Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slovenija naprasno oduzela Agrokoru dionice Mercatora

Paulie, 18.12.2019. u 12:10
SLOVENSKA državna agencija za zaštitu tržišnog natjecanja oduzela je privremenom mjerom dionice Mercatora bivšem Agrokoru. Kazna je izrečena na temelju Zakona o prometu, a vrijednost privremeno oduzetih Mercatorovih dionica je u visini 54 milijuna eura.

Dionice su oduzete bez ikakve sudske odluke, izjavio je danas glavni izvršni direkor Fortenova grupe Fabris Peruško.

Peruško je zaboravio i da je on oteo tuđe vlasništvo bez ikakve valjane sudske odluke. Ima Boga, Slovenci vam neće dati da upropastite Mercator. Kraj Fortenove je blizu.

Ovo je jasna poruka i onima koji tvrde da je Lex legalan postupak. Slovenci će nacionalizirati Mercator da se obrane od interesne skupine Borg.

Borgov cilj je bila prodaja Mercatora, kako bi kupili još malo vremena. Kredit od 1.200 milijuna eura s kamatom 9-10% visi nad glavom.

Paulie, 18.12.2019. u 12:19
Rješenje AVK-a je doneseno samo kako bi poslužilo za oduzimanje i otimanje dionica Mercatora i kako bi na taj način neizravno usporilo odnosno spriječilo prijenos imovine Mercatora iz Agrokora na Fortenova grupu”, rekao je Peruško.

Dodao je da je AVK-ova odluka “samo priprema terena za oduzimanje privatnog vlasništva na temelju ‘prometnog’ zakona”.

Pa ja sam nevjerojatno sretan sada, karma je pogodila Borga i Peruška, Slovenci su mu napravili isto što je on uradio malim dioničarima Agrokora.

Zapljenjeno je 70% dionica Mercatora, odnosno Agrokorov dio.

Je, al nažalost samo privremeno. Do plaćanja kazne ili nekog drugog rješenja.

Kazna je 54 milijuna eura, a cijeli udio Fortenove u Mercatoru vrijedi 140 milijuna eura. Znači kazna je skoro 40% Fortenovine vrijednosti Mercatora + kamate ako ne plate.

Ovo će jako boliti Fortenovu. Još koja kazna i Slovenci mogu slobodno nacionalizirati Fortenovin dio.

Pa čemu se Peruško čudi kad su i oni operušali male dioničare bez sudske odluke. Sud je bio samo izvršitelj odluke a ne tvorac.


Slovenija naprasno oduzela Agrokoru dionice Mercatora

bbkk0000, 18.12.2019. u 14:48
SLOVENSKA državna agencija za zaštitu tržišnog natjecanja oduzela je privremenom mjerom dionice Mercatora bivšem Agrokoru. Kazna je izrečena na temelju Zakona o prometu, a vrijednost privremeno oduzetih Mercatorovih dionica je u visini 54 milijuna eura.

Dionice su oduzete bez ikakve sudske odluke, izjavio je danas glavni izvršni direkor Fortenova grupe Fabris Peruško.

Peruško je zaboravio i da je on oteo tuđe vlasništvo bez ikakve valjane sudske odluke. Ima Boga, Slovenci vam neće dati da upropastite Mercator. Kraj Fortenove je blizu.

Ovo je jasna poruka i onima koji tvrde da je Lex legalan postupak. Slovenci će nacionalizirati Mercator da se obrane od interesne skupine Borg.

Borgov cilj je bila prodaja Mercatora, kako bi kupili još malo vremena. Kredit od 1.200 milijuna eura s kamatom 9-10% visi nad glavom.
[/quote]


bbkk0000, 18.12.2019. u 14:50
Rješenje AVK-a je doneseno samo kako bi poslužilo za oduzimanje i otimanje dionica Mercatora i kako bi na taj način neizravno usporilo odnosno spriječilo prijenos imovine Mercatora iz Agrokora na Fortenova grupu", rekao je Peruško.

Dodao je da je AVK-ova odluka "samo priprema terena za oduzimanje privatnog vlasništva na temelju 'prometnog' zakona".

Pa ja sam nevjerojatno sretan sada, karma je pogodila Borga i Peruška, Slovenci su mu napravili isto što je on uradio malim dioničarima Agrokora.

Zapljenjeno je 70% dionica Mercatora, odnosno Agrokorov dio.
[/quote]

Ali koji je krajnji cilj Fortenove? Meni se teško otet dojmu da su svjesno dozvolili savjetnicima da ukradu i da namjerno posuđuju firmama veliku lovu uz ogromnu kamatu kao da to baš žele skroz razvući. Skroz usitniti. Moram priznat da mi sve više izgleda da je Agrokor bio trn u oku na nekoj geostrateškoj razini. Veliki susutav koji je od trave mogao poroizvesti gotovu hranu,mogao ju je sam prodati, prevesti. Da dođe nedaj Bože do rata, ili raspada EU ili tako nečeg velikog Agrokor je mogao servisirati sam državu što se tiče i hrane i energije

Znaci opljackali su samo Hrvate. Cirkus od drzave. Kod nas je pojeo vuk magare.😃
Bravo Slovenci.

Status Quo: Roll Over Lay Down

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/slovenski-mediji-zapljena-dionica-mercatora-jako-komplicira-njegov-prijenos-na-fortenova-grupu-20191218

U članku stoji kako “Fortenova smatra da je AVK nepropisno preuzeo privatnu imovinu”…
A otimanje privatne imovine malih dioničara u RH valjda smatraju propisnim i jedinologičnim načinom pljačke!!!

Pozdrav ,

dobro rade Slovenci, a dečki jeste zaboraili kakve su sudske kamate na ove miljijune ?
Boli glava, ( ja sam razgovarao sa jednom gospođom koja zna visinu kamata na ovaj jako veliki iznos ) i mogu samo reći, da će biti veselo za Peruška, Fronteru,…..
samo tako, treba biti strpljiv i ćekati do kraja, zmaga je na nama malim dionićara Jmnice, Leda, Zvijezde, Belja,……
lp,

Bravo za Slovence,napravili su kako treba .
Što se mene tiče,ne samo Mercator,nego neka dobiju i cijelu Fortenovu ako imaju ikakve mogućnosti .Radi svih onih kojima su preko noći opljačkane dionice .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Znaci opljackali su samo Hrvate. Cirkus od drzave. Kod nas je pojeo vuk magare.😃
Bravo Slovenci.

Zašto pojeo vuk magare?

New Report

Close