nek bude kako je i glasao. Ima i pravo da ode.

New Report

Close