Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Grupa Borg se sve vise zapetljava i jako tesko ce izaći van bez ozbiljnijih posljedica. A vrijeme im otkucava. Izbori se blize, nitko ne zna kakva ce biti iduca vecina i sto ce traziti neki akteri, cak i unutar samog HDZ-a. Poznato je da su odlično u nagodbi prošli Emil Tedeschi i jos neki, a vjerujte da odredjenom krugu vrlo moćnih ljudi to nije nimalo drago. Nekoliko nas mjeseci djeli do parlamentarnih izbora, a ja nisam siguran da to i Vrhovni i Ustavni sud nemaju u vidu.

Podsjetio bih na vrlo štetan EPM model po kojem je nagodba provedena, kao i cinjenicu da je PRIVREMENO vjerovnicko vijece donosilo odluke, a da su tijekom postupka tadasnja potpredsjednica vlade Martina Dalic i izvanredni povjerenik Ante Ramljak morali napustiti svoje pozicije.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!



@Dunlop

Evo friški intervju od Purka, pogledajte:

Sve ok. Budi nadu ( i meni al ja sam poslovicno optimistican i euforican) samo imam previse godina da bih se sad samo tako uzbudio.
Sve te pricice, borgovci itd. nisam siguran kako ce nama pomoci.
Pa i Pjer Matek koji je dosao nakon Samodola i napravio novi postupak za obvezu na Belje sa tajnim svjedocima tajnim postupkom i samo rekao cica mica gotova je prica je siguran ko bubreg. I maknuli su ga s pozicije i sve ali nema tog Dorha ni nicega koji bi se u to petljao. Drzavi je u interesu da se postupak sprovede do te mjere da firma dalje radi i da sve bude odrzivo. A ako mali dionicari ostanu bez gaca to je i dalje jako odrzivo jer nijedan nece biti gladan. A ako firme pocnu propadati e tu su onda gladni ljudi i to je problem ako ocete i politicki za Plenkovica. Ovo do sad jednostavno nije dovoljno.

Tako da sve te pricice koje se ovdje vrte kakti parlamentarni izbori da nekome gori pod petama kriminal i ostalo to ce sve tako minimalno utjecati na nas male da je to naivno opce i spominjati. Jos je bilo kao da ce mirovinski fondovi patiti (iako je jasno bilo da im je to zanemarivi udjel u portfelju) ali nazalost to sve nema nikakve veze s nama.


Ispricavam se ako ste ulozili zalbe, tuzbe, sto vec. Nisam znao. Nemam nikakav interes u tome da vi dobijete ili ne svoje pare.
Samo sam komentirao da mi nije jasno sto drzava ili porezni obveznici imaju s nagodbom vjerovnika. Valjda se naplatis od onog za kog mislis da je uzeo, a ne od onog za kojeg mislis da ima. Ili ne? Ne znam. Sretno anyway. Pozz.

Nije on uložio ništa .. Da je uložio nešto znao bi da nije ništa mogao uložiti na vrhovni sud, jer je prije toga morao proći instance ispod njega, a ustavni sud nema veze za pričom jer US nije dio pravosudnog sustava, nego nešto drugo.



Ispricavam se ako ste ulozili zalbe, tuzbe, sto vec. Nisam znao. Nemam nikakav interes u tome da vi dobijete ili ne svoje pare.
Samo sam komentirao da mi nije jasno sto drzava ili porezni obveznici imaju s nagodbom vjerovnika. Valjda se naplatis od onog za kog mislis da je uzeo, a ne od onog za kojeg mislis da ima. Ili ne? Ne znam. Sretno anyway. Pozz.

Nije on uložio ništa .. Da je uložio nešto znao bi da nije ništa mogao uložiti na vrhovni sud, jer je prije toga morao proći instance ispod njega, a ustavni sud nema veze za pričom jer US nije dio pravosudnog sustava, nego nešto drugo.
[/quote]

I nakon gašenja dugo će živjeti u sudskim procesima

Kolega, molim vas da budete ozbiljni.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

#Zvrc

A odkada je to “tvoja” tužba? Ti si udruga? Ti ne razumiješ da ovo nema baš neka velike veze sa tvojim osobnim gubitkom i da ćeš morati pokrenuti spor za svoj gubitak?

#ecobarbar

Polako, polako. Nista ti ne brini. Sve je pod kontrolom.

Nego, evo ti malo ekskluzive. Znas li ti zbog cega je morao otici Ante Ramljak? E uskoro ces saznati. Datum zbog kojeg je morao otici je 30. ožujak 2017. godine. Ne bi me iznenadilo da mediji uskoro objave sve vezano za taj datum hahahahaha. Reci cu ti jos samo kako je jako bitan tajmning 🙂

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

I najvećoj budali je jasno da je sve ovo oko Agrokora jedna najobičnija odvjetnička prevara kako bi se pojedinci domogli što većeg dijela raspadajuće “lešine” koja se nazivala Agrokor. Istina moglo se to riješiti i na daleko jednostavniji i otmjeniji način da i malim dioničarima ostanu neki simbolični udjeli s kojim bi i dalje mogli trgovati. Ali “Borg” je sve oko sebe asimilirao i osjećao se toliko moćno i zaštićeno da su odlučili pomesti svaku kunu do koje dođu. Čak mislim da i većina političara nije bila svjesna,jer nemaju potrebno znanje da shvate o kakvoj se prevari radi i koje će to sve implikacije stvoriti.
Ako se vlast u skoro vrijeme promjeni tek onda će na površinu isplivati sva prljavština i jad struktura koje su dovele do tako dramatičnog raskomadavanja “lešine” zvane Agrokor.
Još dugo će ovdje tražiti pravdu oštećeni a oni koji su se okoristili neće baš mirno spavati u slučaju promjene vladajuće strukture. Ne bi me iznenadilo i da se u Remetincu izgradi jedno novo odjeljenje tkz. “Borg krilo” – brzo bi ga dupke napunili.



Zato bi tu Udruga trebala biti glasna i da javnost zna sve njene poteze pa i kad bude podnosila tužbu u Strasbourg

Udruga? Ona sta je naglo utihnula nakon sta je Grgic uspio izvuc neku nagodbu?
Pa jel ta udruga uopce ziva osim sta web stranica nekim cudom jos radi?
[/quote]

Grgićeva struktura je kompleksna koliko i Todorićeva ako ne i kompleksnija.
Sve se na neki način koncentrira u Agram dd a on ima sjedište u susjednoj državi.
Shodno tome može se pozivati na međudržavni ugovor o zaštiti ulaganja?

https://www.ivicatodoric.hr/blog/novosti/plenkovic-razvlastio-sud-radi-privatnih-interesa-u-lex-agrokoru
Evo bloger jos malo safta poslao. Sjedi fino u toplu i piskara. Nista se nije maklo na bolje osim par miljardi hrk


#ecobarbar

Polako, polako. Nista ti ne brini. Sve je pod kontrolom.

Nego, evo ti malo ekskluzive. Znas li ti zbog cega je morao otici Ante Ramljak? E uskoro ces saznati. Datum zbog kojeg je morao otici je 30. ožujak 2017. godine. Ne bi me iznenadilo da mediji uskoro objave sve vezano za taj datum hahahahaha. Reci cu ti jos samo kako je jako bitan tajmning 🙂

I to je opet u potpunosti nebitno što se tvojeg osobnog slučaja tiče. Ništa nije bitno osim tvoje vlastite tužbe koju hoćeš ili nećeš podnijeti. Nitko to umjeste tebe neće napraviti.



#ecobarbar

Polako, polako. Nista ti ne brini. Sve je pod kontrolom.

Nego, evo ti malo ekskluzive. Znas li ti zbog cega je morao otici Ante Ramljak? E uskoro ces saznati. Datum zbog kojeg je morao otici je 30. ožujak 2017. godine. Ne bi me iznenadilo da mediji uskoro objave sve vezano za taj datum hahahahaha. Reci cu ti jos samo kako je jako bitan tajmning 🙂

I to je opet u potpunosti nebitno što se tvojeg osobnog slučaja tiče. Ništa nije bitno osim tvoje vlastite tužbe koju hoćeš ili nećeš podnijeti. Nitko to umjeste tebe neće napraviti.
[/quote]

Polako. Ja osobno sam potpuno nebitan. Bitno je da ljudi koji financiraju pravnu bitku uspiju i to je bit svega. Ponovit cu jos jednom, jako je bitno da ljudi (dionicari) koji su se upustili u pravnu bitku i koji to sve placaju uspiju, a ja osobno sam nebitan. Potpuno nebitan.

Poduzet cemo sve zakonim dopustene radnje i to ti garantiram, a pritom na mislim samo na pravne (!!) da dodje do pobjede, odnosno da dionicari ne ostanu na nuli. Opet cu, treci put ponovit, bitno je da oni koji to sve placaju pobjede i ja sam uvjeren u pobjedu. Pritom, ja osobno sam potpuno nebitan.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


#ecobarbar

Polako, polako. Nista ti ne brini. Sve je pod kontrolom.

Nego, evo ti malo ekskluzive. Znas li ti zbog cega je morao otici Ante Ramljak? E uskoro ces saznati. Datum zbog kojeg je morao otici je 30. ožujak 2017. godine. Ne bi me iznenadilo da mediji uskoro objave sve vezano za taj datum hahahahaha. Reci cu ti jos samo kako je jako bitan tajmning 🙂

Daj molim te objasni malo opširnije.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close